Na konci září se objevily zvěsti, že by Fitbit mohl být na prodej. Netrvalo dlouho, spekulace zesílily a dnes se ukázalo, že byly pravdivé. Google skutečně koupil jednoho z průkopníků fitness trackerů a chytrých hodinek!

Google oznámil, že za Fitbit zaplatí 2,1 miliardy amerických dolarů. Na blogu uvádí, že důvodem ke koupi je hlavně snaha investovat více do WearOS, který popravdě skomírá.

Pokud chytré hodinky sledujete delší dobu, mohli jste tušit, že Google potřebuje mít pod palcem kromě vývoje operačního systému i hardware. Co zafungovalo s tablety (Nexus 7) a v posledních letech i u mobilů (řada Pixel slaví velké úspěchy), mohlo by fungovat i u smartwatch.

První náznaky se objevily, když Google koupil patenty do značky Fossil, která WearOS hodinky stále vyrábí.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Protože Google živí hlavně reklamy, nechybí ani ujištění, že data o zdraví a kondici uživatelů nebudou využita pro cílení reklamy. U jiných dat bychom si už tak jistí být nemuseli.

Přestože se Fitbitu nedaří, jak už jsme několikrát psali, jeho zařízení má pořád velký počet uživatelů a značka má loajální příznivce.

Osobně se mi WearOS líbí, má největší potenciál, ale strašně trpí slabým hardwarem a nedostatečným počtem modelů hodinek na trhu. Široká základna Fitbitu a peníze Google by to mohly změnit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here