fitbit-blaze
fitbit-blaze

Fitbit Blaze je na trh doprovázený označením „ultimátní fitness hodinky“. Co to přesně znamená a stojí za to?

Design

Na první pohled vypadá jako nepovedený kříženec mezi Fitbit Surge a Apple Watch. Na ostatní hráče v oboru mu prostě kus elegance chybí.

Fitbit Blaze

Blaze vypadá víc jako hodinky, než tracker. Funkčně je to ale naopak. Má barevný oddělitelný displej s rozlišením 240 x 180 pixelů, který je ukrytý v kovovém rámu s gumovým páskem. Ten bude povědomý majitelům jiný náramků od Fitbit.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Displej je dost malý na to, aby na ruce nevypadal děsivě, ale současně i dost velký na rozumné a pohodlné ovládání. I když se nejedná o AMOLED, i tak jsou barvy dobré a čitelnost dostačující.

Výhodou je možnost měnit náramky. Můžete tak dopřát Blaze sportovní i luxusní nádech. Stejně tak jdou měnit i kovové rámečky okolo displeje. Tady Fitbit Blaze jednoznačně boduje.

Software

Fitbit  má s tvorbou fitness aplikace dlouhé zkušenosti a je to vidět. Jak po stránce funkčnosti, tak i designu. Hodinky ale pohání samostatný software a pro hodinky máte k dispozici jen aplikace, které dodá Fitbit. Konkrétně jde o Exercise, Settings, Smart Alarm, Fitstar  a Today.

Fitbit tvrdí, že v režimu Exercise sám pozná, co právě děláte. Nastavit to ale můžete i ručně, pokud jim nevěříte a zkkušenosti ukazují, že je to nakonec lepší.

Velkým plusem je možnost sledovat výkony přátel a tím se navzájem motivovat. Například různé výzvy jsou skvělé. Samostatnou kapitolou jsou Dobrodružství (Adventures). V aplikaci najdete i předdefinovaná cvičení pro různé situace, za což si Fitbit opět zaslouží pochvalu. Stejně tak i za provedení, kdy vás jednotlivé kroky naučí pomocí série instrukcí na displeji.

Trackování

Absence GPS přímo v zařízení Blaze vyřadí z hledáčku profi běžců a sportovců. Přesnost měření? Velmi dobrá, se souběžně nasazeným MiBandem 2 byly mezi nimi rozdíly na úrovni nízkých desítek kroků. To samé se týká měření srdečního tepu.

Propojení se smartphonem

Notifikace na chytrých hodinkách bývají častou motivací, s níž je lidé vlastně kupují. Blaze umí pouze příchozí hovory, textovky a události v kalendáři, pokud je spárovaný s telefonem. Zkušenosti ale ukazují, že notifikace mají někdy zpoždění. Notifikace z dalších aplikací do Blaze ale prostě nedostanete a  pokud tedy potřebujete víc, podívejte se po něčem jiném.

 

Výdrž na baterii

Tady Blaze v rámci kategorie hodinek exceluje. Vydrží pět dnů běžného užívání, což jinde zatím opravdu nenajdete. Nevýhodou je, že k nabíjení potřebuje speciální dok a pokud vycestujete někam bez něj, jste namydlení.

Video

Fitbit Blaze - hodnocení
Líbí se nám
Nelíbí se nám

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here