MYKRONOZ ZeTime Premium Black/Black – 44 mm

Dva týdny s hodinkami designovanými ve Švýcarsku. Takhle jsme se měli díky obchodu CZC.cz, který nám hodinky MYKRONOZ ZeTime Premium Black/Black – 44 mm zapůjčil. Proč zdůrazňujeme těch 44 mm? Protože jde o pánský model. Dámám je vyhrazena menší a hlavně lehčí varianta ve velikosti 39 mm. Jak se hodinky nosily, co umějí a pro koho se nejvíce hodí? Už teď prozradíme, že jde o hodinky spíš do kanceláře než na sport. Sportovními funkcemi neoplývají. Ale umějí dokonalé notifikace. Díky reálným ručičkám vždy vidíte, kolik je hodin. A jako doplněk nejen pro zahrádkáře nabídnou rychlou předpověď počasí na nejbližší tři dny, včetně nočních teplot. Mohou vás hodinky zaujmout i nějakou další vychytávkou? Věřte, že ano.

Obsah recenze

Balení

Baleni je, stejně jako hodinky samotné, dost luxusní. Průhledný a opravdu pevný plastový obal ve tvaru válce. Spodní část je tedy černá a překrytá nálepkou s informacemi, většinu obalu však tvoří prostor pro samotné hodinky, které jsou nasazeny na stojanu – podobném, který se používá i v obchodech k vystavení hodinek.

Ve spodní části obalu se pak skrývá celé příslušenství. Tedy originální magnetická nabíječka, USB kabel k ní, dále informace, včetně kompletního a docela podrobného českého návodu. Pro běžné uživatele je jistě snadno pochopitelným. Začátečníci budou muset chviličku zkoumat. Ale nevadí, na hodinkách totiž není co pokazit. Stačí s nimi chvilku pohrát a je to.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Konstrukce a design

Na konstrukci a design vás mohou hodinky nalákat v první řadě. Provedení je totiž precizní, z kvalitních materiálů, odolné do pěti atmosfér. A v luxusním hávu designovaném ve Švýcarsku. Hodinky ani vzdáleně nepřipomínají levné čínské přístroje, které jsou sice také šikovné, ale svým plastovým vzhledem rozhodně nenadchnou. MYKRONOZ ZeTime Premium Black je opačný případ. Sice také vyroben v Číně, ale zalíbí se hned na první pohled.

Provedení těla hodinek, které jsme měli k dispozici my, je černé. V nabídce je ale i zlaté, stříbrné nebo matně stříbrné tělo. Materiál je nekompromisní, tělo je celokovové, z kvalitní chromované oceli. Ciferník pak překrývá odolné safírové sklíčko Gorilla Glass, tedy odolné i proti poškrábání. A musím uznat, že po 14 dnech trvalého nošení na nich není znát, že jsou používané. Jen ten řemínek je trošku ochozený. Hodinky jsem měla stále, i na zahradě. Ale vyjma sprchy, protože jsem dostala variantu s koženým náramkem – a ten jsem se opravdu bála namočit.

Ovšem, dá se vyměnit. Má šířku 22 mm. A výrobce nabízí varianty: nylon, pásek z uhlíkových vláken, silikon a v neposlední řadě je nabízena i džínsovina. Kožený řemínek má dvě poutka pro zasunutí pásku, takže rozhodně nikde neodstává. Co považuji za nevýhodu, jsou velké vzdálenosti mezi očky. Mně třeba zrovna nesedly – na druhém od konce byly hodinky příliš na těsno, na tom třetím už mi plandaly a nepříjemně narážely do kosti na vnější straně zápěstí.

Hodinky mají tyto velikostní parametry:

 • rozměry (v x š x h): 44 x 39 x 12,8 mm
 • váha: 80 g
 • šířka řemínku: 22 mm

Už jsem zmínila, že tělo je celokovové. A podle toho jsou hodinky i těžké. Měla jsem opět pánskou variantu (stejně jako u nedávno testovaných Nokia Steel HR) a opět konstatuji, že pánská varianta se pro ženy moc nehodí. Pro nás je k dispozici varianta s 39 mm ciferníkem.

Hodinky jsou kulaté, design je střídmý a elegantní. Sklíčko na hodinkách je zcela rovné a zapracované do stabilní lunety. Na levé straně nejsou žádné ovládací prvky, na straně pravé byly umístěny hned tři. Otočná korunka a horní a dolní ovládací tlačítko. K jejich funkcím se dostanu později.

Spodní strana je částečně plochá, tedy střed s optickým snímačem tepu. O úroveň níž je střední kroužek, na kterém jsou informace o hodinkách, respektive konkrétním modelu. A na okraji je mírně zkosený okrajový kroužek s prohlášením o tom, že hodinky byly sice navrženy ve Švýcarsku, ale vyrobeny, kde jinde, v Číně.

Spodní kryt hodinek se dá pohodlně odšroubovat, jsou tu čtyři malé hodinářské šroubečky. Dominantou displeje, respektive ciferníku, jsou reálné ručičky. Ale displej je přitom dotykový. Technologie je nastavená tak, že je vrstva displeje s dírkou na hodinky uprostřed. Na ní jsou ručičky, které se displeje samotného samozřejmě nijak nedotýkají. Pak teprve je osazeno sklíčko s dotykovou vrstvou.

Hodinky MYKRONOZ ZeTime Premium tedy patří ke skupině hybridů, kterých během dne kdykoliv vidíte čas. A v noci stačí zmáčknout korunku a podsvítí se jak ručičky, tak i minutové čárečky na ciferníku. Okamžitý přehled o čase máte tedy i v noci – což je velký rozdíl od dalších testovaných hybridů – Nokia Steel HR, kde v noci nejdříve musíme počkat, než nám hodinky prozradí datum a den v týdnu, pak teprve nám sdělí aktuální čas.

Hodinky jsou velmi odolné. Mají krytí IP66, takže s nimi lze až do 30 metrů. Směle proto poslouží i při plavání. Ale tuto aktivitu bohužel nesledují. Jen vám změří tep.

Cena na Alze Cena na Heuréka.cz

Specifikace a nabíjení

Hybridní hodinky jsou velmi příjemnou záležitostí, spojují vychytávky z obou typů hodinek. Díky ručičkám stále vidíte aktuální čas a nemusíte spotřebovávat baterii rozsvěcením displeje. A díky funkcím chytrých hodinek máte stálý přehled o dění ve svém mobilu.

Konkrétně MYKRONOZ ZeTime Premium jsou hybridní hodinky určené spíše pro lidi, co chtějí mít stálý přehled o dění ve svém mobilu – aniž by na něj museli sáhnout. A také mít stálé a detailní informace o počasí, což opravdu není k zahození.

Díky hybriditě mají hodinky dvojí výdrž baterie. Pokud je používáte naplno, se všemi jejich funkcemi, vydrží asi tři dny. Když je máte jen jako hodinky k ukazování času, vydrží 30 dní. Já jsem je využívala naplno, vše jsem měla zapnuté a baterka dost pokulhávala za uvedenými třemi dny. Hodinky jsem vyšťavila tak za dva dny – ale tep mi měřily každých pět minut, ukazovaly každou notifikaci, včetně hlášek o počasí, ovládala jsem si s nimi hudbu v mobilu, prostě jsem je rozhodně nenechala zahálet. Takže věřím tomu, že při střední intenzitě využití vám baterka cirka tři dny vydrží.

Baterie je Li-Ion, s kapacitou 200 mAh. Nabíjení je možné pouze originální magnetickou nabíječkou. A proces trvá asi dvě hodiny. Nicméně když hodinky nezavaříte, celý víkend bez nabití jistě vydrží. Takže i když nabíječku s sebou na chatu nebo na trek nesbalíte, bez údajů o čase nezůstanete. Stačí přizpůsobit využití hodinek dané situaci.

Jakmile se hodinky položí na nabíječku, nic s nimi neuděláte. Pouze si prohlédnete, kde jsou ručičky a jaký je stav nabití baterie. Displej má červené barvy, dokud je stav baterie kritický. Od určité úrovně nabití zezelená. Stav baterie se pak zobrazuje ve widgetu (pokud si ho nastavíte) anebo v aplikacích uprostřed obrazovky jako kroužek okolo středu s ručičkami.

Displej

Displej těchto hodinek je, jak už jsem zmínila, dotykový. Jedná se o TFT displej s těmito parametry:

 • průměr: 1,22 palce
 • rozlišení 240×240 px

Byla jsem překvapená, jak dobře je displej viditelný na sluníčku. Samozřejmě při nastavení nejvyššího stupně jasu. Hodinky si lze dokonale personifikovat díky dvaceti přednastaveným displejům. Ale zejména díky možnosti poskládat si displej vlastní. Jde to v aplikaci ZeTime, kterou je potřeba si do mobilu nainstalovat.

A možnosti personifikace jsou vlastně neomezené – jako tapetu hodinek si totiž můžete nastavit jednak předchystané tapety, jednak libovolnou fotku. Pak si na hlavní tapetu ještě navolíte widgety dle vlastního výběru. A máte svou neopakovatelnou obrazovku.

Volba jednoho z přednastavených ciferníků je velmi snadná. Stačí na základní obrazovce chvíli podržet prst. Aktuální ciferník se zmenší a pak už jen gesty nebo otočnou korunkou začneme listovat nabízeným seznamem ciferníků. Kde se na delší dobu zastavíme, ten ciferník se nastaví jako výchozí.

Displej se aktivuje tlačítkem, korunkou anebo pohybem zápěstí, pokud si tuto možnost aktivace displeje nastavíte. Bere samozřejmě kvanta baterie. Ale když víte, že budete mít plné ruce a bude tma, může se hodit. Displej se rozsvítí i tehdy, když přijde notifikace. Tehdy můžeme po notifikaci přejet doleva a ona se celá zobrazí. Anebo po ní přejedeme doprava a notifikace se odsune do archivu, hlavní obrazovka se vrátí do klidu. Notifikaci neutralizujeme i tím, že na ni jednou poklepneme.

Cena na Alze Cena na Heuréka.cz

Ovládání a operační systém

Ovládání hodinek je trochu komplikovanější. Ale pozor, dá se na něj poměrně rychle zvyknout. Jen to chce zezačátku se trochu víc soustředit. Ovládání totiž kombinuje mnoho ovládacích prvků dohromady. A je potřeba si je nejdříve ujasnit, roztřídit. Pak už je to levou zadní.

Hodinky se ovládají korunkou. Jakmile ji zmáčknete, ručičky se posunou do polohy tři čtvrtě na tři nebo čtvrt na deset, jinými slovy: vodorovně. Když se korunkou otáčí, slouží tento povel jako sekundární navigace v menu. Tedy jednak listujete mezi položkami menu, jednak v konkrétní aplikaci přecházíte mezi jednotlivými obrazovkami. Například informace o počasí se skládá ze dvou obrazovek. Na první je počasí aktuálního dne, na té druhé je pak předpověď na další dny i noci.

Pak jsou tu dvě ovládací tlačítka. Horní slouží k aktivaci hodinek, tedy jako power button neboli tlačítko napájení. A také home button. Dolnímu tlačítku byla přidělena funkce návratu zpět o jednu položku v menu. Pokud jsou hodinky uspané, tak po zmáčknutí dolního tlačítka zobrazí kalendář. A ještě se hodinky dolním tlačítkem vypínají (tím horním pro změnu zapínají).

K dalšímu ovládání slouží gesta. Hodinky reagují na poklep (výběr položky), dvojitý poklep (návrat o úroveň zpět), gesta do všech čtyřech směrů. Takže toho opravdu není málo. Navíc aplikace mají dvě formy zobrazení. Podrobnější – kdy jsou rozděleny do dvou obrazovek a všechno se do obou obrazovek vejde. A výběr z aplikací, kdy jsou ty nejčastěji používané soustředěny do jedné obrazovky, ostatní jsou vynechány. Už v tom máte zmatek? Také jsme chvíli měla. Ale po dvou dnech jsem tomu rozdělení přišla na chuť. Je velmi praktické.

Pojďme na jednotlivé cesty k aplikacím a informacím. Z hlavní obrazovky se gestem nahoru posuneme do notifikací. Hodinky si notifikace pamatují. A hlavně je zobrazují i s textem, pokud jsou to zprávy. Takže když povolíte hodinkám přístup ke kontaktům, vidíte na nich, kdo napsal, ale i co napsal. A to se týká i chatů. U emailu se mi zobrazil odesílatel a předmět emailu. Do notifikací patří i upozornění z vašeho kalendáře, včetně toho sdíleného. To stejné se týká sdílených fotek.

Pokud se z hlavní obrazovky posunete gestem dolů, dostanete se do výběru z aplikací a nastavení. Je tu úroveň jasu, nastavení režimu Letadlo, funkce „najdi telefon“, přehled o počasí, přehled o srdečním tepu, nastavení vibrací a zvuku. Jasná a přehledná obrazovka s nastavením toho hlavního, co člověk potřebuje.

Z hlavní obrazovky se gestem vpravo posuneme do denní aktivity. Ta je moc pěkně i barevně zobrazená i ve vztahu k předem nastaveným cílům. V denní aktivitě jsou sledovány kroky, ušlá vzdálenost, spálené kalorie a doba denní aktivity.

No a gestem vlevo se posuneme do již zmiňované podrobné sekce s aplikacemi. Tady zaberou dvě obrazovky a jsou rozděleny následovně:

 • první obrazovka: notifikace (ty zabírají tři místa, protože jsou podrobně rozděleny), počasí, denní aktivita, srdeční tep
 • druhá obrazovka: ovládání hudby, ovládání fotoaparátu v mobilu, budík, přehled spánku, nastavení, časové aplikace (ty se rozkliknou a jdou zde například stopky, odpočet nebo kalendář). V nastavení lze změnit displej, aktivitu, čas, obecné nastavení, zvuky a vibrace. Anebo resetovat hodinky. V obecném nastavení stojí za zmínku například jazyky (čeština není), měrné jednotky, nebo zapnutí či vypnutí Bluetooth.

Možností je v ovládání ještě mnohem více, ale tyhle považuji za hlavní. Ano, je toho najednou moc. Nicméně je vše celkem dobře seskládané. A když si člověk vžije jednotlivé povely, je to pak snadné.

Co se operačního systému a výkonu hodinek týká, informace nejsou výrobcem uvedeny.

Aktualizace březen 2019: hodinky už mají ovládání v češtině.

Funkce

Funkce hodinek jsou zejména kancelářské. Zobrazí všechny možné notifikace všech aplikací, co máte v mobilu. Stačí si to nastavit v přehledné nabídce v aplikaci v mobilu. Notifikace jsou dovedené do dokonalosti, protože jsou rozděleny na notifikace SMS, telefonních hovorů a ty ostatní – z internetu. Většinu zpráv je možné si v hodinkách hned přečíst.

Jakmile notifikace přijde, zobrazí se na hlavní obrazovce. Hodinky zavibrují nebo písknou (podle toho, co jste si nastavili). A pak se hned objeví notifikace s textem. Notifikace se navíc ukládají, takže v nich lze pohodlně listovat a číst si je i později.

A z mého pohledu mega vychytávka těchto hodinek: kdykoliv si chcete přečíst notifikaci nebo nahlédnout do kalendáře, ručičky se automaticky nastaví horizontálně. Tedy na tři čtvrtě na tři nebo čtvrt na deset. Podle toho, k jaké pozici mají blíže. Jakmile notifikaci nebo kalendář zavřete, zase se vrátí do polohy aktuálního času. Ručičky tedy nikdy nebrání čtení notifikací ani kalendáře. A řádky jsou nastaveny tak, aby vedly nad nebo pod ručičkama.

Ze sportovních funkcí nabídnou hodinky:

 • sledování denní aktivity v podobě kroků, kalorií a ušlé vzdálenosti
 • sledování spánku
 • kontinuální měření srdečního tepu (v intervalech od 5 do 60 minut)

Zajímavým doplňkem je různé sledování času, kdy můžete využít stopky, odpočet, samozřejmě kalendář. Předpověď počasí se hodí téměř vždy. Já se s pomocí hodinek na zahradě vždy večer rozhodovala, zda skleník zavřít úplně nebo jen přivřít. Stačilo se mrknout na předpověď teploty na noc a bylo vyřešeno.

Hodinkami lze ovládat hudbu v telefonu nebo fotoaparát vašeho mobilu. Po stisknutí spouště na hodinkách a spustí třívteřinové odpočítávání. Pak teprve se snímek pořídí.

Mnohé nabídne i aplikace v mobilu, které ještě více doplní širokou nabídku hodinek. A přitom se jedná o věci, které se opravdu dají naplno využít v běžném životě.

Co hodinkám chybí, jsou rozšířené sportovní funkce. Ale pokud vás zaujala značka, její design a propracovanost aplikací, tak vězte, že v její nabídce najdete i produkty zaměřené na sport.

Konektivita a komunikace

Hodinky jsou komunikativní pouze na základní úrovni. Tedy pouze Bluetooth. Ale vyžadují nízkoenergetický, tedy BLE (Bluetooth Low Energy). U mobilů, které tento typ Bluetooth nemají, může spojení vypadávat nebo se vůbec nenaváže. Typicky jde o telefony Honor nebo Huawei. Jinak lze hodinky spárovat s Androidem od verze 4.3 a iOS od verze 8+.

Postřehy z používání

V textu už jsem mnoho postřehů zmínila. Zatím jsem se ale nedostala k samotnému ovládání. Pokud jsem hodinky ovládala tlačítky nebo korunkou, bylo vše ok. Jakmile jsem začala s gesty, byl někdy problém. Dotyková vrstva totiž někdy na gesto nereagovala a musela jsem ho zopakovat – ovšem mám celkem suché ruce, špatná reakce hodinek na dotyk tedy může být jen moje zkušenost.

Hodinky mají spodní stranu zpracovánu tak, aby dobře na zápěstí sedla. Jen škoda těch velkých mezer mezi dírkami v pásku. Kdyby k sobě byly o dva milimetry blíž, bylo by po problému. Hodinky jsou totiž dost těžké, takže pokud plandají, je to opravdu nepříjemné.

Bylo super sledovat putování ručiček, když jsem si chtěla zobrazit kalendář nebo notifikaci. Poslušně se rozestoupily do vodorovné polohy. A pak zase vrátily na aktuální čas, když jsem notifikace zavřela. I děti se tím skvěle bavily.

Na sluníčku byl displej hodinek dobře viditelný. A že v polovině dubna, kdy jsem hodinky testovala, bylo sluníčko opravdu výkonné! Padaly rekordy snad ve všem teplotním i slunečním. I přes to jsem na hodinkách viděla vše potřebné.

Aplikace je celkem přehledná, dobře využitelná. Ráda jsem do ní chodila. Dá se v ní nastavit kde co, včetně města, které se má zobrazovat na displeji. A čas v časovém pásmu toho města. Takže když máte někoho, kdo žije v jiném časovém pásmu, nemusíte už počítat, kolik je tam zrovna hodin. Stačí si nastavit jemu nejbližší město ze seznamu a je to. Na ruce pak máte stálý přehled. Displej ukazuje čas v navoleném jiném místě, reálné ručičky ukazují čas u nás.

Video

Hodnocení

Cena na Alze Cena na Heuréka.cz

Hodinky MYKRONOZ ZeTime Premium ocení zejména pánové, kteří od hodinek očekávají hlavně unikátní zpracování, eleganci a doplňkové funkce k telefonu. Hodinky se hodí spíše do kanceláře, do města. Na sport dělané nejsou. Nabídnou vymakané notifikace, pokročilé ovládání, perfektní kalendář (sdílený z telefonu), neustálý přehled o dění ve vašem mobilu, předpověď počasí nebo kontinuální měření srdečního tepu. Dvě ovládací tlačítka, k tomu korunka a několik typů gest – tohle dělá z hodinek mírně složitější systém, na jehož ovládání je potřeba si zvyknout. Ale jde to. Dotyková vrstva bohužel někdy stávkuje. ZeTime jsou dostupné i ve variantě pro ženy (39 mm).

MYKRONOZ ZeTime Premium Black/Black - 44 mm
Líbí se nám
Nelíbí se nám

6 KOMENTÁŘE

 1. Super, díky moc za recenzi, moc jich na MyKronoz není.

  Ale prosím příště trošku víc česky 🙁

  „Hodinky se ovládají korunkou – kdy zmáčknutím se ručičky a minutové čárky“ – ?? u téhle věty jaksi chybí podmět.
  „věřím tomu, že při střední intenzitě využití vám baterky ty tři dny dá“ – vám baterky tři dny dá?? CO nám dá baterky?
  „Nabíjení lze pouze originální magnetickou nabíječkou.“ – nabíjení lze co? Nemělo by být napsáno spíše „nabíjet“?
  „Ale mám celkem suché ruce, může to být jen moje zkušenost.“ – takže Vaše zkušnost je, že máte suché ruce?

  • Pitrxi, díky za reakci a zejména za detailní rozbor textu. Autorská slepota je to, co trápí každého, kdo cokoliv sepisuje. Mě opravdu hodně, protože při kontrole textu jsem myšlenkama v tom, co jsem chtěla napsat, nikoliv v tom, co opravdu vidím. Hned to jdu opravit 😉

 2. Zdravím. Zarazila mě ble – špatně navazují spojení se značkou Honor. Mám honor 9lite a zvažoval jsem právě tyto hodinky pořídit. To jste zkoušela sama nebo od někoho převzaté info? Recenze je super. S pozdravem Josef Malinek

  • Josefe, informace byla převzatá přímo od prodejce hodinek. Ale zda to platí i pro model Honor 9lite, nejsem schopná potvrdit. Máte v něm Bluetooth alespoň 4.2? Hodinky lze do 14 dní vrátit, takže můžete online objednat vyzkoušet, větší elektra nabízejí zaplatit až poté, co se rozhodnete, že si zboží necháte. Anebo vyzkoušejte přímo na prodejně větších obchodů s elektrem, kam si necháte online objednávkou hodinky přivétz a zkusíte spárovat. Dejte pak vědět, jak párování dpadlo. … a děkuji za pochvalu recenze!!! 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here