V roce 2016 byly uvedeny na trh chytré hodinky, které jistě překvapí nejen veselým designem ciferníku i pásků, ale zejména cenou. A také podobností s hodinkami od Apple:) Faktem je, že působí trochu lacině už na první pohled. Ale náhled do jejich vnitřního vybavení překvapí spoustou možností, ke kterým je můžete využít. Jsou tedy jen dražší hračkou pro dětičky, nebo je lze doporučit jako dostačující model i pro odrostlejší uživatele?

Obsah recenze

Balení

Hodinky Smart Watch A1 jsou zabaleny v papírové krychličce s dýhovým designem. Na víku je jen jeden strohý nápis: Smart Watch. Obsahem balení jsou pak hodinky, USB kabel a český návod. Adaptér do sítě v balení není.   

Konstrukce a design

Hodinky jsou obdélníkové, s kovovým rámečkem z ušlechtilé oceli, který má rohy zaobleny. Sklo mírně vystupuje nad úroveň rámečku, ale je též zaobleno, takže zachytávání za rukáv rozhodně nebude nijak dramatické. Výrobce nemyslel na výměny pásku, takže ten je zapuštěn přímo do displeje. Je ze silikonu, ale bez jediné perforace nebo vytvarování, které by účinně odvádělo pot z míst pod ním.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Na konci jednoho z pásků je očko, které slouží k zabránění sklouznutí hodinek z ruky, pokud by se pásek rozepnul. Pásky jsou na výběr v šesti barvách. Ovšem barvy jsou to spíše dětské, než ty, které byste čekali na ruce dospělého člověka (s výjimkou černého a bílého provedení).

Hodinky jsou vybaveny odolností IPX2, takže pouze proti potu a dešti. Když půjdete do sprchy, tak sundat. Při mytí rukou velký pozor, jinak o ně můžete přijít.

Displej hodinek je poměrně velký, ale díky obdélníkovému tvaru a také tomu, že není osazen výrazným orámováním, se hodí i na ženskou ruku. Rozměry hodinek jsou:

 • rozměry displeje (v x š x h): 4,8 x 4,0 x 1,2 cm
 • délka pásku: 23,5 cm
 • hmotnost: 53 g

Po pravé straně hodinek najdete jedno ploché obdélníkové tlačítko, což je ve skutečnosti krytka USB slotu pro nabíjení. A jedno otočné kolečko ve stylu klasických hodinek. Pod nimi ještě mikrofon. Ve spodní části displeje je umístěna kamera. Pokud hodinky otočíte, dostanete se ke snímatelnému krytu, pod nímž jsou umístěny sloty na SIM kartu a SD kartu, baterie. SIM v rozměrech nano a micro, SD v rozměru micro. V dolní části hodinek je i reproduktor.

Specifikace a nabíjení

Smart Watch A1 jsou chytré hodinky s podporou SIM karty a microSD karty. Hodinky mají dotykový displej, který reaguje na poklep i na gesta. A k telefonu či tabletu se připojují pomocí Bluetooth. Hodinky jsou i v češtině. Jejich hlavní funkcí je pak handsfree telefonování. Anebo vyřizování SMS.

Nabíjení hodinek trvá necelou hodinu. A po dobití vydrží v provozu 1 – 2 dny, v pohotovosti i 3 dny. Kapacita baterie je 380 mAh. A dobíjení je velmi pohodlné – přes klasický USB kabel. Takže při cestování vás nijak nezatíží, stačí nabíječka, co máte k telefonu (pokud tedy nemáte telefon s iOS). Baterii můžete dokonce i vyměnit, pokud by vám dosloužila.

Displej

Už jsme zmínili, že displej je plně dotykový, jde o TFT LCD – tedy reaguje nejen na poklep, ale i na gesta. Tvar samotného displeje je v podstatě čtvercový, kdy uprostřed jsou na hlavní tapetě analogové nebo digitální hodiny, pod nimi vlevo je ikonka pro telefonování a vpravo ikonka pro kontakty. Zcela dole je přechod do menu a do nastavení hodinek. Nahoře se ukazuje stav dobití baterie, používaná mobilní síť a je tu umístěna i ikonka pro rychlý přechod do přehrávání hudby.

Displej má tyto vlastnosti:

 • úhlopříčka: 1,54 palce
 • rozlišení: 240×240 px

Ovládání a operační systém

Hodinky se zapínají tlačítkem umístěným po boku. Další ovládání již mají dotykové. Tlačítko slouží i jako home button. Vzhledem k tomu, že jsou také v češtině a že jsou uspořádány velmi intuitivně, není v ovládání v podstatě žádný větší problém. Základní nabídka aplikací se objeví po kliknutí na menu. A tapetu si do hodinek můžete doplnit svou vlastní.

Údaje o operačním systému výrobce Smartwild neposkytnul. Víme ale o dalších vlastnostech, tedy že:

 • interní paměť hodinek je 128 Mb a
 • fotoaparát disponuje rozlišením 0,3 Mpx

Hodinky lze použít i jako dálkový ovladač pro spárované chytré zařízení – zejména pro přehrávání hudby anebo spouštění fotoaparátu.

Menu se vám otevře ve tvaru kytičky, kdy uprostřed jsou hodiny. A ikonky s aplikacemi jsou rozmístěny v menších kolečkách okolo. Do jedné obrazovky by se aplikace nevešly, takže v menu přecházíte mezi celkem třemi obrazovkami.

Funkce

Funkcí mají hodinky překvapivě mnoho. I když je nutno podotknout, že ke sportování je příliš nevyužijete – pouze k základnímu přehledu o ušlých krocích a o spánku. Víc toho ve sportovní oblasti nečekejte.

Výrobce se soustředil na použití hodinek jako částečné náhrady velkého a nepohodlného smartphonu. Při hovorech jej nemusíte tahat z kapsy, kabelky či jiného místa a můžete telefonovat přímo z hodinek. To jistě oceníte například v autě nebo třeba při jakékoliv činnosti, když zrovna máte naspěch a zrovna se nemůžete zdržovat držením telefonu u ucha. A jste v soukromí, protože hodinky mají hlasitý odposlech.

S hodinkami, do kterých nedáte SIM kartu a které ani nespárujete s chytrým zařízením, můžete využít tyto funkce:

 • Fotoaparát a také galerie
 • Zvukový záznamník
 • Přehrávač hudby (hodinky přehrávají soubory mp3 a wav, ty musejí být uložené na microSD kartě)
 • Krokoměr
 • Kalkulačka
 • Aktuální čas a datum, také kalendář
 • Budík
 • Měřič spánku
 • Aplikace Sedentary reminder – při dlouhém sezení vás aplikace upozorní, abyste se šli protáhnout, aplikaci lze v nastavení také vypnout

Pokud do hodinek dáte SIM kartu, funkce se rozšíří o:

 • telefonování – hodinky mají zabudovaný mikrofon i reproduktor, lze vyťukat číslo (na displeji je číselná klávesnice) nebo jej najít v seznamu na SIM kartě.
 • správu SMS, které jde nejen přečíst, ale i napsat, hodinky mají vlastní klávesnici
 • hodinky tvoří seznam zmeškaných, přijatých a volaných čísel (kontaktů)

Pokud hodinky také spárujete s telefonem, dostanete se k ještě dalším jejich funkcím:

 • telefonování a vyřizování SMS, i bez uložení SIM v hodinkách (pomocí Bluetooth spojení s telefonem)
 • ovládání hudby a fotoaparátu na telefonu (dálkový ovladač pro přepínání skladeb, změnu hlasitosti, na fotoaparátu stisknutí spouště, přičemž na displeji vidíte, co mobil fotí)
 • nebo opačně – hudbu z telefonu si přehrávat v hodinkách
 • notifikace SMS, které přišly na telefon
 • i další nastavené notifikace, tedy například Facebook, Messenger, WhatsApp, Viber, Hangout a další. Díky notifikaci si lze textovky z chatovacích aplikací celé přečíst v hodinkách.
 • alarm proti krádeži mobilního telefonu – ten se spustí, když se telefon od hodinek vzdálí na více než 10 metrů, což je dosah Bluetooth v hodinkách. Funkci lze v nastavení vypnout

Konektivita a komunikace

Hodinky se dokáží spojit pomocí Bluetooth 3.0, které má dosah 10 metrů. Spárovat je můžete se zařízeními běžícími na iOS, Androidu i Windows. Spárování s Androidem je bez omezení, u Windows a iOS nebudou fungovat přeposílené SMS z telefonu a ani jiné notifikace.

Hodinky však mohou mít i SIM kartu, takže jsou samostatným komunikačním přístrojem na poli hovorů či SMS (zde se vyplatí dvě SIM karty s jedním číslem).

Hodnocení

Hodinky rozhodně nejsou určeny těm, kdo chtějí aktivně sportovat a svoje aktivity na hodinkách nebo v jejich aplikacích sledovat. Poslouží však velmi dobře těm, kdo chtějí být částečně osvobození od velkých, neskladných a mnohdy nepohodlných smartphonů. Vyřídíte s nimi hovory i SMS, přijdou vám na ně notifikace, které si můžete celé přečíst. Můžete s nimi fotit i natáčet zvuky z všeho okolí. Změří však i vaši základní aktivitu – chůzi. A i spánek. Pokud si to budete přát, budou vás motivovat k pohybu.

Nej cena na Heuréce

Smart Watch A1

5.9

Design

7.0/10

Výdrž

7.5/10

Funkce

6.0/10

Aplikace

4.0/10

Odolnost

5.0/10

Pozitiva

 • nízká cena
 • podpora SIM karty
 • možnost vložit SD kartu
 • nabíjení přes USB a možnost výměny baterie
 • dálkové ovládání pro váš smartphone

Negativa

 • krátká výdrž baterie
 • absence sportovních a fitness funkcí
 • malý rozsah prací s notifikacemi (lze pouze číst)
 • nízká odolnost proti vodě a prachu (jen IPX2)

14 KOMENTÁŘE

 1. prosím vás můj kamarád dostal k Vánocům chytrý hodinky A1 a poprosil mě abych vám napsal jeslí A1 jdou aktivizovat sistem a jak a má internet na SIM kartě děkuji…

 2. Dobrý den,na aliexpressu jsem koupila tyto hodinky a nejdou mi sparovat s telefonem.. pres bluetooth… zkusila jsem pres kamaraduv telefon samsung S7 sparovat a slo to. Na můj telefon to nefunguje ( galaxy J5 2016) . Co mam delat?

  • Dominiko, záleží na tom, jestli vy máte v telefonu již nainstalovánu aplikaci k ovládání (i párování) hodinek. Kamarád ji tam možná už má pro jiné hodinky, a tak mu to jelo. Pokud aplikaci nainstalovánu máte (nebo až ji nainstalujete), zkuste restart telefonu i hodinek. Pokud hodinky s jiným telefonem fungovaly, musí jít jen o nějakou drobnost v softwaru.

 3. Dobrý den, chtěla bych hodinky pro děti. Mají telefon xiaomi redmi (asi 3). Chtěla bych se zeptat jestli půjdpu spárovat a jesli na hodinkách jde sledovat pohyb.
  Děkuji

  • Mirko, hodinky jistě spárovat půjdou a fungovat budou velmi dobře. Co se sledování pohybu týká, přes GPS to možné nebude. Ale pokud do hodinek dodáte vlastní SIM kartu, můžete využít lokalizaci SIM karty, tedy služby, kterou nabízí mobilní operátor. Ovšem, na kolik je tato služba operativní nebo přesná, těžko odhanout, zkušenosti s ní nemám.
   Děti a vy však můžete využít právě toho, že hodinky mají možnost mít svou SIM kartu. Díky tomu z nich uděláte telefon na zápěstí. Takže děti mohou být venku s telefonem na ruce. A vy jim zavoláte, když budete potřebovat – nebo opačně, ony zavolají vám. Ve škole hodinky rušit nebudou, mohou mít vypnutý zvuk. Ale budou vibrovat na ruce, takže dítě npřehlédne, že jste mu poslala zprávu. Můj syn funguje podobně – už více než rok. Do školy jezdí sám autobusem, tak jsem ráda, že jsme ve snadném spojení.

 4. Dobry den,
  dcera dostala tyto hodinky, vse funguje, jen nelze odeslat SMS zpravu. System hlasi „failed“. Muzete nam, prosim, poradit, jak na to?
  P.S.: Dcera nema v hodinkach SIM kartu, ale ma je s mobilnim telefonem sparovane.

  • Dobrý den, Jano.
   Když odesíláte SMS, je telefon v dosahu hodinek? Hovory z hodinek přes telefon fungují? Případně: zkusili jste vše restartovat a jakoby začít od začátku? Anebo ještě zkuste hodinky odpárovat, pak je spárovat s jiným telefonem, nejlépe takovým, co má Bluetooth 4.2 nebo 5 (Low Energy). Až budete mít vše vyzkoušeno, dejte vědět, zda jste uspěly nebo ve které variantě jste uspěly.

 5. Dobrý den.
  Vybírám chytré hodinky pro vnoučata (10 a 13 let) a rozhodují se mezi variantami DZ09+, GT 08+ a A1. Prakticky jsou ve všem stejné, i cenově…., které byste mi doporučila? Předem děkuji a jsem s pozdravem G.Kinčl

  • Gustave, určitě bych Vám doporučila vynechat z výběru DZ09+. Jsou to mohutné hodinky. A na zápěstí vnoučat by nedržely, navíc by jim opravdu překážely. U GT08+ a A1 je rozdíl ve velikosti úhlopříčky sice jen 0,2 palce, ale i tak bych sáhla po těch menších.
   Pokud chcete hodinky se SIM kartou, aby se s nimi dalo telefonovat bez mobilu, je to dobrá volba. Jestli chcete, aby měla vnoučata na zápěstí informace o dění v mobilu, lépe poslouží chytrý náramek s mnohem delší výdrží baterie. Vnoučata totiž budou muset nabíjet chytré hodinky každý den. Náramek tak jednou za tři týdny. Ale opakuji, že Vámi vybrané hodinky mají velkou devizu v možnosti dat do nich SIM kartu a volat přímo z nich nebo na ně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here