Armodd Candywatch
Líbí se nám
nízká cena
pohodlný pásek, pod kterým se kůže příliš nepotí
vkusné a dynamické motivy základní obrazovky
možnost přečíst si část přijaté zprávy
snadné ovládání, aplikace v češtině
Nelíbí se nám
vyšší tělo hodinek a vyšší hmotnost
menší odolnost kovových částí těla hodinek proti poškrábání
pouze orientační sport tester, s méně podrobnými statistikami
sledování spánku jen v předem naprogramovaném čase (22:00 – 08:00)
minimální viditelnost obrazovky tohoto (staršího) modelu na přímém slunci (nový model bude mít již nastavení vyššího i nižšího jasu – alespoň podle ujištění výrobce)
72

Navázali jsme spolupráci se Smartomatem, který si nechává vyrábět své vlastní návrhy hodinek, pod značkou Armodd, přičemž je však dokáže nabídnout za přijatelné ceny. Jako první kousek jsem mohla otestovat model Armodd Candywatch, který je designován pro ženy. A na hodinkách je to znát, nikoliv však na první pohled, naštěstí. Jak si hodinky vedly při testování? To vám hned napíšu.

Obsah recenze

Balení

Balení malé, pevné a elegantní. Černá krabička s nápisem Armodd Candywatch. A v ní hodinky, nabíječka a celkem podrobný návod na použití, i s fotkami ciferníků a opravdu jasným popisem, co dělat, abyste hodinky oživili, spárovali s telefonem nebo řešili případné komplikace. S adaptérem nepočítejte.

V krabičkách, které jsou součástí vnitřní organizace celého balení hodinek, jsem našla i jehlu s očkem, jaké se používají pro vysouvání šuplíčků se SIM kartou a paměťovou kartou u mobilních telefonů. Na hodinkách však žádný šuplíček není, a tak předpokládám, že jde spíše o použití očka pro snazší vydání pásku, když jej chcete vyměnit.

Konstrukce a design

My jsme dostali k testování stříbrnou variantu hodinek Armodd. Na první pohled rozhodně nevypadají ryze dámsky, design i konstrukce jsou univerzální, hodí se na pánskou i dámskou ruku. A díky pásku s magnetickou úchytkou mají hodinky možnost velkého rozpětí obvodu zápěstí, na jaké je možné je nasadit.

Tohle se mi při prvním pohledu na hodinky líbilo zdaleka nejvíce. Já mám na pásku ještě asi tři centimetry prostoru pro zúžení, tedy prostoru, kam se při užším zápěstí dá pásek ještě posunout. Takže i ženy nebo dívky s výrazně užším zápěstím mohou tyto hodinky pohodlně nasadit a nosit pevně zapnuté.

Využívat tyto hodinky však mohou i ženy s výrazně větším zápěstím, pásek je dostatečně dlouhý. Nejkouzelnější však je fakt, že pásek můžete zapnout v jakékoliv poloze, není nutné posouvat po dírkách (jako u silikonových nebo kožených pásků), pásek totiž umístíte přesně podle velikosti obvodu svého zápěstí, s přesností na milimetry.

Skvěle tak využijete i možnost měnit obvod pásku během dne, pokud vám například k večeru nebo změnou počasí otékají zápěstí. U hodinek s dírkami v pásku není změna obvodu a ani samotné nasazování hodinek tolik pohodlné.

Pásek je navíc díky tomu, že je vyroben z tenkých kovových oček, perfektně prodyšný. Ke kůži stále přivádí vzduch, a od ní odvádí pot. Jeden z nejpohodlnějších pásků k hodinkám, který jsem kdy měla možnost mít na ruce. Se silikonovými pásky zcela nesrovnatelné. A vzhledem k tomu, že tyhle hodinky mohou i do vody, tak nelze srovnávat ani s pásky koženými.

Vraťme se však k designu. Už jsem zmínila, že je univerzální. Ovšem tohle platí jen do doby, než se rozsvítí obrazovka. Armodd Candywatch má všechny ciferníky s ženským motivem, viz fotografie. Jde o pohyblivé obrázky, což je celkem zajímavé. Třeba kytice lučního kvítí, která se jakoby pohybuje ve vánku, je opravdu milá, svěží.

Hodinky jsou celokovové a poměrně těžké. Jejich velikostní parametry jsou následující:

 • rozměry (v x š x h): 4,5 x 3,8 x 1,3 cm
 • hmotnost: 70 g
 • délka i s páskem: 27,8 cm
 • maximální obvod zápěstí, na které lze hodinky nasadit: 24 cm

Kulaté tělo je osazeno jedním ovládacím tlačítkem. Druhý ovládací prvek je doteková ploška pod obrazovkou. Spodní strana těla hodinek nese vybroušenou značku Armodd, dále senzor tepu a piny pro nabíjení. Nabíječka má magnety, takže správné umístění vám vždy ochotně ukáže. Po stranách hodinek najdete již jen zmíněné ovládací tlačítko, které je sice otočné, ale na žádnou funkci spojenou s jeho otáčením jsem nepřišla.

Tělo hodinek je překryto postupně se zdvihající lunetkou a také ochranným sférickým sklem, které je samo o sobě mírně vypouklé. To ovšem nepřirozeně (a podle mě i zbytečně) zvětšuje hloubku hodinek, které jsou ve výsledku celkem dost vystouplé nad zápěstím.

Já to pocítila na vlastní kůži hned první den jejich nošení, kdy jsem s nimi několikrát škrtla o roh zdi, kterou jsem doma míjela. Člověk si běžně neuvědomuje, s jakou přesností má nacvičen pohyb po vlastní domácnosti. Když nosím můj běžný náramek, o zeď neškrtnu. A s Armodd hodinkami se mi to stalo několikrát. Stačí rozdíl několika málo milimetrů…

Ochranné sklo je sférické, celková odolnost hodinek byla otestována na IP68, což znamená, že s nimi můžete i plavat. A plavání je tu jako sportovní aktivita také nastaveno. Na hodinky proto nemusíte dávat nijak velký pozor. Jen mě mrzí, že lunetka brzy zaznamenala několik škrábanců. Sklo zůstalo neposkvrněné, kovová lunetka nikoliv.

Pásek je vyměnitelný. Ale myslím si, že k výměně nebudete mít důvod, s páskem jsem byla opravdu spokojená. Magnetické zapínání dává skvělé možnosti přesného uchycení, ale také se snadno ovládá a dobře drží. Pásek jsem vždy jen rozepnula, posunula magnetické zakončení s nápisem Armodd, a hodinky stáhla z ruky. Při nasazování jsem šla opačně, rozhodně není nutné pásek vyvlékat z očka. Jen nasadíte a posunete magnet na správné místo. Velmi rychlé a neskutečně snadné, i pro lidi s omezenou hybností prstů.

Specifikace a nabíjení

Hodinky jsou softwarově určeny ženám. Nejen motivy na cifernících, ale také naprogramováním sledování fyziologického cyklu v aplikaci WearHealth, která je s hodinkami spojená a je celá v češtině. Když vyplníte profil (a „přiznáte“ v něm, že jste žena), možnost sledování menstruačního cyklu se nabídne automaticky sama.

Nejde o špičkový sporttester, ale spíše o hodinky do společnosti nebo do kanceláře, do práce. Jde o hodinky, které orientačně sledují vaši pohybovou aktivitu, ale především informují o dění ve vašem telefonu, a to celkem podrobně. Zobrazují totiž i texty obdržených zpráv, včetně jmen odesílatelů. S čím si bohužel neporadí, jsou upozornění na emaily. Ostatní komunikační aplikace chodí na hodinky s přehledem.

Nabíjení je snadné, jen přiložíte magnetickou nabíječku na správné místo. Nabíječka musí mít správnou orientaci, ale s tím pomohou právě ty magnety. Opačně ji totiž vůbec nenasadíte, magnety budou nabíječku a hodinky vzájemně odtlačovat. Samotné nabíjení zabere cirka dvě hodiny. Až jsou hodinky nabité, zavibrují a přestanou s nabíjením.

Jenže při vybití je to stejné. Hodinky nedají nic vědět předem, jen zavibrují a vypnou se. Poprvé se mi to stalo během delšího pobytu mimo domov, kdy jsem nemohla být přímo na telefonu, ale potřebovala jsem, aby mi hodinky oznámily, že mi volá likvidátor z pojišťovny. No, nestalo se, hodinky najednou vyplivly a nazdar. Z domu jsem odjížděla s polovinou baterky, jenže jsem měla pozapínané všechny možné funkce, tak se baterie poroučela velmi brzy…

Na jedno nabití vydrží baterka s kapacitou 120 mAh podle výrobce až pět dní, v pohotovostním režimu dokonce prý až 15 dní. Ale tady pozor, to se jedná o výdrž v době, kdy očešete všechny nadstavbové funkce, takže vám zbudou opravdu jen hodinky s Bluetooth. Jestliže si necháte kontinuálně měřit tep, připomínat pití, připomínat nutnost se hýbat a podobně, budou hodinky vycucnuté za jeden den. Pokud vypnete jen něco, dostanete se na střední výdrž okolo 2,5 dne, někdy i 3 dny.

Displej

Obrazovka má tvar useknutého kruhu. Spodní prostor pod ní, kde by jinak pokračoval kruh displeje, je věnován dotykové ploše, se kterou se hodinky ovládají. Displej nabídne luxusní černý podklad a velmi jemné zobrazení, k tomu široké pozorovací úhly.

Text zpráv se zobrazuje poměrně malým písmem, aby se na jednu obrazovku vešlo co nejvíce z obsahu zprávy. Díky jemnému zobrazení si to výrobce může dovolit. Ale i já, která na blízko vidím fakt dobře, jsem musela někdy opakovaně zaostřit a soustředit se, abych text přečetla. Na čtení za volantem se to tedy moc nehodí. Ale když sedíte například u PC, zprávu si na hodinkách v pohodě přečtete.

Parametry displeje jsou následující:

 • typ displeje: IPS LCD
 • průměr displeje 1,04 palce
 • rozlišení displeje: 240 x 198 px

Jas displeje nemohu pro potřeby zájemce o tyto hodinky hodnotit, protože jsem měla k dispozici starší model, který již není v prodeji. Ten starší měl jen jednu úroveň jasu. Nové modely (prodávané pod stejným označením) mohou jas měnit, ale intenzitu nejmenšího a největšího svitu neznám. Až zjistím, doplním.

Aktualizace 16.11.2019: nastavitelnou úroveň jasu mají hodinky limitované edice Armodd Candywatch Crystal, jejich recenzi chystáme. Vyjde v nejbližších dnech.

Možnost zvolit zastavení automatického rozsvěcení během spánku jsem nenašla. Přitom však hodinky poznají spánek samy, není nutné měření spánku zapínat – no, vlastně hodinky jsou naprogramovány tak, že od deseti večer do osmi do rána se spí a během té doby sledují kvalitu vašeho spánku. Je fuk, kdy usnete a kdy se probudíte, sledování spánku probíhá od 22 do 8 hodin. Jestliže chodíte na noční, máte smůlu. Sledování spánku se totiž přes den nedočkáte.

Ciferník dostal do vínku pět podob, všechny jsou pohyblivé. Z hodinek na vás může motýl zamávat křídly, kočka zamrkat očima, kytka se pohybovat ve vánku, kolem siluety ženy se mohou objevovat a mizet motýli, ti stejní se pak mohou objevovat a mizet okolo paroží (snad) jelena.

Všechny motivy displeje jsou sice ryze ženské, jemné, ovšem vkusné a nikoliv přeslazené, jak by se mohlo zdát podle názvu modelu (candy znamená v angličtině mimo jiné i bonbon). Na základní obrazovce se sice může najednou objevit i dost růžové barvy, ale nijak mi to nevadilo (přestože růžovou zrovna moc nevyhledávám).

Ovládání a operační systém

Ovládání je velmi snadné, a to díky proprietárnímu operačnímu systému. Hodinky Ardmodd Candywatch nabídnou základní funkce, ve kterých se snadno pohybuje. Navíc se hodinky ovládají jen ovládacím tlačítkem a dotykovou ploškou, takže se nemusíte učit žádné složité ovládací postupy. Bez ovládacího tlačítka se dokonce můžete i zcela obejít, tedy až na první zapnutí hodinek.

Jakmile hodinky rozbalíte, stáhnete si aplikace WearHealth. A do ní hodinky prostě jen přidáte jednoduchým zmáčknutím povelu „přidat“. V aplikaci si nastavíte profil, cíle, podrobnější nastavení hodinek, a je hotovo.

O probouzení hodinek už jsem psala, nyní k jejich uspání. Hodinky se uspávají hlavním ovládacím tlačítkem, k uspání dojde při zmáčknutí bočního tlačítka ve kterékoliv úrovni menu. Jednotlivé nabídky se procházejí poklepem na dotykovou plošku. Co dotyk, to posunutí v menu o jednu funkci dál. Pokud se do vybrané funkce chcete dostat, jen dlouze podržíte dotykovou plošku.

Dalším dlouhým podržením se buď vrátíte zpět zevnitř menu do hlavního kmene nabídky, nebo vyberete tu variantu, která právě svítí na obrazovce (týká se zejména výběru ciferníků nebo jedné z devíti přednastavených sportovních aktivit).

Když si nastavíte automatické rozsvěcení obrazovky, můžete hodinky oživit jen pohybem zápěstí směrem k očím. A pak už jen procházíte menu pomocí poklepů na dotykovou plochu.

A to je vše. Nic jiného k ovládání hodinek znát nepotřebujete. V aplikaci je vše česky (i když ne vždy je čeština zcela správná nebo česká slova logicky použitá), snadno nastavitelné. Jen se nesmíte těšit na velkou nabídku funkcí a podrobné statistiky, jaké mají dražší modely hodinek, to aplikace WearHealth neumožňuje.

Funkce

I přes nízkou pořizovací cenu nabídnou hodinky Armodd Candywatch zajímavou škálu funkcí a možností (orientačního) sledování aktivit, výkonů, tělesných parametrů.

Notifikace chodí z většiny komunikačních aplikací, s výjimkou emailů. Takže hovory, zprávy, vzkazy odeslané z Messengeru, WhatsApp a dalších aplikací určených k rychlé komunikaci se budou zobrazovat i se jménem odesílatele a přes celou obrazovku. Emaily vůbec.

Notifikace můžete využít i na připomínání braní léků nebo pro upozornění na schůzky, úkoly či pro jiná připomenutí.

Pak jsou zde sportovní funkce, kam patří:

 • krokoměr
 • překonaná vzdálenost
 • spálené kalorie
 • tepová frekvence
 • stopky

V hodinkách lze navolit jeden z devíti sportovních režimů, kterými jsou:

 • běh
 • chůze
 • plavání
 • jízda na kole
 • turistika
 • basketbal
 • fotbal
 • badminton

Zrovna badminton moc často u hodinek nepotkávám. Takže kdo jste jeho vyznavačem, už víte, které hodinky jej dokáží sledovat. A aby toho nebylo málo, můžete u hodinek Armodd Candywatch využít ještě dalších funkcí, což jsou například dálková spoušť fotoaparátu telefonu, funkce Najdi telefon, klasický hodinkový budík (který budí jen vibracemi), monitorování menstruačního cyklu (pokud v profilu uvedete, že jste žena).

Konektivita a komunikace

Hodinky Armodd Candywatch můžete spárovat i se staršími smartphony. Stačí jim operační systémy Android 4.4 a vyšší nebo iOS 8.0 a vyšší. Tomu odpovídá i zvolené Bluetooth, které je pouze ve verzi 4.0, což je verze kompatibilní právě také se staršími telefony.

GPS se dá využít jen zprostředkovaně, a to v mobilu. Jakmile zapnete sportovní aktivitu, ve spárovaném mobilu se GPS aktivuje. Jiné propojení s okolím tyto hodinky nenabídnou.

Postřehy z používání

Hlavní dojem, který jsem z hodinek Armodd Candywatch nabyla, je pohodlné nošení. Jsou to komfortně nositelné základní hodinky s vysokou odolností a trochu vyšším tělem, které „trčí“ nad zápěstí malinko víc, než například nedávno testované (a výrazně dražší) Samsung Galaxy Watch Active. Ale nic vážného, i na toto se dá zvyknout. Pohodlí díky pásku z tenkých kovových oček s magnetickým zapínáním, pod nímž se nijak nepotí ruka, je pro mě rozhodně víc, než nepohodlí při nošení hodinek způsobené vyšším tělem.

Díky své jednoduchosti se hodinky snadno ovládají, přitom však poskytnou plnohodnotnou službu všem ženám, které si od hodinek přejí spojení s mobilem, ale i zběžný přehled o své aktivitě, o srdečním tepu, o spánku, případně je chtějí využít i k buzení a připomínání různých událostí, včetně braní léků nebo fází menstruačního cyklu (včetně „zaručeně“ bezpečných dní, kdy neotěhotní. Na to však nikdy nespoléhejte!).

Bylo úsměvné, když jsem byla na poměrně dlouhé procházce, a hodinky mi začaly hlásit upomínku, že se mám trochu hýbat, protože už dlouho sedím. Hodinky sice rozeznaly můj pohyb, ale měla jsem nastavenu upomínku na pohyb, a ta začne vibrovat, ať děláte cokoliv – je spojena s časem, nikoliv s  aktivitou. Stejným stylem funguje i upomínka pitného režimu, která vibruje co dvě hodiny.

Zprávy se v hodinkách ukládají do paměti, což mě potěšilo. Smažou se přechodem přes půlnoc. Vždy je zpráva zobrazena přes celý displej, dá se přečíst několik kratších vět. Jako notifikace bohatě stačí. Chyběla mi možnost okamžité odpovědi. Je ale nutné brát v úvahu cenu hodinek. Na druhou stranu však musím dodat, že mě trochu točilo, když notifikace nezmizela ani chvíli poté, co mi přišla. Vysvětlím. Když přijde notifikace a vy ji dlouhým stiskem ovládací plošky nezavřete, trčí na displeji stále. Takže až se za pár minut chcete podívat, kolik je hodin, tak máte smůlu. Na displeji stále trčí ona notifikace, po ukazateli času ani památky. Třeba za volantem to není vůbec milé. S deaktivací notifikace se musí počítat. A pokud jich chodí několik do hodiny, je to celkem zdržující.

Projet nabídkami v menu, než jsem se dostala, kam jsem chtěla, bylo někdy otravné. Ale zase musím uznat, že nejčastěji používané funkce, jako jsou notifikace nebo kroky či sportovní režimy, jsou v první polovině nabídky. V té druhé už jsou spíše volby, kterými spravujete samotné hodinky, hledáte telefon, a podobně. Časem jsem si zapamatovala, co je na kolikáté pozici, takže proklikat se napoprvé na správné místo bylo snadné a i rychlé.

Hodinky jsem bez skrupulí brala do sprchy, synovi jsem je nacpala na ruku, když šel do bazénu (klasický rodinný, s nafukovacím límcem). Hodinky přežily bez ztráty kytičky. Jednu chvilku to vypadalo, že hodinky (ještě před návštěvou bazénu) vyplivly, ale pak se zjistilo, že mi jen do nabíječky nešla elektřina. To je tak, když vám na domě dělají stavební úpravy a nikdo se nepřizná, že přesekl kabel… Takže absence elektřiny v jedné z větví, co jsou rozvedeny po domě, byla fakt nečekaná.

Pohyblivé motivy základní obrazovky Armodd Candywatch zaujaly každého, komu jsem je ukázala, a to včetně mužů. Teď ještě zbývá zjistit, zda je i pánská varianta, Armodd Silentwatch, vybavena pohyblivými motivy na domovské obrazovce. Pokud ano, super. Pokud ne, zjistila jsem, že i u pánů by o ně byl zájem 😉

Kde koupit

Hodnocení

Za málo peněz poměrně dost muziky. Hodinky Armodd Candywatch jistě uspokojí průměrně náročné uživatelky, které si nezakládají na tom, aby měly dokonale sledovanou každou denní i noční aktivitu, nebo které nepotřebují odpovídat na hovory a zprávy přímo prostřednictvím hodinek. Čekejte průměrné hodinky s průměrně kvalitními funkcemi, ovšem precizně zpracované, s odolností IP68.  Přestože jde o dámský model, není to na první pohled znát – a i na pánské ruce se vyjímá dobře (do doby, než se rozsvítí domovská obrazovka s čistě dámskými motivy). Hodinky jsou sice těžší, než jsem zvyklá u jiných dámských variant, ale nejde o nic, na co by si nešlo zvyknout. Trochu zklamala malá odolnost kovových částí těla proti poškrábání.

Cena na Smartomat.cz

Profilový obrázek
Smartwatch a fitness trackery testuji už několik let. A stále mě dokáží překvapit. Zkoušíme je doma s manželem, kombinujeme tak mužský i ženský pohled na věc. Mé postřehy ze světa chytré elektroniky najdete i v techmagazínu Geeklife.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here