Na webu 9to5Google se objevily první zkušenosti s referenčním modelem hodinek, které používají novou verzi WearOS a hlavně nový chip od Qualcommu. Co zajímavé jsme se dozvěděli?

Google se v nové verzi hodinkového operačního systému zaměřil na tři oblasti:

  • Google Assistant
  • Fit
  • notifikace

Ovládání

Ovládání je stále zaměřeno na gesta. Posunem vlevo spustíte Google Asistenta.

Na hlavní obrazovce je v horní části umístěný ukazatel hodin. Pod ním je ikona pro spuštění hlasového hledání. O úroveň níže pak najdete údaje o počasí a datum. Následují upozornění na nadcházející události z kalendáře.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Posuneme doprava pak spustíte Google Fit.

Posun směrem dolů pak vyvolá rychlé nastavení. V rotují korunce můžete spustit 3×2 mřížku s rychlými spínači například pro mód letadlo, spořič baterie nebo Google Pay.

Notifikace

Předělány byly také notifikace. Místo jednotlivých karet jsou nyní zobrazovány v kompaktním seznamu, kde můžete mít jedno či dvě upozornění současně. U notifkace vidíte logo aplikaci, k níž patří, samozřejmě i čas a každá notifikace může být barevně odlišena.

Notifikace „odstřelíte“ posunem doleva, nebo posununem dolů vyvoláte nabídku na smazání všech notifikací najednou.

Nový chip

Velkým benefitem nového chipu má být prodloužená výdrž. Ta by se měla zvýšit o 4-12 hodin v porovnání s předchozí generací. Uvidíme, jaká bude skutečnost, ale cokoliv navíc u chytrých hodinek vnímám jako plus.

Kdy budou na trhu nové modely?

Jako první uvede na trh hodinky s novým OS značka Montblanc. Kdo se vyznáte, tak víte, že jde o luxusní značku, předchozí model stál přes 26 tisíc korun.

Zdroj a obrázek: https://9to5google.com/2018/09/10/hands-wear-os-snapdragon-wear-3100/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here