Horká novinka od Samsungu ve světě chytrých hodinek určených pro velmi aktivní sportovce. Vsadilo se na kruhový displej, minimalistický, ale efektní design, mnoho možností náhradních náramků (protože šíře nosičky je klasických 20 mm) a perfektní voděodolnost. Nechybí ani další vychytávky. Pojďme se na hodinky Samsung Gear Sport Black podívat detailněji.

Obsah recenze:

Balení

Hodinky Samsung Gear Sport Black jsou baleny v efektní černé krabičce z pevného kartonu a se snímkem hodinek na ní. Vnitřní prostor krabičky je šikovně rozdělen tak, aby do ní výrobce zvládl dát hodinky, náhradní pásek ve velikosti S, dokovací stanici pro bezdrátové nabíjení, nabíječku a manuály. A nic z toho aby se nepoškrábalo.

Konstrukce a design

Konstrukce hodinek je bytelná. Ovšem ne co do velikosti, ale co do odolnosti. Základem je kov, přesněji řečeno ocel s PVD povlakem. Hodinky jsou určeny i pro aktivní plavce, kteří plavou jak v bazénu, tak na otevřené vodě. Výrobce varuje před použitím hodinek například ve vodopádech nebo při potápění v silných mořských proudech.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

V laboratorních podmínkách jsou hodinky odolné při potopení do 50 metrů. Splňují certifikaci MIL-STD- 810G. Takže na volné vodě zvládnou šnorchlování, hlubší ponory snad ale raději nezkoušejte.

Design je opět velmi povedený. Minimalistický, ale přitom příjemný na oko. Displej je kulatý a na jeho spodní straně jsou umístěny snímače tepu. Na pravé straně hodinek najdete dvě podlouhlá tlačítka, která ale příliš nevystupují z povrchu. Nápadná je otočná luneta, která je vlnkovitě tvarovaná, aby se s ní dobře zacházelo i při ne zrovna dokonalých podmínkách. Prsty vám po ní rozhodně klouzat nebudou.

Podívejme se na velikost hodinek. Příjemnou zprávou je, že jsou o dost menší než jejich kolegové (nikoliv předchůdci) Samsung Gear S3 Frontier. Ty jsou totiž spíše na ruku mužskou, kdežto Gear Sport, to už je opravdu unisex záležitost. Je menší nejen plocha displeje, ale i jeho výška. Rozměry hodinek jsou následující:

 • plocha hodinek i s nosičkami: 42,9 × 44,6 mm;
 • výška displeje 11,9 mm;
 • hmotnost 50 g.

K hodinkám je automaticky přibalen i menší pásek právě proto, aby se daly připnout také na dámskou ruku. Odrostlejší dětská je s S páskem také možná. Originální pásky jsou z materiálu kaučuk – pryž. Navíc výrobce uvádí na trh vyměnitelné 20mm pásky, které budou na výběr v mnoha barvách i materiálech. Můžete však vybírat i jinde – 20 mm nosička je totiž hodinkový standard.

Specifikace a nabíjení

Hodinky Samsung Gear Sport Black jsou určeny pro sportovce. Pro velmi aktivní lidi, kteří chtějí mít své aktivity systematicky sledovány. Hodinky nebyly navrhovány pro běžné nošení. Takže pokud si přejete hodinky s velkou škálou sportů, včetně plavání, jsou vyhovující. Pokud chcete jen něco na běžné nošení, bude stačit obyčejnější model.

Nabíjení je bezdrátové, pomocí dokovací stanice. Ta je připojitelná na USB kabel. Li-ion baterie má kapacitu 300 mAh, výdrž hodinek uvádí výrobce na 144 hodin, respektive 6 dní v pohotovostním režimu. Baterii výrobce zmenšil (ve srovnání s většími Gear S3 Frontier). Ale to je dáno právě celkovým zmenšením hodinek jako takových. Při běžném používání počítejte tedy s cca třemi dny.

Displej

Na hodinkách na první pohled upoutá jednak otočná luneta a jednak černý AMOLED displej. Na něm je bezpečnostní sklo Gorilla Glass 3.

 • úhlopříčka displeje 1,2 palce;
 • rozlišení displeje 360 x 360 px.

Displej je dobře viditelný v různých světelných podmínkách. A jeho podobu si můžete nastavit podle svých představ. Čas můžete nechat zobrazit digitálně i analogem. V případě analogu je opravdu dokonalá ta tečka, která po ciferníku putuje místo vteřinové ručičky. Díky vysokému rozlišení vypadá displej opravdu dobře.

Ovládání a operační systém

Ovládání hodinek je velmi intuitivní a díky otočné lunetě, dvěma tlačítkům a také dotekovému displeji je i povedeně rychlé. Hodinky se aktivují několika způsoby. Jednak poklepem, jednak stiskem tlačítka a jednak i pohybem ruky, jako kdybyste se chtěli na hodinky mrknout. Gyroskop tento pohyb zaznamená a displej se rozsvítí.

V menu se pohybujete také tlačítky, gesty a ponejvíce asi lunetou, jejíž použití je rychlé a snadné. Horní tlačítko slouží jako krok zpět, to dolní pro zobrazení hlavního menu. Dolní tlačítko je zároveň i k zapnutí a vypnutí hodinek.

Hodinky jedou na operačním systému Tizen 3.0. Díky němu zvládnou mnoho funkcí a komunikace s iOS a zejména Androidem je na vyšší úrovni. Do hodinek lze díky operačnímu systému naistalovat i aplikace třetích stran. Prostřednictvím chytrého zařízení, samozřejmě.

Doplňme ještě, že hodinky disponují interní pamětí 4GB. RAM nabídne 768 MB. Procesor Dual Core 1.0GHz je dle názvu dvoujádrový. Díky výše zmíněné kombinaci vybavení jsou hodinky rychlé, přechod mezi různými nabídkami v menu a aplikacemi je plynulý.

Funkce

Vzhledem k tomu, že hodinky Samsung Gear Sport Black jsou a priori určeny pro aktivní sportovce, najdeme v nich aplikace a funkce zaměřené právě na aktivní životní styl a na snahu udržet se fit jak pohybem a odpočinkem, tak i správným jídelníčkem a kontrolou příjmu i výdeje kalorií.

To ale není vše. V hodinkách najdete virtuálního trenéra a možnost více než 60 režimů nastavení pro různé cviky. Díky tomu a dalším kombinacím vás virtuální trenér (analyzující také srdeční tep) dovede k maximální efektivitě. K tomu můžete využít i vaši televizi, se kterou budou hodinky spolupracovat pomocí chytrého zařízení.

Hodinky mají mnoho funkcí. A vše i v češtině. Nabídnou vám:

 • Měření tepové frekvence,
 • Výpočet spálených kalorií,
 • Měření rychlosti,
 • Měření vzdálenosti,
 • Test kondice,
 • Krokoměr,
 • Propojení s PC,
 • WiFi,
 • NFC,
 • Bluetooth 4,
 • Měření délky spánku.

Dále jsou k dispozici:

 • Tréninkové funkce,
 • Tichý chod,
 • Duální čas,
 • 24hodinový ciferník,
 • Otočná luneta,
 • Akcelerometr.

Ze senzorů disponují hodinky gyroskopem a senzorem tepu. Také podněcují k pohybu. Ale příznivé je, že poznají, kdy jste třeba v autě. Tam vás rušit nebudou. Co se týká sledovaných aktivit, můžete se zaměřit na:

 • Běh,
 • Cyklistiku,
 • Plavání,
 • Triatlon,
 • Outdoor,
 • Turistiku,
 • Fitness či
 • Lyžování.

Hodinky samy poznají vykonávanou aktivitu a automaticky zapnou sledování. Ale můžete ji nastavit i sami. Srdeční tep měří kontinuálně. Na displeji se stále zobrazují vybrané hodnoty, takže kdykoliv nahlédnete, víte, na čem sami se sebou a svým pohybem jste.

Podpora offline Spotify je další z velkých výhod těchto hodinek. O co jde? Můžete si do nich nahrát hudbu ze Spotify a jít do terénu bez telefonu. Hudba bude v hodinkách. Poslouchat ji lze ale jen se sluchátky. Bluetooth, samozřejmě.

Konektivita a komunikace

Hodinky Samsung Gear Sport Black jsou schopné spolupracovat jak s chytrými zařízeními běžícími na Androidu, tak již také na iOS. Jen v případě Apple telefonu či tabletu budete muset oželet některé detailní funkce typu možnost odpovědět na notifikovanou SMS přímo v hodinkách. Ale upřímně – ťukali byste se se SMS v tak malém displeji? Sice lze písmena volit i pomocí otáčení lunetou, ale stejně…

Hodinky se s chytrým zařízením spojují pomocí Bluetooth. Do Androida či iOS lze stáhnout aplikaci Samsung Gear Sport. Díky ní budete mít o datech z hodinek vždy dokonalý přehled. Vše ve statistikách v čase. Včetně motivace.

Hodinky jsou však vybaveny i GPS (včetně podpory Glonass), je v nich Wi-Fi a také zatím ještě nové NFC, které u nás prozatím moc nevyužijete. Ale jeho čas, například pro přímé placení na pokladně, se blíží. Oproti kolegům S3 Frontier ale hodinky Samsung Gear Sport postrádají LTE.

Video

Hodnocení

Super volba pro lidi, co se hodně hýbou a hlavně rádi plavou. Hodinky jsou voděodolné až do 50 metrů, mají luxusní design a vypadají dobře na mužské i ženské ruce. V originálním balení jsou také dvě velikosti pásků, ale vyměnit jej můžete za jakýkoliv jiný hodinkový. Díky dotekovému displeji, otočné lunetě a dvěma tlačítkům na pravé straně je jejich ovládání snadné a rychlé. Offline hudba ze Spotify je velkým plus.

Cena na Alze Cena na Heuréka.cz Kup na Kasa.cz Cena na Patro.cz

Samsung Gear Sport
Líbí se nám
Nelíbí se nám

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here