Qualcomm ukazuje, co bychom měli očekávat od další generace čipu Snapdragon. Půjde hlavně o výdrž baterie, a to údajně docela významné.

Široký sortiment chytrých hodinek s Android Wear je z velké části poháněn procesory Qualcomm. Výrobce čipů tak hraje důležitou roli v budoucím vývoji celého segmentu.

K dnešnímu dni má Qualcomm ve hře dvě generace nositelných čipů – Snapdragon 1100 a Snapdragon 2100. Ta nejnovější je však na trhu už dva roky. Co přinese budoucnost?

Přestože společnost „není připravena oznámit“ nový čip, společnost Qualcomm potvrdila řadu podrobností o čipu další generace, který půjde na trhu pravděpodobně v letošním nebo příštím roce, na výročním summitu 5G v Hongkongu.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

„Pracujeme na nové generaci,“ řekl Pankaj Kedia, vrchní ředitel produktového managementu společnosti Qualcomm. „Výkon [spotřeba] bude nižší. Velikost bude menší. Senzory budou chytřejší. Připojení bude více bezproblémové. Více možností. “

Qualcomm se domnívá, že životnost baterie smartwatch je právě jednou z největších problémů. Kedia odmítl jbýt konkrétnějsí, ale naznačil, že společnost Qualcomm pracuje na čipu, který právě životnost baterie vylepší.

„Chcete snížit spotřebu energie,“ vysvětloval tisku. „Děláme to na čipové úrovni, na úrovni platformy. Takže pomocí čipové sady inteligentně vypněte věci, které nepoužíváte, že?“

Řešení ale podle něj nespočívá jen v jednom zásadním kroku. A nepřijde ani přes noc.

Špatnou zprávou je, že i když Qualcomm může snížit spotřebu energie na úrovni čipu, nemusí to nutně znamenat, že chytré hodinky budou mít lepší životnost baterie. Jim Merrick, marketingový ředitel Qualcomm, podrobně popisuje, jak se výrobci často snaží omezit velikost fyzických zařízení, což omezuje celkový potenciál baterie.

Podobnou situaci známe dobře z oblasti chytrým telefonů, které jsou tenčí a tenčí, ale životnost baterie je stále stejná, ne-li horší.

Zdroj: http://www.trustedreviews.com/news/qualcomm-teases-next-gen-smartwatch-chips-promises-battery-life-improvements-3311130

Image credit: https://en.wikipedia.org/wiki/User:Coolcaesar

Profilový obrázek
Chytrým hodinkám se věnuji od roku 2015, kdy jsem otestoval první kousek. Jako fandu všeho elektronického mě tento segment stále zajímá a držím mu palce. Píši také pro techmag GeekLife.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here