Líbí se nám
design
snadné ovládání a dobrá viditelnost displeje
možnosti personalizace
Nelíbí se nám
velikost (u hodinek pro ženy a dívky)
těla hodinek požadavkům zápěstí
poměrně dlouhé nabíjení
4.7

Hodinky od Samgungu obecně platí za to nejlepší, co se dá na trhu pro operační systémy Android pořídit. My jsme si díky obchodu CZC.cz mohli vyzkoušet hodinky Galaxy Watch, strávit s nimi dva týdny testování plného otázek i odpovědí. Hodinky toho totiž umějí opravdu hodně, dají se neskutečně personifikovat a v nastavení máte takových možností přizpůsobení jejich fungování, že si s nimi opravdu chvilku vyhrajete, než doladíte vše tak, jak si představujete.

Nejlepší na tom je, že během fungování s hodinkami se představy o tom, co po nich budete chtít, celkem rychle mění. Často totiž objevíte nabídky zcela nečekané. Co od nich můžete čekat, jak jsme s nimi byli spokojení my a pro koho jsou hodinky dobrou volbou? Hned teď prozradíme, že hodinky fungují i s jinými telefony, než je Samsung. Jen pozor, některé vnitřní funkce jsou pak omezeny.

Obsah recenze

Balení

Balení je dostatečně luxusní na to, co v sobě skrývá. Černá krabička, papírová a velmi pevná. V ní spousta přepážek a v nich precizně zabalená magnetická nabíječka, adaptér, manuál, náhradní pásek jiné velikosti a samozřejmě samotné hodinky. Ty mají fólii na ochranu skla displeje.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Konstrukce a design

Hodinky jsou opravdu krásné, je to prostě designovka. A my už víme, že design je něco, co Samsung fakt umí. Třeba i předchozí modely, například Gear S3 Classic nebo Gear Sport, jsou po stránce designu vymazlené. A nejinak je na tom i Gear Fit2 Pro Black Red, který je elegantním mixem náramku a hodinek.

Dokonce ani ona růžovo-zlatá varianta, kterou jsme měli k dispozici my, neuráží. Rozhodně nepůsobí dojmem hodinek pro Barbie. Model je na první pohled příjemně ženský, ale není to přehnané. Tělo hodinek je kulaté, s displejem zasazeným pod růžovo-zlatou otočnou lunetku. Hodinky mají jen dvě ovládací tlačítka, zbytek obstará ona otočná lunetka a samozřejmě dotykový displej.

Trochu mě zklamal pásek, k elegantnímu modelu by se hodilo i elegantní provedení pásku. My dostali hodinky se silikonovým páskem ve starorůžovém tónu. Barva je sice elegantní, tlumená, decentní, ale materiál k designovému tělu hodinek příliš nesedí. Pásek má klasickou přezku a dvě spony, do kterých po zapnutí šoupnete přebytečný konec pásku.

Ano, pásek si můžu vyměnit, jak už jsme si u Samsungu zvykli, ale za ty peníze, co hodinky stojí, bych si představovala, že v balení bude pásek sportovní (tento), ale i společenský – nejlépe kovový, ve stejné barvě, jakou má tělo hodinek.

Na druhou stranu však musím říct, že tělo hodinek je natolik těžké a zespodu natolik neforemné, že v případě kovového pásku by asi hodinky vůbec nedržely tam, kde mají (to je ovšem pro měření tepu důležitý předpoklad).

Abyste si mohli udělat lepší představu, zde jsou velikostní parametry hodinek:

  • rozměry (v x š x h): 41,9 × 45,7 × 12,7 mm
  • hmotnost: 61 g (výrobce uvádí 49 g, ale to je pravděpodobně údaj pouze za tělo hodinek)
  • šířka pásku: 20 mm
  • délka s páskem S: 24 cm
  • délka s páskem L: 26 cm

Z údajů o rozměrech je patrné, že hodinky jsou opravdu mohutné, hlavně co se hloubky, tedy tloušťky těla hodinek týká. 13 mm dost trčí nad úroveň zápěstí. Hodinky testuju v lednu, takže na sebe musím při odchodu ven nacpat mikinu, bundu i rukavice. A je to velmi nepohodlné, nepříjemné.

Hodinky taky velmi těžko vyhrabávám z pod rukávu, když se na ně chci podívat. A vraťme se ještě ke hmotnosti – není zrovna malá. Přes 60 g. K tomu vezměte fakt, že tělo hodinek není nijak uzpůsobeno tvaru zápěstí. Má oválný tvar, spodní plocha je mnohem menší, než střed hodinek. A navíc je senzor tepu v malém vystouplém kroužku uprostřed, takže ve výsledku tlačí na zápěstí především ten malý kroužek. Nic příjemného. Tohle se prostě nepovedlo.

Spodní část těla hodinek je v černém plastovém provedení, přičemž tu najdeme snímač tepu. Boční strany jsou napůl plastové, napůl sem zasahuje už kov. Na pravé straně je umístěn mikrofon ještě v plastové části, k tomu dvě tlačítka ovládání, ale ta jsou již v části kovové.

Na levé straně najdeme jen hlasitý reproduktor, opět v plastové části. Při pohledu seshora zaujímá většinu místa samozřejmě displej, okolo něj vystupují dvě lunetky. Ta vnitřní je černá, stabilní, s růžovým potiskem minut (po pěti), vnější je růžovo-zlatá, otočná, se symboly pro hodiny a minuty. Samotný displej je překryt ochranným sklem Corning® Gorilla® Glass DX+.

Konstrukce je vodotěsná, s hodinkami lze i plavat. Vydrží do 5 AT, krytí mají IP68. Z mé strany vyzkoušeno pouze ve sprše a pod kohoutkem s tekoucí vodou (hodinky jsem pro jistotu omývala vždy po cvičení na eliptickém trenažéru, aby na nich nezůstávaly zpocené mapy – přece jen je budu vracet).

Specifikace a nabíjení

Samsung Galaxy Watch jsou krásné a luxusní hodinky pro všechny, kdo chtějí svůj outfit doplnit o reprezentativní chytrou elektroniku, přitom mít na zápěstí kompletní přehled o dění v mobilu a o svém dni, včetně podrobné předpovědi počasí.

Ale tyhle hodinky už se příliš nehodí pro kohokoliv jiného. Na sport zaměřené nejsou (mají sportovní funkce, ale dost chabě vybavené), nejde ani o model, který by byl samostatným telefonem. Vždycky je budete muset používat zároveň s mobilem.

Pokud byste s nimi chtěli běhat, zvládnou trackování, a to díky výkonné GPS. Připojí se během chviličky, není nutné před začátkem běhu stát a čekat. Mapu nebo dokonce plánování trasy však nenabídnou. To se ale možná dá spravit doplňkovou aplikací z obchodu.

Dobrá zpráva je z oblasti výdrže a nabíjení. Baterie Li-Ion má kapacitu 270 mAh a vydrží něco přes dva dny při GPS ponechané v automatické pohotovosti. Když jsem hodinky nastavila do úsporného režimu, nabíjela jsem až za pět dní.

Nabíjí se magnetickou bezdrátovou nabíječkou, která má tvar trůnu. Hodinky se do ní postaví „na štorc“, tlačítka hodinek musejí směřovat nahoru. Perfektní je indikační ledka, která při nabíjení svítí červeně, až je nabito, zezelená. Pokud svítí oranžově, znamená to, že jste nabíječku připojili ke zdroji s nízkým výstupem. Jestliže by nabíječka začala blikat červeně, něco je špatně.

Adaptér má výstup 0,7 A, přičemž se nedoporučuje připojovat nabíječku k silnějšímu. Nabíječka se s adaptérem propojí pomocí microUSB. Takže pokud máte zásuvkovou lištu s podobným výstupem, a v ní připojen microUSB kabel, nebudete adaptér od Samsungu s napevno přidělaným kabelem ani potřebovat. Nabíjení při správném výstupu trvá necelé tři hodiny.

Displej

Displej dominuje celým hodinkám. A že má čím dominovat! Jakmile se rozsvítí, hned člověk pochopí, za co má platit tak vysokou částku, když si chce hodinky pořídit. Jde totiž o dotykovou kapacitní Super AMOLED obrazovku. Parametry má tyto:

  • úhlopříčka: 1,2“
  • rozlišení: 360 x 360 px
  • jemnost: 277 PPI
  • počet barev: 16 mil.

Pro zobrazení údajů je ponechán komplet celý displej, senzory jsou umístěny tak, že displeji naprosto nepřekážejí. Nic není ukrojeno. Takže se můžete kochat krásou Super AMOLED technologií zobrazení po celém povrchu. Displej je dobře vidět i venku, ale neměla jsem štěstí na počasí a při plném slunci jsem viditelnost vyzkoušet nemohla. Stále sníh, chumelenice nebo aspoň silná vrstva ocelových mraků.

Česná tady je samozřejmě černá, v tom jsou AMOLED displeje nejlepší. Navíc se při zobrazení černé barvy nespotřebovává energie, takže když si sáhnete pro nějaký tmavý ciferník, ušetříte dost energie i při režimu always on – tedy v neustále rozsvíceném domovském ciferníku.

Více energie přece jen ušetříte při automatickém rozsvěcení displeje hodinek. Displej se rozsvítí při každém otočení zápěstí směrem k očím. Tohle nastavení je pohodlné, a přitom úsporné, senzory reagují okamžitě a displej se spustí, když ještě ani nemáte dokončen pohyb zápěstím.

Možnosti personifikace ciferníku (a celých hodinek) jsou nesčetné. V základní verzi přímo v hodinkách najdete 13 ciferníků, přičemž většinu z nich můžete ještě vnitřně upravit. A pak jsou další stovky nabídek v aplikaci Galaxy Wearable. V obchodě lze stahovat ciferníky zdarma, ale i za poplatek, který se pohybuje většinou v řádu desítek korun. A že se vývojáři celkem činí, najdete i úžasné experimenty s barvami a styly.

Našla jsem reakce na ciferníky hodinek v tom smyslu, že je jich dostupných pořád málo. No, jestli tohle je málo, tak už nevím. Ve Wear OS je ciferníků více, ovšem otázkou zůstává, zda je potřebujeme.

Dotyková vrstva perfektně reaguje na dotyky i gesta kterýmkoliv směrem. Na displej můžete i psát písmenka nebo malovat obrázky, které pak lze odeslat jako MMS, viz foto.

Jas displeje lze nechat upravovat automaticky, systém si s tím poradí dost dobře, nikdy se nekonalo dlouhé čekání na změnu jasu při změně světelných podmínek v okolí. Hodinky mají dostatečně výkonný systém, se kterým pracují – a je to znát.

Ovládání a operační systém

Začněme operačním systémem a přidejme si k němu i výkon hodinek. Samsung zapracoval na svém Tizenu, Galaxy Watch vybavil čtvrtou generací (s přesným označením Tizen Based Wearable OS 4.0). Sice se dlouho spekulovalo, že to s Tizenem vzdá a přejde na většinový Wear OS by Google Smartwatches, ale nestalo se tak.

Nový Tizen je zde a maká perfektně. Ovládání je nastaveno intuitivně, všechno běhá rychle, bez prodlevy. Hardwarové parametry jsou následující:

  • výpočetní výkon: 2 x 1,15 GHz
  • procesor: Exynos 9110 Dual core
  • operační paměť RAM: 768 MB
  • vnitřní úložiště: 4 GB

Operační paměť má úctyhodnou velikost. Když k tomu připočteme novou generaci procesoru, vychází perfektní výkon, díky němuž hodinky stíhají úplně všechno, co potřebujete. Tedy alespoň z oblasti kancelářské – jinými slovy propojení s telefonem, notifikace, statistiky, předpověď počasí a hlavně přechody mezi jednotlivými aplikacemi.

Rozhodně na nic nečekáte, a to ani když si stahujete nejnovější zprávy, které pro vás hodinky vyfiltrují podle vašeho zadání. Přečíst si je pak můžete přímo v hodinkách nebo si je poslat do telefonu na přece jen větší displej. Cokoliv si odešlete do telefonu, to se zobrazí hned po jeho odemknutí nebo probuzení. Nemusíte aktivovat aplikaci, vše máte hned nachystáno přímo pod nosem.

Co se ovládání týká, není naprosto co vytknout. Nabídka je neskutečně široká, ale díky otočné lunetě, dále kombinaci lunety, gest a tlačítek, také díky možnosti personalizace pořadí a výběru zobrazujících se ovládacích widgetů, je celé ovládání rychlé. A po několika pokusech i snadné. Vše je intuitivní i pro začátečníky, nad ničím netřeba komplikovaně přemýšlet, vždycky se dostanete ke kýženému cíli poměrně rychle.

Díky otočné lunetě odpadají omyly v podobě nepřesného dotyku, takže si rozhodně nespustíte sousední aplikaci, když jste chtěli tu třetí od konce. Luneta také poskytuje možnost rotovat i vevnitř menu jednotlivých aplikací a dílčích nabídek, což dost usnadňuje pohyb v hodinkách, výrazně ho to i zrychluje.

Díky otočné lunetě se ani nestane, že byste při posunu prstem po displeji, protože se potřebujete dostat o pár nabídek níž, nechtěně přitlačili na některou nabídku a ta se otevřela, přestože ji vlastně vůbec nechcete. S lunetou si pohodlně sjedete na kýženou položku a pak ťuknete kamkoliv na displej. Kýžená položka zareaguje a otevře se. Perfektně vymyšleno, hlavně pro lidi s většími prsty.

A jak se do ovládání zapojují tlačítka? Dolní tlačítko slouží k zapnutí a vypnutí, dále ke zobrazení základní nabídky nebo k návratu na hlavní obrazovku. Horní tlačítko je tu k návratu o krok zpět, a to ve kterékoliv úrovni menu. Při spícím displeji slouží horní i dolní tlačítko k jeho probuzení.

Lunetka slouží ještě k dalšímu ovládacímu kroku, a to když jí otočíte při zobrazení základní obrazovky (když tedy nejste v žádném menu). Tehdy vás „hodí“ do zkrácené nabídky, které se tu v českém překladu říká pomůcka. Jde vlastně o krátký seznam po sobě jdoucích vámi nejčastěji používaných aplikací a funkcí, který si navíc můžete sami přizpůsobit. Když to neuděláte, hodinky seznam sestaví samy.

Cena na Alze Cena na Heuréka.cz

Funkce

Funkcí vám hodinky nabídnou širokou škálu. Ale předem počítejte s tím, že vyloženě sportovní funkce a vychytávky tady chybějí. Na sport jsou mezi hodinkami od Samsungu zaměřeny spíše Gear Sport nebo i Gear Fit2 Pro Black Red. Galaxy Watch nejsou pro sportovní nadšence, nýbrž pro ty z vás, kdo se sice rádi hýbou, avšak po hodinkách chtějí jen základní přehled, nevyžadují přesné měření, více si cení propojení s mobilem a přehledu o dění v mobilu, včetně možnosti komunikovat přímo skrze hodinky, včetně hlasových či písemných odpovědí na zprávy.

Pojďme se zaměřit na konkrétní nabídku funkcí:

  • telefonování skrze Bluetooth
  • zprávy skrze Bluetooth
  • notifikace z telefonu s možností reagovat na ně
  • Samsung Health – sportovní a zdravotní funkce, životní styl
  • Galaxy Apps – možnost doplňovat hodinky o nové free i placené aplikace
  • ovládání PPT – pokud často prezentujete, můžete si prezentaci ovládat jen hodinkami
  • Samsung Flow – možnosti dočasně párovat hodinky s jinými telefony či zařízeními, díky tomu si můžete údaje zobrazovat na více místech (pro tuto funkci je nutno mít hodinky zamknuté stejně jako telefon)
  • najít telefon – když je telefon v dosahu Bluetooth, začne zvonit
  • upomínka a kalendář s událostmi
  • hudba (vnitřní úložiště)
  • galerie – obrázky sem pošlete z mobilu, fotoaparát v hodinkách není
  • předpověď počasí (velmi podrobná, po 4 hodinách na aktuální den, zevrubná na 5 dní dopředu)
  • budík
  • světový čas
  • Bixby – hlasový asistent, který vám v angličtině pomůže s nastavením hodinek a telefonu, s vyhledáním spousty věcí. A třeba vám i přečte předpověď počasí, když ji o to požádáte. Hlas je ženský, strojový, angličtině je dobře rozumět
  • výškoměr a barometr
  • přehled zpráv
  • hodinky automaticky monitorují spánek, denní aktivitu, kroky, tep, vystoupaná patra a spálené kalorie
  • měření stresu a lekce dýchání
  • sledování zvoleného cvičení
  • porovnání s ušlými kroky ostatních uživatelů hodinek (tady jsou údaje dost k smíchu, třeba 200 000 kroků za tři dny…)

Funkce lze umísťovat v hodinkách na různá místa – což je pro začátečníky sice dost náročné, ale časem tomu přijdou na chuť. Většina vnitřního nastavení jde ještě nějak upravit. Třeba rychlé odpovědi na zprávy. Jednak je jich tu dost přímo z výroby, jednak si přidáte libovolné vlastní.

Konektivita a komunikace

Konektivita je široká, modelům dostupným v Česku však chybí LTE verze. Nevyužijeme ani NFC (k platbám), protože Samsung Pay tu ještě nejede. Ale jiné přenosy skrze NFC samozřejmě ano. Celkový přehled konektivity je následující:

  • Bluetooth 4.2 (BLE)
  • Wi-Fi 802.11a/b/g/n
  • NFC
  • GPS a GLONASS

Hodinky jsem párovala s telefonem s Bluetooth 5.0. vše bez problémů, nastaveny byly celé hodinky během chviličky, automaticky se aktualizovaly na novější firmware. Spojení běhá rychle, některé notifikace mi na ruce zavibrují dřív než v samotném mobilu.

Ale musím říct, že v celém bytě mi spojení Bluetooth nevydrží. Ne že by byl tak velký, ale signál musí putovat přes spoustu zdí. S tím bych se celkem snadno smířila, je to běžné i u náramku, který nosívám. S čím se mi však smířit nechtělo, byla neochota hodinek připojit se zpátky, když jsem se k telefonu vrátila. Někdy se spojení obnovilo téměř hned, někdy až po restartu Bluetooth v hodinkách (s náramkem se mi to nestává, běžně se připojí zpět bez potíží).

Ještě zmiňme kompatibilitu – hodinky komunikují nejlépe s telefony Samsung. Ale pořídit si je můžete i k jiným androidům nebo k Apple telefonu. Operační systémy musejí být Android 5.0 a vyšší, k tomu RAM 1,5 GB a více. iOS musí být minimálně ve verzi 9.0, telefon pak musí být iPhone 5 a vyšší verze.

Abyste hodinky a telefon nebo tablet spárovali, neobejdete se bez aplikace. U Galaxy Watch jsou to rovnou tři kousky. A když chcete i trochu toho sportování, musíte sáhnout po čtvrté aplikaci. V Samsung zařízeních je samozřejmě vše předinstalováno, do ostatních značek musíte natahat sami, naštěstí zdarma. Konkrétně jde o Galaxy Wearable (Samsung Gear), Galaxy Watch Plugin a Samsung Accessory Service. Ke sportu a životosprávě se pojí aplikace Samsung Health.

Hodinky komunikují s okolím i pomocí senzorů, respektive se okolí přizpůsobují. Senzorů mají požehnaně:

  • akcelerometr
  • gyroskop
  • senzor okolního světla
  • senzor srdečního tepu
  • barometr

Postřehy z používání

Spoustu postřehů jsem zmínila už v textu recenze, tam kde mi to přišlo užitečné hned u popisu parametrů a ovládání. Ale pojďme je shrnout a doplnit. Hodinky jsou elegantní a designově opravdu vydařené, musím říct, že okolí na ně reagovalo pozitivně, obdivně, hned se o ně zajímalo.

Na druhou stranu ale nutno dodat, že nošení hodinek není tak pohodlné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Umím si je představit na větším zápěstí, než mám já – tedy u plnoštíhlých žen, které mají i zápěstí trochu oplácané. Já sice nejsem žádný hubeňour (M – L), zápěstí mám širší než velká část ženské populace, ovšem i tak jsem měla z hodinek pocit, že jsou vyrobeny pro větší ženy.

Na pásku velikosti „S“ jsem zapínala čtvrtou nejmenší dírku (a to jsou těsně u sebe). Moje skoro sousedka, opravdu hubeňoučká, neměla v pásku otvor pro zapnutí – a i velikost „S“ jí plandala, což bylo s ohledem na váhu hodinek chvílemi i bolestivé (při nárazu těla hodinek do vystupující kosti na zápěstí). Hodinky jsou ještě ke všemu širší než celé její zápěstí.

Když jsem později půjčila Galaxy Watch mé jiné skoro sousedce, která je z kategorie plnoštíhlých, byla s nimi spokojená, cítila se s nimi pohodlně a na ruce jí seděly perfektně. Pásek velikosti „S“ stále dopnula, i když na skoro poslední dírku.

Co se ovládání hodinek týká, není snad co vytknout, pouze chválit. Vše je uživatelsky přátelské, intuitivní, snadno zapamatovatelné. Nabídka široká, ale můžete si ji uzpůsobit přesně tak, jak to vyhovuje vám.

Mě potkal jen jeden problém, a to se základním cvičením. Nastavila jsem si chůzi, jenže pak když jsem chtěla nechat hodinky sledovat jinou aktivitu, nepřišla jsem na to, jak na změnu základního cvičení. Jestli víte, co s tím, uvítáme postřeh v komentářích.

Z výroby jsou hodinky nastaveny tak, aby vás neustále s něčím obtěžovaly. Pořád vám chodí souhrn denní aktivity, upozornění na denní plán nebo cíl, přehled spánku, přehled kroků (jako notifikace s vibrací jednou za pár hodin), info o tom, když se od Bluetooth spárovaného zařízení příliš vzdálíte, když se k němu zase vrátíte a spousta dalších drobností, které ale ve své značné četnosti fakt dost obtěžují. Dá se to samozřejmě změnit, jen budete muset chvilku pátrat a zjišťovat, kde co vypnout.

Ještě ad spánek – podle Galaxy Watch spím neskutečně mizerně, furt se budím a do hlubokého spánku se dostanu jen na pár minut. Všechna ostatní zařízení, která jsem kdy testovala, byla zcela jiného názoru. Obrázek o tom si dokreslete sami.

Pobavila mě otázka, zda mám zkroucený hrudník. Jak na to hodinky přišly? Nejdřív jsem chvilku ležela s dcerou, a protože jsem nějak neměla sílu vstát, začala jsem si číst. Samozřejmě vleže. A hodinky se asi po 45 minutách začaly obávat o můj hrudník a ptaly se na jeho zkroucení. Jaká je otázka v originálu, netuším. Ale český překlad je fakt hezký.

Displej zobrazuje nádherně a má ohromný rozsah jasu. Nejnižší úroveň neřeže v noci v očích, nejvyšší úroveň slouží k zobrazení venku za jasného dne (což se mi nepovedlo, protože jasný den v době mého recenzování prostě nepřišel).

Zajímavé je, že si hodinky můžete uzamknout, podobně jako telefon. Výrobce tuto možnost zdůvodňuje tím, že si můžete data z hodinek zasílat do více zařízení a tam hodinky také nastavovat – takže aby nedošlo k přenastavení jiným uživatelem. Smart Lock je s Galaxy Watch taky možné (mobil není nutné odemykat, když máte hodinky u sebe). Tohle využívám, protože je to pohodlná volba.

Dost průšvih je počítání pater, možná i kroků. Dnes mám za sebou zatím tři patra, Galaxy Watch si všimly jednoho. Kroky mi byly celou dobu měřeny jinak než náramkem, ale cejchovaný krokoměr nemám, takže těžko soudit. U pater jsem si však stoprocentně jistá. Na druhou stranu, třeba hodinky Fitbit Versa mi patra zase přidávaly. Garmin Vivoactive 3 Music měřily patra přesně.

Perfektní pro mě byla možnost hned z hodinek odpovídat na zprávy. Přednastavené odpovědi jsem moc nevyužila, ale nastavila jsem si svoje nebo jsem prostě psala, pomocí jakoby tlačítek na tlačítkovém telefonu, kde je zapnutá predikce (T9). Do jednotlivých písmen se trefovalo dobře, otočením lunety jsem mohla střídat různé klávesnice: v nabídce jsou písmena – čísla – interpunkce – smajlíci – hlasové zadávání textu (ale češtinu to nebere, angličtinu dokonale, jen pomalu).

Jediná větší časová prodleva v práci hodinek nastávala v momentě, kdy jsem aktivovala klávesnici pro psaní zprávy. Ta jediná se načítala snad tři vteřiny. Všechno ostatní frčelo jako po másle.

Doposud jsem moc nezmínila aplikace, které jsou s používáním hodinek spojené. Po pravdě, ono ani není moc co zmiňovat, protože hodinky jsou natolik samostatná jednotka, že si všechno potřebné nastavíte a vyřešíte přímo v nich. Aplikace potřebujete pro komunikaci s mobilem, pro přeposílání notifikací, pro telefonování a posílání zpráv skrze Bluetooth, pro sjíždění denních přehledů, které však ničím neoslní.

Aplikace Samsung Wear je zaměřena hodně na to, abyste si co nejčastěji kupovali nové ciferníky. Samsung Health nabídne informace o vašem životním stylu a aktivitě, ale moc se na ně spoléhat nedá.

Umím si představit, že kdo si může pořídit hodinky s LTE vybavením (a u nás to není), bude rád fungovat zcela bez mobilu. V takovém případě jsou hodinky opravdu přínosem a dobrou volbou. Verze bez LTE nabídne jen to, co mnoho jiných chytrých hodinek, které seženete za čtvrtinu ceny. Když si odmyslíte design, tak těmto hodinkám směle konkurovaly Immax SW2, které mají všechny funkce, co Galaxy Watch, navíc i možnost použít v nich SIM kartu. Ovládání sice není tak pohodlné, ale výsledný efekt a služby ano.

Na druhou stranu, s Galaxy Watch oslníte okolí, zejména s růžovo–zlatou variantou. Design je propracovaný do detailu a ovládání vám půjde skvěle a rychle. Díky notifikacím budete pořád v obraze. A díky vysokému krytí si necháte změřit i plavání (pokud předem nastavíte délku bazénu). Mimo plavání zaznamenají ještě 38 dalších druhů aktivit, všechny ale musíte ručně spustit a zastavit. (chůze, patra a aktivní minuty se zaznamenávají automaticky).

Video

Hodnocení

Cena na Alze Cena na Heuréka.cz

Designové krásky, které oslní celé vaše okolí. To je to hlavní, co se dá o hodinkách říct. Pohodlně se nastavují i ovládají, zvládají komunikaci s okolím přes Bluetooth, přičemž přímo v hodinkách zvládnete vyřídit téměř všechno. Do mobilu se budete vracet jen s delšími odpověďmi na zprávy (sice je v hodinkách můžete diktovat, ale nejlépe anglicky. Čeština tu není). Menu si dokonale přizpůsobíte vašim potřebám a z hodinek si uděláte kamaráda a rádce v oblasti zdraví a životního stylu. Kamarád v podobě hodinek vás ale trochu potrápí se sledováním sportovních aktivit, ve kterých není zrovna přeborníkem. Díky IP68 si s hodinkami sice můžete jít i zaplavat, ale všechny sporty musíte ručně vybrat a ručně spustit i zastavit. Dodejme, že hodinky lépe sedí na větším zápěstí, a to i přes fakt, že jde o edici vyloženě pro ženy a dívky.

Cena na Alze Cena na Heuréka.cz

11 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, chtěl bych se uživatelů zeptat na výdrž baterie. Koupil jsem hodinky manželce, ale přijde mi, že se jí poměrně rychle vybíjejí. Výdrž max 2 dny. Zapnutá pouze gps, jas na st. 4, tep po 15 min., celkově za den používány pouze na čtení notifikací. Na noc sundány ze zápěstí a během 8 hod.nečinnosti klesla baterie o 7%. A další dotaz jak správně hodinky nabíjet. Pokud se domnívám správně, baterie by měla být li-pol, tedy by se neměly hodinky úplně nechávat vybít a zároveň nenechávat úplně nabíjet přes noc. Děkuji za vaše postřehy.

  2. Zapnutá GPS snižuje kapacitu výdrže cca o třetinu, až o polovinu. To je u všech hodinek. Proto je vhodné zapínat GPS, když to vyloženě potřebujete.

  3. Zdravím, prosím o radu. V telefonu je provedení hodinek zobrazeno barevne, ovšem displej na hodinkách je pouze černobílý, v nastavení není úsporný režim ani nic podobného nastaveno, čím lze dosáhnout barevného displeje v hodinkách? Předem děkuji.

  4. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestlilze stáhnout do hodinek i aplikace ktere jsou běžně na google play ale na Galaxy store jsem je nenašel. Dekuji

    • Filipe, hodinky od Samsungu jedou na jiném operačním systému než mobily a tablety. Takže odpověď už je asi jasná…

  5. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestlilze stáhnout do hodinek i aplikace ktere jsou běžně na google play ale na Galaxy store jsem je nenašel. Konkrétně Adidas running.Dekuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here