Že chytré hodinky s funkcemi, které stačí většině uživatelů, nemusí být drahé, ukazuje na našem trhu obchod Smartomat. Několik jejich modelů jsme u nás už měli a dnes se podíváme na Armodd Silentwatch 2, které překvapí bytelnou konstrukcí a velmi dobrou výdrží.

Balení

Armodd sází na elegantní vzhled a začíná už balením. To je celé černé s jednoduchými nápisy v bílé barvě. Vnitřek balení není jako u většiny hodinek skromný. Najdete v něm hodinky a nabíječku, na níž se později ještě podíváme. Výrobce navíc přidává i ochrannou fólii, což není drahý, jako spíše užitečný bonus.

Konstrukce a design

Konstrukce je velmi bytelná, protože základ tvoří ocel a k tomu pochopitelně sklo. Pevný materiál se na hmotnosti nepodepisuje nijak zásadně. Váha ukázala 61 gramů, které sice na ruce cítíte, ale hmotnost nijak neobtěžuje.

Základní pásek je běžný silikon a můžete jej vyměnit za jiný, jde o standardní šířku 20 mm.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Displej je čtvercový. Mně na první pohled hodinky připomínají Fitbit Versa, jinde by napsali, že se podobají Apple Watch.

Hodinky díky různým zkosením elegantně maskují svoji tloušťku. Na ruce tak vypadají opravdu elegantně, pocitově působí mnohem dražším dojmem.

Zespodu se nachází klasicky senzor měření tepu a nabíjecí piny.

Hodinky nabízí odolnost IP68 a za dva měsíce jsem je kromě nabíjení z ruky nesundal ani v koupelně.

Specifikace a nabíjení

O připojení k hodinkám se stará Bluetooth ve verzi 4.0. Procesor nese označení NRF52832.

Dále hodinky zvládají tyto sportovní funkce:

 • krokoměr
 • měření vzdálenosti
 • spálené kalorie
 • měření tepové frekvence

Trackovat můžete tyto sportovní aktivity:

 • běh
 • chůze
 • chůze na pásu
 • běh na pásu
 • jízda na kole
 • turistika
 • plavání

Mimoto lze  využít dálkové ovládání fotoaparátu a hudby na telefonu. S mým Huawei P20 Pro se mi bohužel nepovedlo fotoaparát na dálku spustit, i když to výrobce deklaruje.

Telefon podporuje možnost funkce Najdi telefon a k tomu také vibrační budík (vibrace), stopky, časovač a evidenci spánku.

Nabíječka má podobu kolébky s víkem, které zajišťuje, že hodinky dobře drží na konektorech. Za těch několik let, co se chytrým hodinkám věnuji, je to asi nejošklivější řešení, co jsem viděl. Ale protože nabíječku uvidíte třeba jednou za dva týdny, není třeba se tím trápit.

Doba nabíjení byla cca 2 hodiny, což je na kapacitu 200 mAh docela dlouho. Ale opět platí to, co jsem zmínil výše.

Armodd Silentwatch 2 s nabíjecí kolébkou

Displej 

Čtvercový TFT displej trošku klame tělem. Při pohledu z dálky působí, jako by kryl celou přední plochu, nicméně tomu tak není. Rozměr 1,3” je i tak docela v pohodě. Rozlišení 240×240 px nepatří papírově na špičku. Kvalita zobrazení mě ale příjemně překvapila a rozhodně se není čeho bát.

Na dotyky reaguje dobře, byť je škoda, že nejde probudit poklepem. Co mě mírně rozčilovalo, je prodleva v reakci na otočení zápěstí. Vždycky to bylo o fous déle, než bych čekal a občas jsem si tak nebyl jistý, jestli hodinky otočení zápěstí zaznamenaly.

Ovládání a operační systém

Operační systém hodinek je proprietární a tedy uzavřený. Rozšířit aplikace tedy není možné.

Veškeré funkce se ovládají dotykem přes displej, protože tlačítko na pravém boku slouží pouze k rozsvícení hodinek.

Principiálně ovládání odpovídá dnešnímu standardu. Tahem prstu shora spustíte obrazovku s nastavením. Tah ze spodní části vyvolá zprávy. Tah zleva ukáže vaše aktuální fitness statistiky. Tah zprava vyvolá přehled všech aplikací, které hodinky od výrobce dostaly do vínku.

S mobilem jsou hodinky spojené aplikací LinkTo Sports. Ta je pouze v angličtině. Najdete v ní jak kompletní sportovní statistiky, tak i nastavení, která nelze provést v hodinkách.

Moje dojmy

Hodinky jsem denně nosil opravdu dlouho, šlo o dva měsíce. Výdrž je opravdu skvělá, výrobce uvádí 5-14 dnů, já se dostal i na čtyři týdny.  Z části to bylo způsobené ale tím, že se mi nepovedlo dobře rozchodit notifikace. Resp. hodinky je i přes spárování ukazovaly, jak se jim zachtělo. Některé dny šlo vše dobře, jindy nepřišlo nic nebo s velkým zpožděním.

Na notifikace náročný nejsem, ale ty důležité a komunikační – tedy SMS, hovory a Messenger – prostě spolehlivé nebyly všechy. Hlavně poslední jmenovaný kecálek od Facebooku sice ukázal, že mi někdo píše, ale obsah zprávy ukazoval jen sporadicky. Nicméně to hodinky umět mají a občas se jim to i povedlo.

Notifikace hovorů fungovala spolehlivě a totéž platí i pro textovky.

Líbí se mi zapojení notifikace na pitný režim a připomínání toho, že už dlouho sedíte. Povedená je i možnost nastavení módu Nerušit pro vybrané časy.

Sportovní funkce jsem vzhledem k období testování – zima 2019 – moc neověřil, ale počítání kroků funguje. Vzhledem k tomu, že pro většinu lidí je to základní fitness metrika, není tady hodinkám co vytknout.

Hodnocení

Armodd Silentwatch 2 cenovkou míří zcela jasně na ty, kteří nechtějí do chytrých hodinek investovat mnoho. Nabízí ale opravdu povedený vzhled, kvalitní a odolnou konstrukci a velmi použitelný displej. K tomu přidejte dobrou výdrž na baterii a máte ideální dárek pro někoho, kdo chce lehce sledovat vlastní pohyb a stačí mu základní notifikace z telefonu.

Cena na Smartomat.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here