Hodinek s WearOS je u nás jako šafránu a většina zájemců je musí objednávat ze zahraničí nebo z neoficiálních dovozů. To se ale mění a nově budete moc koupit nové modely značek Fossil, Michael Kors a Emporio Armani.

Obsah článku

Co se zde dočtete?

Fossil Gen 5

Fossil je jedna z mála firem, které konstantně se WearOS pracují. Google ostatně koupil část jejich patentů. Tedy dříve, než následně koupil celý Fitbit.

U nás budete moc koupit různá provedení posledního modelu Fossil Gen 5 (mimochodem jde o moje osobní aktuální hodinky, pozn. autora). Ten pohání chipset Snapdragon Wear 3100, který představuje špičku pro tento operační systém. K tomu přidejte 1 GB RAM a máte svižné hodinky.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

WearOS oceníte pro propacovanou integraci s Androidem. Méně už oceníte výdrž baterie, která nikdy nebyla silnou stránkou těchto zařízení. Fossil se naštěstí i tady snažil a při běžném používání se dokážete dostat na jeden den používání. Chytré funkce jdou ale vypnout, a hodinky pak fungují i několik dnů jako běžné digitálky.

Fossil Gen 5 sice umějí NFC, ale na platby přes Google Pay zapomeňte. Google totiž tuto možnost pro ČR blokuje.

Cena startuje na 7 599 kč.

Michael Kors

Hodinky této značky se Fossilu velmi podobají, jen cílí na zákazníky, které zajímá luxusní vzhled. Tomu odpovídá o cena začínající na 10 599,- Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here