Značka Fossil je zaměřená na hodinky poháněné Googlím systémem WearOS. Jeho dosavadní slabinou je malá výdrž baterie. A tak Fossil hledal, jak z toho ven. Výsledkem jsou hybridní chytré hodinky, na které se teď podíváme podrobněji.

Obsah článku

Funkce a vzhled

Hlavní funkcí hodinek je ukazovat čas. K tomu Fossil využil letitý prvek, který hodinky definoval od prvopočátku. Prostě zachoval ručičky.

K prodloužení výdrže také nasadil monochromatický kruhový displej. K ovládání funkcí slouží tři tlačítka na pravé straně hodinek. Jejich funkce si můžete nastavit tak, aby vám vyhovovaly.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Baterie by měla vydržet 2 týdny, což je velmi slušný údaj.

Co hodinky ještě umí? Máme zde fitness klasiku, tedy měření srdečního tepu a pohybový tracker. Nechybí ani notifikace pro SMS, E-mail, sociální sítě. Dále hodinky fungují jako budík a umějí upozornit i na události z kalednáře.

Specifikace

 • Bluetooth 5.0
 • Průměr 42 mm
 • Odolnost 3 ATM
 • Úložiště 16 MB

Kdy začne prodej

Koupit Fossil Hybrid HR bude možné od 18. listopadu. Ceny začínají na 195 dolarech.

Fotogalerie

Za fotky děkujeme Ivanu Kamenskému.

9 KOMENTÁŘE

 1. Rád bych, pokud se k nim dokážeme dostat. Většinou máme hodinky z českých shopů. Do Fossilu už jsem dřív psal o modely pro recenze, ale ani se nenamáhali odpovědět.

  Ale také mě zaujaly!

   • Taky mi to přijde jako zajímavý směr. Měl jsem Withings, ještě než je prodali Nokii. Ale to už byl hybrid moc směrem ke klasickým hodinkám. Zajímavě má spotřebu ještě řešenou Mobvoi a jejich TicWatch. Mají dva displeje přes sebe a ten energeticky míň náročný ukazuje právě čas.

    • Já hledám náhradu za Garmin Vivomove HR, které jsou hodně hybrid do klasických. Vadí mi kratší výdrž (cca 5 dní) a špatná viditelnost za tmy. To by tyhle hodinky měly zlepšit (výdrž cca 10 dní a luminiscenční ručičky). Akorát ta vodotěsnost mě straší (jen 3 ATM), jsem zvyklý se s hodinkami sprchovat.

     • Fossil sice neuvádí odolnost podle standardu IPXX, ale pokud tvrdí tři ATM, tak to je i potopení do vody (ATM je vodní tlak), to na sprchu bude v IMHO v pohodě.

 2. Tak už jsou doma a jsou úplně boží. Nabíjel jsem před 14 dny a baterie ukazuje víc jak 40%. Je sice pravda, že jsem vypnul upozornění z aplikací (FB, apod.), ale mně stačí upozornění na hovory a SMS. Velikostně jsou tak akorát. Appka je slušná, spousta věcí jde nastavit – např. si dát na pozadí vlastní foto :-D.
  Nesynchronizuje sice na cloud, ale lokálně, avšak pro mě je to spíše výhoda.
  Jediné, co mi trošku vadí, je velikost písma v upozorněních (je příliš malé). Ale snad v budoucnu bude možné si velikost nastavit.
  Do sprchy jsem se s nimi ještě neodvážil 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here