Samsung Gear Fit2 Pro Black Red

Pro někoho náramek, pro jiného hodinky. Faktem zůstává, že Gear fit 2 Pro od Samsungu dokonale poměrně zdařile smazává rozdíly mezi těmito dvěma zařízeními. Od každého z nich si vzal kousek z jeho inteligentních schopností a výsledkem je weareable v cenové kategorii na půl cesty mezi náramkem a hodinkami. Jak to vypadá s funkcemi a schopnostmi, prostě celkovou použitelností tohoto zařízení?

Obsah recenze

Balení

Když si Samsung Gear Fit2 Pro Black objednáte, přijde vám poměrně velká krabička. Na to, že je v ní jen displej, náramek a nabíječka, se jedná o opravdu velké balení. Při výběru zařízení rovnou musíte nadefinovat, jak velký náramek potřebujete. Je totiž unisexový, proto se počítá jak s drobnou ručkou, tak s mohutným zápěstím. Takže je v nabídce velikost S (pásek s délkou 125–170 mm) a L (155–210 mm).

Konstrukce a design

Na první pohled vás zaujme displej, který je zahnutý do oblouku. V tomto zůstalo zařízení stejné, jako jeho předchůdce Gear Fit. Ale dílenské zpracování je mnohem lepší, jemnější a dovedené více do detailu. Zařízení je hladké po celé délce, jen na levé straně displeje vystupují dvě podlouhlá a nenápadná tlačítka. Jde v podstatě o stejné provedení, které je u Gear Fit 2.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Varianta Gear Fit 2Pro Black Red kombinuje černou a červenou barvu na displeji i na náramku, kdy náramek je ze seshora a z boku černý, kdežto spodní strana je červená. Ale opravdu červená a poměrně ostrá, nicméně to v kombinaci s designem celého zařízení vypadá skvěle.

Displej je též zkombinován z červené a černé barvy, kdy vršek a část strany jsou černé, zbytek displeje je vyveden v barvě červené, a to včetně spodní strany displeje, kde jsou umístěny i senzory srdečního tepu.

Co se týká celkové velikosti, hodí se zařízení jak pro ženy, tak pro muže:

 • rozměry displeje – 24,5 x 51,2 mm;
 • váha zařízení – 28 g.

Displej nijak nevystupuje do prostoru, je plynule zapracovaný do těla náramku, proto manipulace s teplejším oblečením přes Gear Fit2 Pro Black Red rozhodně není problém, na rozdíl od většiny chytrých hodinek, jimž nad úroveň zápěstí vystupuje pouze displej (ciferník).

Díky nové konstrukci je zařízení voděodolné do 5 ATM (na rozdíl od Gear FGit 2), takže s ním směle můžete plavat. Vydrží ponor až do 50 metrů. Jen jej po plavání musíte před dalším použití řádně osušit. Takže pod vodou si na něj nesáhnete. Odolnost je IP68, takže i prachové částečky mají smůlu.

Specifikace a nabíjení

Zda se jedná o chytrý náramek nebo o chytré hodinky, to si musíte rozhodnout sami. Displej Gear Fit2 Pro Black Red ukazuje digitální čas a je vybaven mnoha funkcemi, které nejdete i u chytrých hodinek, a to včetně velmi přesně nastaveného GPS, široké nabídky fitness fukncí a velkého a přehledného displeje, který je plně dotykový, takže reaguje nejen na poklep, ale i na gesta.

Na druhou stranu, pomocí tohoto zařízení rozhodně neodpovíte na textovku či email a ani do určité vzdálenosti od telefonu nevyřídíte hovor, protože Gear Fit2 Pro Black Red nemá ani reproduktor, ani mikrofon.

Nabíjení je možné pouze originální nabíječkou, respektive nabíjecí kolébkou, do které zařízení pouze vložíte. Chybí však jakýkoliv USB vstup nebo možnost nabíjení v Qi standardu. Na jedno nabití čekáte cca hodinu a půl, pokud je nabíječka připojena k počítači. Jestliže ji však dáte do adaptéru přímo v zásuvce, nabijete baterku za hodinu. V provozu vydrží baterie s kapacitou 200 mAh dva a půl dne, pokud ji moc nenamáháte. Zapnutá GPS a plný jas displeje jsou samozřejmě největšími žrouty.

Displej

Jak už jsme poznamenali, displej je zahnutý a dobře dílensky zpracovaný. Jedná se o SAMOLED displej, který je bez problému čitelný i na slunci, přestože se nastavíte jas na sedmičku či osmičku. Další charakteristiky displeje:

 • úhlopříčka: 1,5 palce (což je oproti předchozímu modelu s 1,84 palci překvapivé zmenšení);
 • rozlišení: 216 × 432 px, (zde hodnota narostla, z původních 128 × 432 px);
 • snímače na a v displeji: akcelerometr, gyroskop, barometr, GPS, měřič tepu.

Displej je plně dotykový, reaguje tedy na dotyk i na gesta. Aktivace displeje probíhá pohybem zápěstí, dotykem anebo tlačítkem. Pohyb v menu zařízení je kombinací tlačítek a běžného dotekového ovládání, kdy fungují gesta jak svislá, tak horizontální.

Na displeji se hned v úvodní obrazovce zobrazují 4 základní aktivity a údaje o nich. Takže hned na první pohled vidíte, co jste během dne stihli. Úvodní obrazovku si můžete nastavit v mnoha různých variantách. A jde nastavit i vlastní, stačí být trošku znalý poměrů.

Ovládání a operační systém

Pokud budete chtít zařízení využívat naplno, je samozřejmě nutné jej spárovat s chytrým telefonem či s tabletem. Samsung Gear Fit2 Pro Black Red je schopen fungovat zcela samostatně při aktivitě, během noci, kdy sleduje váš spánek, a nebo i celý den, kdy nepřetržitě monitoruje srdeční tep.

Ale pokud si budete chtít prohlížet statistiky, musíte přetáhnout data do mobilu s Androidem, nově i s iOs. V případě Androidu jde o Samsung Gear app, ale doplnit je nutno ještě Gear Fit a také Samsung Health.

Výrobce vyslyšel volání dlouhodobých uživatelů obecných fitness aplikací, jakou je například Endomondo a postupně je zpřístupňuje i pro Gear Fit 2 Pro.

Samsung Gear Fit2 Pro Black Red běhá na operačním systému Tizen, který je poměrně rychlý. V zařízení je 512 MB RAM a paměť 4 GB. Z toho celé dvě giga můžete vyhradit pro hudbu, kterou si pak pustíte do  Bluetooth sluchátek.

Funkce

Samsung Gear Fit2 Pro Black Red  zastane většinu funkcí, které byste čekali spíše od hodinek než jen od náramku.

 • měření tepové frekvence;
 • Výškoměr;
 • Barometr;
 • Měření rychlosti;
 • Měření vzdálenosti;
 • Výpočet spálených kalorií;
 • Krokoměr;
 • Hudební přehrávač;
 • Budík;
 • Bluetooth 4.2;
 • Měření spánku.

Bez přítomnosti mobilu můžete na zařízení sledovat nejen čas, ale i své aktivity, a to díky:

 • vestavěné GPS;
 • akcelerometru;
 • senzoru tepu a
 • tréninkovým funkcím.

S GPS si dokonce můžete udělat vlastní plán trasy a pak ji v reálném čase sledovat. Co se týká rozlišení monitorovaných tělesných aktivit, můžete si hodinky přednastavit na:

 • běh;
 • cyklistiku;
 • outdoor;
 • turistiku;
 • fitness (s velkou podnabídkou konkrétních činností);
 • zdolávání pater anebo
 • lyžování.

Většinu pohybů dokáže zařízení rozpoznat automaticky, takže není nutné je vždy dopředu nastavovat. Horší je to s automatickým zastavením měření aktivity, kdy až senzor tak přesný není a Samsung se rád se tváří, že ještě běžíte, přestože jste již před nějakou dobou zastavili.

Funguje i jednoduché nastavení opakování aktivit, kdy pokud děláte jen jeden sport, jej spustíte pouze stiskem tlačítka – spouští se totiž poslední vykonávaná aktivita.

Po napojení na mobil a s využitím aplikací jsou možnosti mnohem širší. Můžete si nechat sledovat pitný režim, příjem kofeinu, nastavení jídelníčku a mnoho dalších vychytávek. Jenže nabídka aplikací je poněkud užší (zatím), než je tomu u přechozího Gear Fit 2.

Konektivita a komunikace

Konektivita zřízení je zajištěna pomocí Blueth 4.2 LE, plus vestavěné GPS. Zcela chybí Wi-Fi. Na druhou stranu, přes Bluetooth do zařízení i z něj dostanete pomocí chytrého telefonu vše. Nastavit lze i chození notifikací, případně jejich vypnutí, aby vás nerušily v momentech, kdy by to nebylo vítáno.

Video

Hodnocení

Výsledné hodnocení není snadné. Zařízení se pohybuje na hranici mezi náramkem a hodinkami. Takže lze říct, že je buď o drahý fitness náramek s mnoha nadstavbovými funkcemi, anebo o levné chytré hodinky, kterým chybí zejména Wi-Fi a možnost větší interakce a komunikace.  Co je nepopiratelné, je možnost využití Samsung Gear Fit2 Pro Black Red i ve vodě, tedy při plavání. Takže by vždy měl být srovnáván se zařízeními, které můžete vykoupat též.

Cena na Heuréka.cz  Cena na Alze Cena na Patro.cz

Samsung Gear Fit2 Pro Black Red
Líbí se nám
Nelíbí se nám

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here