Pro Apple Watch Series 6 se chystají zásadní novinky

Informace prosakující z Apple impéria ukazují, že i přes tvrdé zásahy korona viru v čínské výrobě Apple telefonů i hodinek se pokračuje na vývoji jak nových hodinek Apple Watch Series 6, tak i na vylepšeném operačním systému WatchOS 7. Jednou ze zásadních změn bude vylepšená funkce měření objemu kyslíku v krvi, ale třeba i rodičovské kontroly.

Co v textu najdete:

Kyslík v krvi umí napovědět

proč se Apple soustředí na saturaci krve kyslíkem? Nejde jen o kondici sportovce, která se tímto měřením snadno zjišťuje a sleduje, ale také o blížící se a život ohrožující zdravotní komplikace, jakými je například infarkt.

I proto jde oproti dosavadním měřením, která známe i z jiných hodinek, o daleko přesnější měření, které bude samozřejmě doplněno alarmem, jinými slovy notifikací do telefonu majitele hodinek, a to v případě, že se hodnoty okysličení krve vychýlí z normálu.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Nižší hodnota kyslíku v krvi totiž znamená snížený výkon srdce a v jeho důsledku nižší okysličení. Často tento stav nastává před infarktem, kdy srdce (vlivem vady nebo překážky v podobě sraženiny) snižuje svůj výkon. Jde o doplnění k měření tepu, které umí odhalit fibrilaci síní.

Lepší bude i EKG

Do Apple Watch Series 6 se chystá i vylepšené EKG, a to rozšířením pásma měření o další frekvence. Doposud je totiž měření omezeno na úzké frekvenční spektrum, do 100 tepů za minutu. Po jeho překročení hodinky nejsou schopny garantovat přesnost jimi uváděných údajů. Nově by se měla měřitelná frekvence vyšplhat ke 120 tepům. Tohle vylepšení bude možné i softwarově, takže se s ním dá časem počítat i ve starších modelech.

Pro Apple Watch Series 6 se chystají zásadní novinky
Pro Apple Watch Series 6 se chystají zásadní novinky

Watch face

Velké novinky jsou očekávány i na ciferníku, resp. na domovské obrazovce (watch face). Jednak se budou dát watch faces sdílet s jinými majiteli hodinek, jednak bude možné si je opravdu hodně personalizovat, například si je vytvořit z vlastních fotek (Infograph Pro Watch Face).

Rodičovská kontrola

Širokých možností nastavení se dočká rodičovská kontrola, například budou rodiče moci zvolit, které aplikace budou moci být aktivní ve kterou denní dobu, tato funkce ponese název Schooltime. Rodiče též budou moci ovládat hodinky svého dítěte přímo z připojeného rodičovského telefonu.

Tak uvidíme, nakolik jsou prosáknuvší informace založeny na pravdě, jen musíme ještě pár měsíců počkat.  Informace jsme našli na webech Techtimes.com a Otechnice.cz.

Profilový obrázek
Smartwatch a fitness trackery testuji už několik let. A stále mě dokáží překvapit. Zkoušíme je doma s manželem, kombinujeme tak mužský i ženský pohled na věc. Mé postřehy ze světa chytré elektroniky najdete i v techmagazínu Geeklife.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here