Fitbit postupně zavádí, potichu a zcela bez mediálních akcí, novou funkci do některých scých (již prodaných) produktů. Jedná se o hodinky Fitbit Versa, Fitbit Ionic a náramky Charge 3. O co jde? O automatické měření saturace krve kyslíkem během spánku. To odhalí, jak uživatel Fitbit zařízení ve spánku dýchá a zda netrpí některými poruchami, z nichž nejznámější je spánková apnoe. Upozornili na to sami uživatelé Fitbit produktů na Reddit. A značka Fitbit vlastněná Googlem to potvrdila. Web Businessinsider.com přinesl podrobnější informace.

Hardwarově bylo připraveno, software za pochodu

Zmíněné modely značky Fitbit, tedy hodinky Fitbit Versa, Fitbit Ionic a náramky Charge 3 byly od počátku hardwarově připraveny pro měření množství kyslíku v krvi. Ale teprve minulý týden začal Fitbit zprovozňovat sotware pro tuto funkci. V aplikaci se objevil nový graf, který zobrazuje, jak se během spánku měnila saturace krve kyslíkem.

Fitbit Ionic
Fitbit Ionic

Nejprve jej aktualizacemi dodal jen do několika vybraných modelů několika uživatelům. Do konce měsíce by se však mělo dostat na všechny majitele modelů, které mají vybavení pro měření množství kyslíku v krvi.

Fitbit není jediný

Fitbit nejsou jedinou značkou mezi nositelnostmi, která se zaměřila na sledování zásobení krve kyslíkem. Mezi dalšími značkami, jejichž modely už to umějí, jsou například Garmin, Withings, a v našich recenzích máme ověřeno, že i modely značky Smartomat už to umějí.  

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Doplňková funkce měření množství kyslíku v krvi během spánku by mohla Fitbitu pomoci prodrat se na žebříčku prodejů o něco výše a více se odlišit od modelů Apple, které jsou v současnosti lídrem na trhu. Apple hodinky totiž neměří saturaci kyslíkem.

Jenže nutno dodat, že nejnovější Apple Watch Series 5má jiné funkce, které Fitbitu chybějí. Například EKG nebo upozornění na dlouhodobější vystavení uživatele vysoké hladině hluku.

Fitbit Versa

Více zdravotních funkcí

Vzhledem k tomu, že Apple zabírá 35 % světového trhu s nositelnostmi, ale Fitbit jen 4,1 % (údaje z 3.Q 2019), rozhodla se značka, že posune své produkty právě směrem ke zdravotním funkcím. Na trhu jsou dalšími nejúspěšnějšími značkami Xiaomi, Samsung a Huawei, v pořadí, jak byly napsány.

Fitbit zařízení jsou i v základním nastvení vybavena sledováním spánku, zatímco Apple nikoliv. Pokud jste majiteli Apple Watch a chcete si nechat sledovat spánek, musíte si stáhnout aplikaci třetí strany. Fitbit ke sledování fází spánku postupně přidává sledování saturace krve kyslíkem. Ale u Apple se situace může letos změnit. Na veřejnost pronikly informace, že Apple již testuje funkce monitorování spánku pro budoucí modely hodinek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here