Oppo Watch jsou venku

Oppo představily svůj nový smartphone Find X2, a při té příležitosti pustily do světa i nové chytré hodinky. O jejich vzhledu i operačním systému se dlouho vedly dohady na základně uniknuvších fotek, které do světa posílala sama značka, respektive její čelní představitelé, aby veřejnost napnula a naladila na svou notu. Byly dohady o vzhledu a OS Oppo Watch správné?

Co v článku najdete:

Pro koho jsou chytré hodinky Oppo Watch?

Nový model hodinek od Oppo je určen všem, kdo hledají prémiové wearables se systémem Wear OS. Jsou podle redaktorů jiných webů na první pohled inspirované hranatým tvarem Apple Watch. Já však musím dodat, že se zcela liší například tlačítky, korunku nemají vůbec.

Oppo Watch jsou venku
Oppo Watch

Hranatý tvar rozhodně není nic, na co by měl Apple patent, obdélník jsme poznali již v pravěku. A všechny displeje míváme hranaté. Proto mi přijde zbytečné neustále uvádět, že obdélníkové hodinky jakékoliv značky cokoliv vzaly Applu. Inspirace Applem se dá hledat spíše uvnitř zařízení. Nelze ani souhlasit s tvrzením, že jsou Oppo hodinky pro ty, co touží po Apple Watch, ale nemohou si je dovolit. Ani Oppo Wach totiž nejsou z nejlevnějších.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Funkce i vzhled potěší

Vyšší cena Oppo Watch má své opodstatnění. Nabídnou totiž mimo jiné AMOLED displej s jemností 326 PPI, navíc displej pokrývá celý povrch těla hodinek, jinými slovy 100 % DCI-P3, rámečky jsou proto minimální, navíc až pod zakřiveným 3D sklem. Na trhu jsou dvě velikosti hodinek: 1,6 palce (41 mm) a 1,9 palce (46 mm), aby si vybrali lidé s jakoukoliv velikostí zápěstí.

Samotné tělo Oppo Watch je hliníkové, na straně jsou dvě ovládací tlačítka. Hodinky sledují jak spánek a srdeční frekvenci, tak umějí i EKG, čímž se dostávají na špičku současných modelů. Naprogramovány byly na sledování velkého počtu celkem specifických cvičení.

Oppo Watch jsou venku
Oppo Watch

Parametry vyčnívají

Oppo Watch se v hromadě dalších wearables rozhodně neztratí, a to zejména díky zajímavým parametrům. Vše řídí čipset Snapdragon Wear 2500 spolu s Apollo 3. Proč dva? Protože hodinky mezi Snapdragonem a Apollem přepínají v závislosti na vykonávaném úkolu. To výrazně šetří baterii.

Baterie by měla na jedno nabití sloužit cirka 40 hodin, v úsporném režimu dokonce až 21 dní. Dobijete ji na 50 % asi za 17 minut, což rozhodně potěší každého, kdo zapomíná pravidelně nabíjet a pak na nabití spěchá.

Operační systém nese název ColorOS, ale běží na klasickém WearOS. To se hodí všem Androiďákům, kteří vyžadují úzkou spolupráci mezi svými hodinkami a telefonem, včetně hlasového ovládání. Potěší jistě i odolnost do 5 ATM.

eSIM udělá z Oppo Watch samostatnou jednotku

Je tu podpora eSIM, takže z hodinek můžete mít na telefonu zcela nezávislé zařízení. A co se prodeje týká, nejprve míří hodinky na čínský trh, přestože výrobce původně sliboval okamžitou dostupnost na trhu globálním. Kdy se dostanou až k nám, o tom výrobce zatím mlčí.

Předobjednávky na čínském trhu lze udělat na 41mm verzi za cenu 1 499 CNY, tedy cca 4 900 korun (bez daně), na 46mm verzi pak za 1 999 CNY, tedy cca 6 500 korun (bez daně). Brzy se snad dočkáme prvních reakcí uživatelů na tento model.

Informace jsme našli na webu Wareable.com a 9to5google.com.

Profilový obrázek
Smartwatch a fitness trackery testuji už několik let. A stále mě dokáží překvapit. Zkoušíme je doma s manželem, kombinujeme tak mužský i ženský pohled na věc. Mé postřehy ze světa chytré elektroniky najdete i v techmagazínu Geeklife.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here