Vypustit dítě do světa (do školy, kroužku), ale přitom vždy vědět, kde se zrovna nachází a zda není v nebezpečí – to je snem snad všech rodičů. Velký krok ke splnění tohoto snu nabízí firma Helmer v podobě dětských hodinek s lokátorem.

Tuto značku všichni známe jako výrobce důsledně spolupracujícího s předními výrobci GPS sledovacích zařízení. Takže je nasnadě, že i hodinky s lokátorem budou zajímavým produktem. Firma vyrábí tři typy, my jsme se podrobně podívali na model LK 704, který má z vyráběných modelů nejvyšší číslo, cenu i vybavení.

Obsah recenze:

Balení

Balení je příjemně dětské, stejně jako displej hodinek. Stoprocentně podle něj poznáte, že produkt je určen dětem. Obsahem balení pak jsou samotné hodinky, manuál a USB kabel, který slouží k nabíjení baterie hodinek. V instrukcích najdete i QR kód, který vás dovede k aplikaci určené pro tento model hodinek.  

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Konstrukce a design

Hodinky jsou velikostně uzpůsobeny dětské ruce. Jsou vhodné pro děti od tří let, což je trochu sci-fi), že bychom malým špuntům navštěvujícím mateřskou školu dávali takové věci na ruku. Ale prvňáček už takové hodinky s přehledem zvládne nosit.

Hodinky mají tyto velikostní parametry:

 • rozměry (výška x šířka x hloubka) – 46 × 40 × 15,3 mm;
 • váha hodinek – 42 g.

Co je důležité, je jejich vodotěsnost, na úrovni IP47. Takže není potřeba se bát, že je dítko namočí při umývání rukou nebo že se do nich napráší, až bude s ostatními hrát na hřišti míčové hry.  Hodinky mají silikonový náramek, který je měkký a opravdu dobře se na ruce nosí.

Nejsou těžké, ale je potřeba si zvyknout, že jsou trochu objemnější – to platí hlavně v chladnější m počasí při oblékání anebo při běžném pohybu – dítě s nimi z počátku bude asi narážet do okolních věcí, protože hodinky opravdu vystupují nad úroveň zápěstí.

Design je jednoduchý, ale přitom jasně dětský. Displej má obdélníkový tvar, všechny rohy jsou zaoblené a silikon chrání tělo hodinek ze všech stran. Z jedné strany displeje najdete tlačítko hlavního zapínání a vypínání, z druhé strany pak slot pro micro SIM kartu. Slot je zajištěn voděodolnou gumovou krytkou a pro jeho otevření potřebujete šroubovák. Takže je zajištěno, že běžnou manipulací SIM karta opravdu nevypadne a ani se do ní nedostane prach, natož voda.

Hodinky jsou schopné fungovat v teplotách od – 20 do 55 stupňů Celsia.

Specifikace a nabíjení

Dětské hodinky Helmer LK704 jsou určeny a priori jako GPS lokátor. Poziční přesnost lokátoru je 5 m (ale výrobce upozorňuje, že např. při špatném počasí může být přesnost horší).

Tato řada je však doplněna o mnoho funkcí, které lokátor povyšují právě do okruhu chytrých hodinek. Samozřejmě ukazují čas, dá se s nimi volat SOS na jedno ze dvou nastavených čísel, nabídnou vzdálený odposlech, fungují i jako telefon a mnoho dalšího. Podporované sítě jsou GSM a GPRS.

Po napojení na chytrý telefon se rádius využití ještě rozšíří.

Nabíjení je jednoduché – pomocí USB kabelu, který je součástí balení. Nabít je samozřejmě můžete z jakéhokoliv USB kabelu, stačí mít zdroj energie třeba v PC, zásuvce či lampičce. Na jedno nabití vydrží baterie až 100 hodin v pohotovostním režimu. Baterie je dobíjecí 3,7 V 420 mAh Li-Ion akumulátor.

Displej

Displej je dotykový, černý, s celkem dobrou viditelností i na slunci. S jeho odolností se snižuje pravděpodobnost zničení displeje například poškrábáním (při běžném zacházení s hodinkami). Díky barevnosti a rozdělení menu je i pro děti snadné naučit se je rychle ovládat.

Ovládání a operační systém

Hodinky lze ovládat jak na displeji, tak tlačítkem hlavního vypnutí a zapnutí, tak také samozřejmě prostřednictvím aplikace. Jednoduché je například SOS volání, kdy stačí zmáčknout jedno ze dvou tlačítek nastavených právě na volání na předem určené číslo.

Funkce

Hodinky, byť na to na první pohled nevypadají, nabízejí svým majitelům mnoho funkcí. Výrobce však upozorňuje, že pro zajištění bezproblémové funkčnosti hodinek je vhodné využít SIM kartu, která bude mít navíc i datový tarif.  Výrobce má vyzkoušeno, že stačí tarif okolo 30 MB za měsíc.

Pojďme ale k samotným funkcím:

 • SOS volání – hodinky zavolají na předem nastavené číslo;
 • Geofence – funkce umožňuje nastavit prostor, ve kterém se mohou (na ruce dítěte) pohybovat. Pokud tento prostor opustí, odešlou varovnou zprávu na předem nastavený kontakt;
 • Vzdálený odposlech – tato funkce umožňuje odposlouchávat zvuky v okolí hodinek;
 • Telefon – na hodinky je možné se dovolat a jimi přijmout hovor, hovor lze zahájit i z hodinek;
 • Telefonní seznam – v hodinkách je možné zadat až 10 telefonních čísel, na která bude možné se z hodinek dovolat;
 • Intercom – umožňuje nahrávat a odesílat hlasovou zprávu na hodinky. A to dokonce až v délce až 15 vteřin;
 • SMS – na hodinky je možné zaslat i textovou zprávu.

Po spárování s telefonem se funkce rozšíří tak, aby byly pro rodiče co nejpřínosnější. Takže pak je možné používat:

 • mapu – což je klasická mapa, ale s vyznačením polohy hodinek. Ke snímání polohy se požívá GPS. Ale v budovách se silnějšími zdmi je GPS nahrazena sítí GSM.
 • historii pohybu – aplikace vykreslí v mapě trasu hodinek za vámi nastavený časový úsek.

Hodinky bohužel nenabízejí tu funkci, kterou bychom od nich očekávali automaticky. A tou je budík. Nechybí naopak některé fitness funkce.

Konektivita a komunikace

Hodinky Helmer LK 704 jsou kompatibilní se zařízeními, ve kterých operační systém Android či iOS. Polohu určují pomocí GPS, případně je pro určení polohy využívána síť GSM.

Hodnocení

Lokátor a chytré hodinky v jednom jsou dobrým řešením pro rodiče, kteří vysílají své už ne úplně malé děti samotné do školy nebo do kroužků, ke kamarádům, prostě kamkoliv, kde by se po cestě mohlo cokoliv přihodit. Rodiče jsou v obraze, kde se dítě zrovna pohybuje (za předpokladu, že má hodinky stále s sebou).

Pro děti budiž uklidněním, že není nutno celou dobu sledovat jejich pohyb, na hodinkách jde nastavit geofence, takže vyburcují rodiče až v momentě, kdy dítě opustí území, ve kterém se běžně pohybuje. Hodinky fungují i jako telefon, dokáží přijmout hlasovou i textovou zprávu, dokonce i odposlouchávat své nejbližší okolí.

Cena na Alze Cena na Heuréka.cz Kup na Kasa.cz

Helmer LK 704
Líbí se nám
Nelíbí se nám

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here