Dnes přišly na řadu další, v pořadí již třetí chytré hodinky, které jsou u nás prodávány za cenu okolo dvou tisíc. Nedávno jsme publikovali recenze Xiaomi Amazfit Bip a BML bWatch Kappa. Oboje hodinky jsou za podobnou cenu, přitom ale každé zcela jiné. Bip spíše pro sport, s neuvěřitelnou odolností i výdrží, kdežto Kappa spíše pro běžný život, s možností vyřizovat jimi telefonní hovory a číst veškeré notifikace. Teď se pojďme podívat na hodinky Smart Watch K88H a zjistit, co nám, ve srovnání s předchozími dvěma hodnocenými modely, mohou nabídnout. Už teď můžeme prozradit, že vyčnívají zejména svým designem.

Obsah recenze

Balení

Balení je přímo luxusní. Papírová, podlouhlá krabička, s profilovaným papírem, nápisem Smart Watch a také s profilovaným obrázkem hodinek, který je vyveden v té barvě, jakou jste zvolili pro hodinky. Konkrétně si totiž můžete vybrat hodinky černé, stříbrné, zlaté a rose gold.

Hodinky Smart Watch K88H jsou v krabičce pevně zapasovány, takže cestu z Číny rozhodně ve zdraví přečkají. Společně s hodinkami najdete v balení ještě nabíječku a také manuály. To je vše. Adaptér nečekejte, u low costových modelů nebývá přibalen v podstatě nikdy. To platí i pro modely Xiaomi Amazfit Bip a BML bWatch Kappa.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Konstrukce a design

Hodinky na první pohled zaujmou svým designem. Jsou totiž ve čtyřech barvách dodávány s ocelovým řemínkem. Můžete ale mít i řemínek kožený, pokud si tedy přejete hodinky černé. Tělo hodinek je také vyrobeno z nerezu, na hodinkách pak najdete ještě hliník a sklo.

Na zadní části je klasicky nabíjení, hodinky mají vlastní originální magnetickou nabíječku. Na jednu stranu díky tomu nijak neohýbáte kabel, může být stále rovný (nabíječka se jen přikládá na povrch hodinek), na druhou stranu je nutno ji brát všude s sebou. Vedle konektorů nabíjení najdete vzadu na hodinkách také reproduktor (větší než mají BML bWatch Kappa) a světelný senzor pro měření tepu – ten není nijak vypouklý.

Na bočních hranách je vlevo mikrofon a vpravo otočné hlavní tlačítko ovládání, kterým hodinky zapnete, vypnete, uspíte či probudíte. No a vepředu je samozřejmě displej, který ale není ideálně kulatý, vespod je useknutý a pod ním jsou uloženy senzory. Na rozdíl od BML bWatch Kappa je ciferník zmenšen tak, aby se celý vešel do useknutého displeje. Kdežto BML bWatch Kappa mají useknutý nejen displej, ale i ciferník (pro vnitřní menu to samozřejmě neplatí).

Hodinky mají tedy buď ocelový, nebo kožený řemínek. Ten ocelový má posuvný klips, do kterého řemínek zapnete. U některých kousků ale moc nedrží a hodinky se zejména při intenzivnějším pohybu rády rozepínají. Lze to ale snadno spravit posunutím (přimáčknutím) zapínacího háčku.

Řemínek lze na hodinkách kompletně vyměnit, jeho šířka je 22 mm. Vyměnitelné jsou i řemínky modelů Xiaomi Amazfit Bip a BML bWatch Kappa. Hodinky Smart Watch K88H jsou vybaveny odolností IP54 a jejich velikostní parametry jsou následující:

 • rozměry (š x v x h): 4,4 x 4,5 x 1,2 cm
 • délka nastavitelného řemínku: 25 cm
 • hmotnost: 77 g

Odolnost IP54 znamená, že ruce si s nimi můžete v klidu umýt. Ale do sprchy je neberte. Podobně jsou na tom i hodinky BML bWatch Kappa, kdežto Xiaomi Amazfit Bip mají vysokou odolnost IP68, tedy i na plavání.

Design hodinek je velmi povedený. Hodinky jsou kulaté, kovové, na první pohled jakoby klasické. Navíc kovový řemínek, což na celkovém vzhledu dělá opravdu hodně. Xiaomi Amazfit Bip se s nimi v designu rozhodně nemohou měřit. Ale ani BML bWatch Kappa je v této oblasti pravděpodobně neporazí, i když to je spíše věcí vkusu. Stříbrná varianta Smart Watch K88H je totiž opravdu krásná. I Rose Gold vypadají dobře, o černých nepochybujte. Ale to, co výrobce prodává jako zlatou, má do pěkného designu dost daleko (spousta lidí se mnou však možná bude nesouhlasit).

Hodinky nemají žádnou specifickou ochranu skla, takže pokud pracujete manuálně nebo se dostáváte do prostředí, kde by se snadno poškodily, vyplatí se investovat do ochranného skla.

Specifikace a nabíjení

Hodinky Smart Watch K88H jsou určeny pro lidi, co nepotřebují a priori sledovat sportovní aktivity. Vedle krokoměru, monitoru tepu a monitoru spánku tu totiž jiné aktivity ke sledování nenajdete. Teď už je tedy jasné, že hodinky Smart Watch K88H jsou přímou konkurencí pro BML bWatch Kappa. Takže slouží spíš ke kancelářským účelům, pomáhají v organizaci dne a hlavně mohou být prodlouženou rukou telefonu, protože zvládnou nejen veškeré notifikace, ale i telefonování (jako handsfree).

Nabíjení už jsem nastínila – hodinky potřebují svou vlastní nabíječku. Ve výdrži nijak oslnivé nejsou. Baterie má kapacitu 300 mAh a za plného provozu nedají hodinky ani 24 hodin, je nutné je tedy denně nabíjet. Pokud ale vypnete některé notifikace a nebudete jimi často telefonovat, zvládnou i dva, 3 dny. Takže na cesty, i pouze na víkendové, nabíječku vždy s sebou.

Displej

Displej je dotykový IPS displej s celkem nevalným rozlišením. Potěší však zobrazení černé (není tak hluboké, jako nabídnou AMOLEDové kousky, ale pro většinu dne v interiéru bohatě stačí. Na slunci nutno přistínit. Potěší sledovací úhly, displej je dobře viditelný ze všech stran. Nemusíte tedy ruku všemožně vytáčet, abyste si mohli třeba přečíst SMS. Displej má tyto parametry:

 • úhlopříčka: 1,20 place
 • rozlišení 240 x 240 px

Údaje to nejsou nijak závratné, ale pro běžný život s hodinkami to stačí. Fotky si na nich prohlížet nebudete. Už jsem zmínila, že displej je dotykový. A také to, že jeho dolní část je useknutá. Na dotyky i gesta reagují hodinky dobře.

V nabídce jsou dvě možnosti vzhledu nabízeného menu, tedy ikon. Ty mohou být tzv. decentní, což jsou pouze jednobarevné obrysy. A jsou opravdu vkusné, neruší a neurazí. Anebo mohou být ikony výrazně barevné, jak je známe z ostatních Smart Watch, třeba Immax SW7.

Dál si můžete ještě vybrat mezi třemi tematickými zobrazeními a pak ještě ze šesti ciferníků, kdy jeden je digitální a zbytek jsou analogy, každý však ve zcela jiném stylu. Okolo digitálního ciferníku však obíhá analogová vteřinová ručička, respektive její krátký náznak. V nabídce zobrazení a stylů jsou Smart Watch K88H vybaveny nejlépe (z porovnávaných tří výrobků).

Ovládání a operační systém

Samotné ovládání hodinek Smart Watch K88H je snadné, intuitivní, zvládne to i člověk, který s těmito technologiemi ještě nemá zkušenosti. Je potřeba překlenout jen první párování, pro které je potřeba nejdříve do telefonu stáhnout aplikaci, na výběr jsou dvě: Fun DoWear a Mediatek SmartDevice. Lidé, co hodinky již mají, doporučují používat obě aplikace, protože každá umí něco jiného. Dobře se pak navzájem doplňují.

Ovládání hodinek je tedy převážně dotykové. Zapínají a vypínají se hlavním tlačítkem (déle se podrží, klasika), také se jím může probouzet (rozsvěcovat displej). Displej se ale umí rozsvítit i otočením zápěstí směrem k sobě, tedy jako byste se chtěli na hodinky podívat. Když zápěstí spustíte dolů, zase se displej hned zhasne.

V menu se roluje vertikálně, tedy odshora dolů a opačně. U BML bWatch Kappa se v menu cestuje zleva doprava. Smart Watch K88H ale mají k tomuto směru vynikající důvod: můžete v menu totiž listovat i pohybem zápěstí. Tedy otečením zápěstí od sebe posunete menu o stupeň (o obrazovku) dolů a naopak. Velmi pohodlné je přijímání hovorů, ke kterému stačí jen zatřást zápěstím. Takže když máte plné ruce, není potřeba ani lovit telefon v kapse a ani prstem ruky ťuknout do displeje hodinek. Stačí jen zatřesení ruky.

K návratu do základní obrazovky slouží dotykové kolečko na useknuté spodní části displeje.

Vnitřní výbava hodinek je následující:

 • Operační systém hodinek: vlastní,
 • procesor: MediaTek’s MT2502C CPU
 • operační paměť RAM“ 64 MB

Funkce

Hodinky Smart Watch K88H nabízejí mnoho funkcí ve dvou základních režimech. Bez zapnutého Bluetooth (musíte je ale nejdříve spárovat, aby se synchronizoval čas) vám slouží jako:

 • hodinky, kalendář, kalkulačka, budík, stopky – běžné funkce hodinek
 • upomínka při dlouhém sezení – interval si nastavíte podle svého uvážení
 • měření tepu, kroků, spánku (s rozlišením hlubokého a lehkého spaní) – pokud ale budete chtít sledovat historii pohybu a spaní, je nutné pravidelné zapínání Bluetooth, aby se data mohla přenést do telefonu. Tep lze měřit i dlouhodoběji.
 • záznamník – tedy zvukový rekordér, který slouží místo psaného záznamníku
 • nastavení upozornění – u všech upozornění si můžete nastavit, jak se budou hodinky ozývat – zda jen melodií nebo i vibracemi anebo jen vibracemi.
 • nastavení režimu – vybíráte režim podle toho, kde se právě nacházíte a zda potřebujete nebýt rušeni.

Pokud chcete pokročilejší funkce hodinek, respektive to, proč jsou hodinky chytrými hodinkami, je nutné mít zapnuté Bluetooth (na hodinkách i na telefonu). V tomto případě hodinky nabídnou ještě další funkce:

 • kontakty – přehled kontaktů z mobilního telefonu, lze kontakt zvolit a zavolat mu – hodinky slouží jako handsfree. Tedy ale pozor, když budete chtít telefonovat telefonem, je nutno Bluetooth vypnout. Hovory jsou totiž automaticky přesměrovávány do handsfree, když je Bluetooth zapnuté
 • zobrazení historie hovorů
 • možnost vytočit číslo volaného přímo na hodinkách – je tu ciferník
 • zprávy SMS – pouze u Androidů – v hodinkách si můžete přečíst přišlé SMS zprávy (odpovědět na ně ale už ne)
 • zobrazení notifikací ze všech nastavených aplikací, včetně Messengeru, WhatsApp, Skype apod.
 • vzdálené ovadání mobilního telefonu – hodinkami ovládáte nejen hovory, ale i hudbu a fotoaparát. Když chcete fotit, na hodinkách se zobrazí, co je v hledíčku telefonu. A můžete na dálku (až deset metrů) stisknout spoušť
 • u iOS můžete využít hlasové ovládání Siri
 • vyhledání telefonu nebo hodinek – ať držíte jedno nebo druhé, můžete to zařízení, které jste ztratili z dohledu, nechat vyhledat. Začne pípat nebo hrát.

Z přehledu funkcí je opět jasné, že hodinky Smart Watch K88H jsou hodinkami s podobnými vlastnostmi, jaké nabízejí hodinky BML bWatch Kappa. Tedy nikoliv sport s trénink, jako od Xiaomi Amazfit Bip, ale spíše prodloužená ruka telefonu, kancelářská a organizační pomoc během dne.

Konektivita a komunikace

Hodinky umějí pouze Bluetooth 4.0. Ničím jiným se svým okolím nekomunikují. Spojení drží dobře. A pokud vypadne, hodinky se zase samy spojí, až je telefon opět v dosahu. Co se smartphonů týká, lze je spárovat s Androidem od verze 4.4 a s iOS od verze 7.0. Na Android jsou tedy tyto hodinky náročnější než model BML bWatch Kappa.

Hodnocení

Smart Watch K88H jsou velmi dobře vypadající hodinky, za slušnou cenu. Jsou určeny lidem, kteří od chytrých hodinek očekávají zejména to, že budou prodlouženou rukou jejich telefonu. Tedy hlavně během řízení auta, během domácích prací nebo třeba kutění v dílně či na zahradě. Hodinky totiž přijmou hovor i pouhým zatřesením rukou. V hodinkách máte stálý přehled o všech událostech z telefonu – pomocí nastavených notifikací. Sledují i váš pohyb, ale pouze kroky. Vyhodnotí kvalitu vašeho spaní. A v neposlední řadě dokáží měřit tep, dokonce i dlouhodoběji. vypadají luxusně, takže je lze vzít s sebou naprosto kamkoliv, aniž by působily nevhodným dojmem (tedy snad kromě zlaté varianty, ta jediná vypadá vyloženě lacině).

Smart Watch K88H
Líbí se nám
Nelíbí se nám
Profilový obrázek
Smartwatch a fitness trackery testuji už několik let. A stále mě dokáží překvapit. Zkoušíme je doma s manželem, kombinujeme tak mužský i ženský pohled na věc. Mé postřehy ze světa chytré elektroniky najdete i v techmagazínu Geeklife.cz.

19 KOMENTÁŘE

 1. Všechny funkce souhlasí, jen jedna chybí respektive ji nemohu dohledat – kde najdu možnost nastavení režimu dle toho, kde se nacházím? Nic takového v menu není.

  • Katko, recenzi na hodinky jsem dělala před rokem, ale podle kontextu, jak jsem se teď do recenze dívala, jde o přepínání mezi tichým, normálním a dalšími režimy. Najít byste je měla v nastavení.

  • Ano, Moniko, je nutné nastavit v sekci Nastavení, většinou bývá pod heslem: automatické rozsvícení displeje. Takže v nastavení najedete na displej (obrazovku) a zvolíte právě automatický režim rozsvěcení.

 2. Dobrý den, Lenko, nějak se nemůžu dopátrat, jestli hodinky ukazují notifikace na zamčené obrazovce. Umí to vůbec ?Děkuji, Standa.

  • Dobrý den, Stanislave. Zda se notifikace zobrazují i na zamknuté obrazovce, tady záleží na tom, co tou zamknutou obrazovkou myslíte. Pokud domovskou obrazovku, tedy ciferník, co se rozsvítí při pohybu rukou nebo poklepem na displej či při zmáčknutí tlařítka, tak ano, zde notifikaci uvidíte. Hodinky zavibrují, když notifikace přijde. A jestli máte Android telefon, budete si moci zprávu i přečíst. Jestli ale notifikace vyskočí z „černé“ obrazovky, tedy když hodinky spí, to už si, bohužel, nepamatuji. A ve videorecenzích, co jsem teď skoukla, jsem to nikde neviděla. Dá se předpokládat, že se obrazovka po přijetí notifikace rozvítí, ovšem na sto procent to tvrdit nemohu.

 3. Dobrý den jakou aplikaci používáte na ovládání hodinek? Výchozí mi nejde spustit. Předem děkuji za odpověď.

 4. Ano už funguje resetoval jsem hodinky a už to jde. Ale mám problém nemůžu něco najít. Kde zapnu aby se mi hodinky zapli při hnutí rukou? Předem děkuji za odpověď.

  • Danieli, podle návodu by to mělo být v oddílu Motion, ten slouží k nastavení ovládání pohybem zápěstí. Tady zaškrtnete Wake-up gesture, což je probuzení zvednutím ruky. Bohužel nemám hodinky k dispozici, takže ověřit to musíte Vy. Rozsvícení obrazovky nastane podle výrobce za 2 vteřiny od zvednutí ruky.

 5. Dobrý den.
  Mám jeden dotaz, kde si nastavím, aby mě hodinky pouze upozornily na příchozí hovor? V současné době, když mám hodinky spárované s telefonem a přijmu hovor normálně na telefonu, tak je celá komunikace slyšet z hodinek. V hodinkách ani v nainstalované aplikaci jsem to nikde nenašel. Nechci hovory přijímat přes hodinky. Děkuji za radu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here