Tyhle hodinky od Samsungu jsou voděodolné a s jedním nabitím baterie vydrží až čtyři dny. To jsou jejich jasné výhody, které si načtete kdekoliv, kde je prodávají. Ale co ten zbytek vlastností? Jak jsme zjistili, hodinky Samsung Gear S3 Frontier toho nabízejí celkem dost, ale jsou i místa, kde značně pokulhávají.

Obsah recenze:

Balení

Malá krabička s hodinkami a příslušenstvím, co jiného vlastně čekat. Důležité je také to příslušenství, s hodinkami vám totiž přijde i bezdrátová nabíječka, napájecí adaptér a gumové pásky ve velikostech S a L. Ale dámy tento model asi příliš nevyužijí. Jde o čistě chlapské vzezření a hlavně velikost (jako reakce na S2, které byly pro pány příliš jemné).

Konstrukce a design

Jak už jsme naznačili, hodinky jsou konstruovány zejména pro pány, na dámské ruce by asi vypadaly příliš masivně, možná až nevhodně (zejména na drobnějších ženách a dívkách). Celkově jsou hodinky velmi robustní, ale díky tomu je zase zajištěno, že velmi, ale opravdu velmi odolné. A to včetně vody, kterou zvládnou až do jednoho a půl metru. S plaváním ale opatrně, nedoporučuje se.

Samsung-s3-frontier-hodinky_103951-min

Hlavní část hodinek, tedy displej, je tedy robustní, posuďte sami. Jeho úhlopříčka je 1,3″. A k tomu si přičtěte ještě kruhové ovládání. Celkově jsou rozměry:

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

 • plocha 49 x 46 mm;
 • na výšku 12,9 mm;
 • váha ca 60g.

Jde opravdu o poměrně velký přístroj k nošení na ruce, ale je to z velké části záležitost zvyku. Tedy v létě. Až přijde zima, je lovení hodinek z rukávu mikin a bund dost nepohodlné. Ale hodinky je nutno mít připnuté přímo na ruce, aby mohly snímat to, na co jsou nastaveny – zejména tepovou frekvenci. Senzor tepu je umístěn ze spodní strany hodinek. Na to ostatní jim stačí jiné senzory.

Samsung-s3-frontier-hodinky_104143-min

Pásek je gumový (silikonový), z horní strany vroubkovaný, zespod hladký, takže na ruce se usadí opravdu dobře. Materiál nepodporuje alergické reakce, takže s nošením tohoto pásku by neměly být žádné problémy spojené s kůží. Díky konstrukci můžete hodinky také kdykoliv umýt, celé. Není třeba se obávat usazeného potu či jakýchkoliv jiných nečistot.

Designově jsou hodinky opravdu povedené. Evokují klasické sportovní hodinky s velkým displejem. Kruhový tvar hodinek se příjemně liší od jiných, hranatých modelů, které v  lidech evokují spíše starší a mnohdy nespolehlivé digitálky.

Na hodinkách najdete dvě tlačítka k ovládání a také reproduktor, který slouží jak pro poslech hudby, tak také k telefonování.

Specifikace a nabíjení

Chytré hodinky s chytrým operačním systémem, který nezadrhává. Tak by se dala specifikace v rychlosti napsat. Ale teď podrobněji. Hodinky jedou na operačním systému Tizen, který samozřejmě nejlépe komunikuje s Androidy v telefonech Samsung (verze 4.4 a výš). Ale výrobce nenechal nic náhodě a svůj Tizen poupravil tak, aby komunikoval i s iPhony 5 a výš (tedy s iOS 9 a výš).

Aby hodinky svižně šlapaly, o to se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 1 GHz, dále 4GB interní paměť pro data a nezbytně také 768 MB RAM. Hodinky jsou vybaveny procesorem Exynos 7270.

Když chcete hodinkám doplnit energii, stačí je položit na bezdrátovou nabíječku. Ale tu musíte mít s sebou, pokud chcete někam vyrazit na více než 3 – 4 dny. Jinak jste bez hodinek.

Li-ion Baterie hodinek má kapacitu 380 mAh a deklarované 4 dny fungování nejsou problém, pokud jedete v úsporném režimu. Když si rozumně nastavíte práci s notifikacemi a displej může být občas zhasnutý, dostanete se na cca 3 dny. Při plném používání však počítejte s cca jedním a půl dnem. Nabíjet do plna se budou asi dvě a půl hodiny.

Displej

Ten je opravdu vymakaný. Jednak je velký, takže ani pánové s hrubšíma rukama nebudou mít problém trefit tu správnou ikonu. Jednak je ovladatelný zejména pomocí otočné lunety, která slouží nejen k výběru menu, ale také například ke změně zoom mapy nebo pohybu v kontaktech či kalendáři.

Pojďme ke „složení“ displeje. Jde o Super AMOLED, tedy černého krále. Černá barva je velmi hluboká a zejména díky tomu ani na sluníčku není problém z displeje pohodlně číst. Velikost obrazovky je 1,3 palce, přičemž nabízí rozlišení 360 x 360 bodů, tedy jemné, na první pohled neznatelné bodíky.

Na displeji je velmi odolné sklo Gorilla glass SR+, které je zapuštěné pod zmiňovanou ovládací lunetou. Díky tomu je model opravdu odolný, jak proti vodě, tak proti poškození nárazem či poškrábáním.

Displej vám pomůže také k designovému doladění vašeho outlooku. Jednak máte na výběr mnoho tapet, které si můžete libovolně měnit, jednak můžete barvu displeje přizpůsobit barvě vašeho oblečení.

Ovládání a operační systém

Tizen ovládá celé hodinky velmi rychle, není nutno čekat na to, až se menu načte. Cokoliv potřebujete zjistit (například počasí), máte na displeji téměř hned po kliknutí na správnou ikonu.

Díky dvěma tlačítkům, hornímu k zapnutí displeje a pro krok zpět – pokud nepoužíváte gesto, a spodnímu pro vyvolání menu, je ovládání opravdu snadné. Systém nastavení ovládacích ikon je intuitivní a vyzná se v něm každý, kdo už má s něčím podobným zkušenosti (stačí chytrý telefon).

Nastavit si můžete několik pohotovostních obrazovek ve stejném principu jako v chytrých telefonech. Můžete si na nich nastavit události či widget. Přechod na menu, kalendář, předpověď počasí, sportovní aplikace – to je vše je velmi jednoduché a nijak vás manipulace s hodinkami nebude zdržovat.

Funkce

K čemu všemu lze hodinky využít, kromě klasického měření času? V nabídce je několik základních funkcí:

 • Měření tepové frekvence,
 • Výpočet spálených kalorií,
 • Výškoměr,
 • Barometr,
 • Měření rychlosti,
 • Měření vzdálenosti,
 • Krokoměr,
 • Hudební přehrávač,
 • Kalendář,
 • Budík,
 • Stopky,
 • WiFi,
 • GPS,
 • NFC,
 • Měření délky spánku.

Jsou naprogramované také aktivity, na které si můžete měření hodinek předem nastavit. Díky tomu hodinky pak měří váš konkrétní výkon, například ve fitness je to počet dřepů nebo sedů/lehů. Tady ale zrovna dost pokulhávají. Měření je překvapivě nepřesné, takže pro sledování fit aktivit jsou hodinky bohužel ne zcela dobré. Nezapočítání spousty sedů/lehů nebo dřepů je prostě dost demotivující… Navolit si přesto můžete sledování těchto aktivit:

 • Běh,
 • Cyklistika,
 • Outdoor,
 • Turistika,
 • Fitness,
 • Lyžování.

Množství funkcí ok, tak nějak odpovídají běžnému vybavení, které jsme čekali. Horší je to však s nabízenými aplikacemi. Těch je překvapivě méně, než u běžné konkurence. Chybí i to, co jsme považovali za běžné vybavení, například Google Maps s využitím Swarm. Navíc musíte aplikace stahovat přímo od Samsungu. A ještě manuálně. Toto mají například Apple Watch vyřešeno automaticky.

Hodinky vás také upozorní třeba na to, že sedíte už příliš dlouho a bylo by fajn se trochu pohnout. Dají vám na výběr, co můžete dělat, a ještě vám to i změří nebo spočítají. Jen se nelekejte, až vám napíší, že se máte jít trochu roztáhnout. Český překlad totiž pokulhává…

Konektivita a komunikace

S ostatními chytrými zařízeními komunikují hodinky pomocí Bluetooth 4.2. Zvládnou být samy napojeny na síť pomocí Wi-Fi, ale strašně to pak žere baterku. Hodinkám nechybí ani GPS a NFC. Příjemným bonusem je možnost volání přes hodinky. Jste-li doma nebo v prostředí, kde vám nevadí, že hovor uslyší i někdo jiný, je volání přes hodinky extra pohodlné. A hlavně nemáte blokovanou ruku držením telefonu u hlavy. Zvuk sice není tak dobrý jako z telefonu, ale domluvíte se.

Stejné je to  se SMS. Ano, můžete si naprogramovat jednoduché textovky, které budete pak odesílat formou rychlé odpovědi. Na hodinkách jdou také číst maily, a dokonce s nimi můžete dělat i základní operace, jako například archivace, označení atd. Je však nutno používat Inbox by Gmail.

Nastavení notifikací na hodinkách je snadné. Ale pohrajte si s nimi, aby vás hodinky neustále nerozptylovaly. Vyberte jen to, co opravdu potřebujete.

Super je přehrávání hudby buď z paměti hodinek anebo přímo z mobilu napíchnutého třeba na youtube. Takže když si půjdete zaběhat, není třeba se otravovat se sluchátky.

Video

Naše dojmy

Za dost peněz ne zrovna moc muziky. Konstrukce hodinek je ideální pro všechny, kdo chtějí aktivně sportovat, a to i ve vodě. Hodinky jsou poměrně velké, robustní a s dost znatelným chlapským designem. Ovládání dotekové nebo v kombinaci s otočnou lunetou, dost snadné i pro lidi s většími prsty. Operační systém jede velmi svižně a i propojení s telefonem je dobré. Suprové je telefonování či textování přes hodinky, dokonce i čtení a základní práce s poštou jsou možné.

Hodinky jsou nastaveny tak, aby se staraly o vaše bytí fit. Proto vás občas pošťouchnou, abyste vstali od televize a šli něco dělat.

Cena na Alze Cena na Smarty.cz Kup na Kasa.cz

Samsung Gear S3 Frontier - hodnocení
Líbí se nám
Nelíbí se nám

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here