Skvělá výdrž s fitness funkcemi
👍 Pozitiva
Velká výdrž
Elegantní design
👎 Negativa
Některé věci v aplikaci chybí
Data se neukládají do cloudu
3.8

Kdo někdy toužil po hybridních hodinkách s notifikacemi ví, že na trhu moc velký výběr není a jejich zástupce lze spočítat na prstech jedné ruky (možná obou). A proč chtít hybridní hodinky, když můžu mít za podobnou cenu chytré hodinky s displejem? Za mě je to jednoznačně vzhled a výdrž.

Obsah recenze

Balení

Hodinky mi dorazily v bílé krabičce s průhledným víkem. Uvnitř byly hodinky samotné, řemínek a nabíjecí kolébka (končící konektorem USB). Jestli tam toho má být více, nevím, protože jsem hodinky kupoval z bazaru. Avšak obsah u většiny chytrých/hybridních hodinek bývá povětšinou stejný.

Konstrukce

Jak již bylo řečeno, jedná se o hybridní hodinky, tzn. mají analogové ručičky. Ty jsou navíc luminiscenční, takže je na ně vidět i v úplně tmě. Okraj ciferníku obsahuje minutové čárky. Střed ciferníku je tvořen e-inkovým displejem.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Tělo hodinek je v dostání ve třech barvách (černá, tmavě hnědá a kovová). Dále je k zakoupení velký výběr pásků. Nebo lze použít jakýkoliv pásek s šířkou 22 mm. V mém případě se jedná o tmavě hnědou s koženým páskem. Velikost ciferníku hodinek je 42 mm, což je tak akorát pro kluky i pro holky. Váha hodinek je 62 g. Jsou tedy o něco těžší než např. Garminy řady Vívomove, ale při nošení ani spánku to nevadí. Zadní strana obsahuje senzor tepové frekvence a nabíjecí kontakty. Na boku hodinek je přítomna korunka a ovládací tlačítka.

Hodinky jsou voděodolné pouze do 3 ATM, což je nejnižší stupeň. Takže vstup do sprchy s nimi pouze na vlastní riziko. Na vině bude nejspíš korunka s tlačítky.

Design

Design hodinek, jak již bylo řečeno, působí luxusním dojmem, kterému napomáhá onen e-inkový displej. A s koženým páskem si hodinky můžete vzít klidně i k obleku. Jediná výtka směřuje k dodanému pásku, který je na mne až moc tuhý. Jeho spodní strana je totiž z gumy.

Nabíjení

Nabíjení hodinek probíhá pomocí dodané originální nabíječky. Ta obsahuje dva kontakty a magnet, který se stará o správné přilnutí a natočení kontaktů. Vše funguje perfektně, nabíječka se správně „přicucne“ hned na první pokus. Pouze když jsem jí úmyslně pootočil po přicucnutí, tak došlo k přerušení nabíjení.

Ale nabíjet nebudete moc často (oproti chytrým hodinkám), a to především díky použití e-inkového displeje. Výrobce slibuje výdrž minimálně 10 dní a já tento slib mohu potvrdit. Hodinky mi vydržely 16 dní na jedno nabití a baterie byla ještě z 20 % nabitá. Nabíjení samotné trvá necelé 2 hodiny.

Displej

Hodinky jsou, jak již bylo řečeno, vybaveny e-inkovým displejem. A to je to, co odlišuje tyto hodinky od konkurence. Displej má něco přes palec (cca 2,7 cm), rozlišení je trochu hrubší a umí stupně šedi.

Výhody a nevýhody e-inkového displeje

E-ink je totiž z podstaty always-on, tzn. zobrazovaní informace jsou stále viditelné. A samotné zobrazování informací displejem nespotřebovává žádnou energii, pouze jeho překreslení. To má pozitivní vliv na výdrž hodinek.

E-inkový displej má ale i své nevýhody. Jednou z nich je rychlost/pomalost překreslení. Video si na takových hodinkách nespustíte (což ale u hodinek za problém nepovažuji).

Dalším problémem je (ne)viditelnost displeje ve tmě. To je zde řešeno pomocí dodatečného osvětlení, které se spustí po poklepání na hodinky. Podsvit trvá cca 7 vteřin, což je tak akorát na přečtení všech informací.

Takto svítí displej ve tmě

Ovládání

Hodinky neobsahují dotykovou vrstvu. K ovládání slouží korunka a dvě tlačítka na boku hodinek. Pomocí tlačítek se lze pohybovat v menu nahoru a dolu. Korunka slouží k potvrzení výběru. Její dlouhé podržení slouží k návratu na ciferník. Dále lze nastavit tlačítkům rychlou funkci.

Při upozornění zaujmou ručičky horizontální pozici, aby nezacláněly zobrazeným informacím. Dále je možné dvojitým pootočením zápěstí (tam a zpět) ručičky rozpohybovat (kdy každá z nich provede jeden oběh kolem ciferníku).

Operační systém

Hodinky obsahují proprietární operační systém, takže s přidáním nové funkcionality jste odkázáni na ochotu vývojářů výrobce. Kompatibilita je zajištěna s telefony vybavené Androidem 5.0 nebo iOS 10.0 a vyššími.

Konektivita

Hodinky s mobilem komunikují pouze pomocí Bluetooth verze 5.0. Ta podporuje technologii BLE, která má příznivý vliv na výdrž hodinek. Zda hodinky budou komunikovat i s mobily se starší verzí BT jsem neměl možnost vyzkoušet.

Senzory

Krokoměr

Krokoměr funguje relativně dobře. Při porovnání s Mi Band 4 je krokoměr o 10 až 15 % štědřejší. Pokročilejší funkce jako počítání pater neumí. Z měřených aktivit zvládá pouze ty jednoduché jako je běh, eliptický trenažér apod.

Měření tepové frekvence

Senzor funguje velice dobře. Odchylky od Mi Band 4 byly v rámci měření chyby. Měření probíhá v intervalu, který však nelze nastavit. Ale jeho četnost mi přišla vhodně zvolena a při zapnuté aktivitě měří senzor kontinuálně.

Aplikace

Aplikace je jednoduchá a intuitivní. Vše je srozumitelně seřazeno do čtyř záložek.

Cíle

Dosažení denních cílů je vyvedeno pomocí plnících se kroužků (podobně jako v aplikaci Google Fit či Aktivita pro iOS). Denní cíle jsou:

 • počet kroků
 • aktivní minuty
 • spálené kalorie
 • spánek

U cílů (a tepové frekvence) je možné si zobrazit jejich historii. A to kliknutím na daný den v kalendáři. Přenos měřených veličin probíhá pouze na mobil, do cloudu se nepřesouvají. Není tedy potřeba být online. Na druhou stranu, nelze si výsledky zobrazit na počítači pomocí webového rozhraní (jako to umí třeba Garmin).

Nastavení denních cílů je možné v záložce Profil. Pokročilejší nastavení jako týdenní limity hodinky neumí.

Přizpůsobení

Přizpůsobit si lze jak vzhled ciferníku, zobrazované informace, tak rychlou funkci tlačítek. Všechna tyto nastavení lze uložit jako profil. Jsou zde i tři předpřipravené profily jako „travel“, „daily“ a „fitness“.

Pozadí ciferníku lze zvolit z šesti přednastavených nebo si nastavit jakýkoliv obrázek (popř. se vyfotit). V popředí na každém ciferníku jo možné mít až čtyři kolečka se zobrazovanými informacemi. Těch je na výběr devět (kroky, kalorie, tep, aktivní minuty, počasí, druhý čas, datum, baterie, počasí). Dále je možné přiřadit rychlou funkci tlačítek (je platná pouze při hlavním ciferníku) z osmi možných (denní přehled, oznámení, cvičení, stopky, ovládání hudby, časovač, počasí, doba dojíždění).

Pro zobrazení některých funkcí (jako je počasí) je potřeba mít zapnutá data a detekci polohy.

Upozornění

Lze nastavit jaká upozornění budou hodinky vydávat:

 • upozornění na příchozí hovor – lze vybrat, zda reagovat na všechny čísla, popř. jen oblíbené; zobrazuje jméno volaného, popř. tel. číslo
 • upozornění na příchozí SMS – výběr je stejný jako u hovoru; text zprávy lze zobrazit celý
 • upozornění z jednotlivých aplikací
 • upozornění na vaši fyzickou nečinnost – lze nastavit časový interval a denní dobu

Nelze však zapnout upozornění na dosažení cílů (počet kroků apod.).

Profil

V této záložce jsou následující informace:

 • osobní informace (věk, výška, váha)
 • dosažené rekordy z jednotlivých měřených veličin
 • aktuálně připojené zařízení
 • nastavení cílů
 • nastavení fyzikálních jednotek (metrický systém, imperiální jednotky)
 • propojení s aplikacemi (Google Fit, Under Armour Record)

Hodnocení

Hodnocení bych pojal jako srovnání s hodinkami Garmin Vívomove HR/Optic, které jsou asi největším konkurentem těchto hodinek.

Srovnání s hodinkami Garmin Vívomove HR/Optic

Oboje hodinky vynikají svým decentním vzhledem, ale e-inkový displej u těchto hodinek z nich dělají luxusní záležitost za všech okolností.

Obrovskou výhodou je též výdrž hodinek, která je oproti konkurentovi dvojnásobná.

Velice mne také zaujala intuitivní aplikace, která sice neumí tolik, co aplikace od Garminu, ale nastavení je zde velice jednoduché.

Aplikace na rozdíl od konkurenta data nesynchronizuje do cloudu. Zda je to výhoda či nevýhoda, nechám na vás.

Nevýhodou (doufejme, že dočasnou) je pokročilejší měření a správa aktivit. Na rozdíl od konkurenta, aplikace neumí počítat vystoupané schody. Nelze nastavit týdenní cíle. Chybí upozornění na dosažení denního cíle.

Cena je o něco vyšší než u konkurenta (cca 4800 Kč oproti 4200 Kč).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here