Swatch slibují, že vlastní operační systém Swiss OS uvedou začátkem roku 2019

První zmínku o vlastním operačním systému pro hodinky Swatch jsme zaznamenali již v roce 2017. Výrobce tehdy oznámil, že ho pojmenuje Swiss OS a že jím své hodinky osadí do konce roku 2018.

Vzhledem k tomu, že se konec roku 2018 kvapem blíží a na straně značky Swatch je od onoho oznámení ticho po pěšině, jsou zástupci firmy v posledních dnech bombardováni otázkami, jak to vlastně všechno bude.

A jak že to tedy bude?

Z konce roku 2018 je začátek roku 2019

Nejen ve sféře vlád anebo bank se nedaří přesně naplánovat začátky nových akcí a programů. I ve světě chytrých technologií se občas vývoj pozdrží, protože se v pilotních testech objeví více much, než s kolika se počítalo.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Vypadá to, že mouchy pronásledují i nový operační systém Swiss OS a výrobce se jej v těchto dnech snaží maximálně zdokonalit. I proto se jeho oficiální představení opozdí o několik měsíců – z původně plánovaného konce roku 2018 na začátek (možná první polovinu) roku 2019.

Je správný čas pro lépe nastavený operační systém

Snaha o maximální zdokonalení prvního operačního systému značky Swatch je více než na místě. Google a Qualcomm totiž nedávno uvedli na trh nový chipset Qualcomm 3100 a s ním i nový operační systém WearOS, čímž položili další generaci chytrých hodinek.

Jenže stávající operační systémy by mohly být mnohem lepší. WearOS i Apple Watch mají spoustu nedostatků. A tak se není co divit, že Swatch usiluje o to, aby svůj první operační systém do chytrých hodinek představil v co možná nejlepší kondici. To vyžaduje spousty práce, testů a také času navíc.

Čím by mohl Swiss OS zaujmout?

Společnost Swatch se nechala slyšet, že její operační systém Swiss OS bude uživatele zatěžovat mnohem nižším počtem aktualizací, než je tomu u konkurence. Uživatelská data budou lépe chráněna pomocí „Swiss vault“ (otázkou je, koho ochrana dat u hodinek zajímá).

Swiss OS by měl též být mnohem méně náročný na energii, takže se prodlouží výdrž baterie na jedno dobití. To už je dostatek předpokladů na to, aby se firmě Swatch podařilo trumfnout Google s jejich Wear OS, případně i Apple Watch.

První verze půjde do Tissot

První exempláře chytrých hodinek od firmy Swatch budou prodávány pod značkou Tissot. Zatím není známo, do kolika modelů bude operační systém zabudován. Dá se předpokládat, že začátek bude pozvolný. A podle reakcí spotřebitelů se firma rozhodne, kam dál.

Zdroj: https://www.wareable.com/smartwatches/swatch-swiss-os-launching-2018-2019-6653

Obrázek: https://shop.swatch.com/en_us/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here