Ani ne desetina. To je cena hodinek IMMAX SW4, ve srovnání s většinou chytrých hodinek, které jsou na našem trhu nabízeny. A tak nás přirozeně zajímalo, jak jsou na tom hodinky se svou funkčností, kvalitou zpracování, prostě s celkovou použitelností. A už teď vám můžeme prozradit, že poměrně dobře.

Obsah recenze:

Balení

Za nenápadnou cenu vám domů přifrčí nenápadné balení hodinek IMMAX SW4. Jeho součástí budou samozřejmě hodinky, pak USB kabel, protože nabíjení probíhá pomocí mikro USB konektoru, dále český manuál. Krabička je pevná, vypolstrovaná, takže o bezpečnost hodinek při přepravě se bát nemusíte.

Konstrukce a design

Hodinky byly přizpůsobeny trendu doby, kdy zákazníci poptávají spíše kulaté displeje. Ty totiž na první pohled odliší hodinky od chytrých náramků. Ciferník hodinek vždy byl kulatý, což je další z důvodů, proč se k tomuto tvaru mnoho výrobců vrací.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Hodinky nejsou zcela elegantním počinem, ale k běžnému nošení bohatě stačí. Najdete na nich pryž a lékařský silikon, z něhož je vyroben náramek. Ten překvapivě není perforovaný, pouze zespod tvarovaný, aby se mohl pot odpařovat. Pokud jste potivější typ, bude tohle možná jedna z nevýhod výrobku.

Hodinky mají tyto velikostní parametry:

 • rozměry (výška x šířka x hloubka) – 5,16 x 4,45 x 0,88 cm;
 • průměr displeje – 3 cm;
 • úhlopříčka – 1,22 palce;
 • váha zařízení – cca 70 g.

Na těle hodinek najdete jedno tlačítko, které slouží jak k rozsvěcení displeje, tak jako home button, tedy k návratu do základní nabídky. Dalšími prvky jsou reproduktor, mikrofon, skrytý USB slot. Hodinky jsou voděodolné.

Ze spodní strany displeje najdete snímatelný kryt. Ten ukrývá nejen samotné tělo hodinek baterii, ale také slot na nano SIM kartu a mikro SD kartu. Díky tomu jsou hodinky vlastně samostatnou jednotkou. Až budete chtít karty do hodinek vložit, tedy nejdříve sundat kryt, budete se muset smířit s použitím trochy násilí. A také nožíku. Nemusíte se však bát, žádnou pojistku nezlomíte a hodinkám neublížíte. Nám to šlo docela hladce.

Specifikace a nabíjení

Hodiny jsou levnou variantou drahých chytrých hodinek a vyjma GPS a kvalitních aplikací do smartphonu nabídnou téměř vše, co je běžné u jiných modelů, mnohdy i něco navíc. Do hodinek lze totiž dát jak mikro SD kartu, tak nano SIM kartu. Hovor lze vést formou hlasitého odposlechu, takže například při řízení automobilu jde o úžasnou záležitost. Hovor je čistý

Nabíjení je dovedeno do uživatelské dokonalosti – hodinky nabijete přes mikro USB slot. Baterie se nabíjí cca 2 hodiny, vydrží 1 – 4 dny, podle intenzity používání. Výrobce uvádí talk time 3 hodiny, pohotovostní dobu 180 hodin. V praxi budete někde mezi tím.

Displej

LCD displej je kulatý, dotykový. Ovládá se tlačítkem, i klasickými doteky, jako je poklep a také gesto. V základu ukazuje čas, datum a například i počet kroků. Vlastnosti displeje jsou:

 • úhlopříčka 1,22 place;
 • rozlišení 240 x 240 px.

Na úhlopříčku 1,22 palce se pohodlně vejdou čtyři ikony, pomocí gesta budete cestovat mezi jednotlivými nabídkami.

Displej dokáže nejen zobrazit notifikace z telefonu a z aplikací (včetně emailu, messenegerů a kalendáře), ale dokonce se tu můžete pustit i do psaní sms. To však vyžaduje velmi malé prstíky a velmi velkou trpělivost.

Ovládání a operační systém

Jak už jsme naznačili, ovládání je dotekové i tlačítkové. Tlačítko slouží jako home button, tedy k urychlení přechodu mez jednotlivými nabídkami. Hodinkami můžete ovládat i svůj smartphone – jak hudbu v něm, tak například i fotoaparát.

Z hlavní obrazovky se do nabídky aplikací dostanete posunutím, tedy gestem do strany. Nabídka uvnitř aplikací je stejná jako bývala u starších telefonů. Vše je snadno pochopitelné.

Hodinky disponují vlastním operačním systémem. Updaty ale na internetu nečekejte, tímto se výrobce nijak nezabývá (a při prodejní ceně hodinek se ani není čemu divit). V hodinkách najdete procesor MTK6261D, 32MB RAM a interní paměť 32MB, kterou lze rozšířit pomocí SD karty (ta není součástí balení).

Funkce

S hodinkami toho zvládnete mnoho. Jednak vám poslouží jeako ovládání vašeho telefonu, dále hodinky nabídnou:

 • budík;
 • krokoměr;
 • kalendář;
 • výpočet spálených kalorií;
 • monitor spánku;
 • odpočet času;
 • hovory;
 • sms;
 • notifikace z telefonu;
 • ovládání hodby a fotoaparátu v telefonu (na obrazovce vidíte, na co má fotoaparát vašeho telefonu zrovna namířeno).

Hodinky jsou schopny nahradit telefon v tom směru, že se s nimi dovoláte. To oceníte všude tam, kde budete v soukromí, ale držení telefonu u ucha by vás zdržovalo (vaření), případně ohrožovalo na bezpečnosti (řízení auta).

Hodinky vám nabídnou sledování vašich aktivit a také připomenutí, že se máte hýbat. Také pokud se vzdálíte od telefonu příliš daleko, hodinky vás o tom informují. Aktivity, při kterých vás hodinky dokáží sledovat, jsou:

 • Běh;
 • Outdoor;
 • Turistika;
 • Fitness.

Co u hodinek čekat nemůžete, je GPS. Takže pokud jste zvyklí na záznamy pomocí GPS, sledování trasy či jiné GPS vychytávky, tady neuspějete.

Pomocí spárování s telefonem se dostanete do aplikace BT Notifications (jednoduše pomocí načtení QR kódu z hodinek). Tady také nečekejte nic světoborného, pouze základní výběr notifikací, které vám mají chodit, výběr mezi různými nastaveními apod. Ale rozhodně ne aktualizace, upgrady a tomu podobné příjemnosti.

Načíst lze i například Whatsapp, Messenger a tomu podobné aplikace, hodinky mají vlastní webový prohlížeč. V praxi však spíše nefunguje.

Hodinky se s telefonem spojují pomocí Bluetooth a spojení funguje na něco málo přes deset metrů. Je však nutno poznamenat, že Bluetooth občas vypadne.

Hudba je další silnou stránkou hodinek. Jednak jimi můžete ovládat přehrávání skladeb z vašeho telefonu (zapnout přehrávání však nejdříve musíte v mobilu, hodinky dosáhnou až na spuštěný přehrávač), můžete ale používat i vloženou paměťovou kartu a přehrávat si hudbu uloženou na ní. Zvuk se dá snést, ale preferujte spíš industriálnější styly – budou tady poslouchatelnější než třeba rock. Hodinky se poperou s formáty:

 • hudba v MP3 a WAV;
 • video v MP4 a
 • obrázky podporují ve formátech JPEG, GIF, BMP, PNG.

Konektivita a komunikace

Hodinky lze pomocí Bluetooth spárovat s chytrými zařízeními, která jedou na Androidu či iOS.  Už jsme jednou zmínili, že funkčnost Bluetooth není stoprocentní, občas trpí výpadky. I přes spojení s telefonem je nutné aktivovat a deaktivovat některé aplikace přímo na hodinkách, nikoliv přes telefon, kde by to bylo pohodlnější.

Pro spárování, respektive spojení pomocí Bluetooth musíte nejen zapnout Bluetooth v telefonu i hodinkách, ale nezapomeňte ani na zapnutí viditelnosti hodinek. Párujte až po té, co máte v telefonu nainstalovanou aplikaci BT Notifications.

Hodnocení

Hodinky se jistě budou pro začátečníky, kteří si nejsou jistí tím, zda by takový wearables vůbec využili. Nemusejí tedy do prvního pokusu příliš investovat a za rozumný peníz si ověří, zda jsou chytré hodinky výrobkem pro ně nebo ne. Tyto hodinky se ale udrží na ruce i zkušenějším uživatelům, kteří touží po funkcích fitness náramku, obohacených o možnost ovládat na dálku svůj smartphone, telefonovat, posílat zprávy nebo poslouchat hudbu. Chybičky a nedostatky se najdou, ale za tu cenu je jistě prominete.

Nej cena na Heuréce Cena na Alze Cena na Patro.cz

IMMAX SW4 černé

5.8

Design

6.0/10

Výdrž

7.0/10

Funkce

6.0/10

Aplikace

5.0/10

Odolnost

5.0/10

Pozitiva

 • nízká cena
 • foťák a kamera, reproduktor, mikrofon
 • slot na SD kartu a nano SIM kartu
 • nabíjení přes mikro USB
 • možnost volat a psát sms, ovládat smartphone na dálku

Negativa

 • Bluetooth není stoprocentně funkční
 • záznam z kamery je v nízké kvalitě
 • úzká nabídka sportovních aktivit
 • aplikace BT Notifications nenabízí aktualizace ani upgrady
 • chybí GPS

34 KOMENTÁŘE

  • Stojí to v recenzi: „Ze spodní strany displeje najdete snímatelný kryt. Ten ukrývá nejen samotné tělo hodinek, ale také slot na nano SIM kartu a mikro SD kartu. „

 1. Po synchronizácii s Android telefónom sa mi v hodinkách zobrazuje iba asi polovica kontaktov, po písmeno H maximálne.

 2. Nikde v Parametroch není udavané že to ma fotoaparát – kameru. Tak ako je to. Naopak udavaju že to ma GPS.

  • Z hodinek můžete ovládat foťák v mobilu, využití jako dálková spoušť. GPS nemají.

 3. Tak to mi je jasne že ovladanie foťaku v telefóne na BT, ale prakticky je to zbytočne, kedže mnoho mobilov ma už povelove spustenie foťaku aj Kamery npr. SHOOT. A čo sa týka toho GPS tak potom tie internetové obchody klamu , a je ich viac. Ako si ma zákaznik potom vybrať. Deje sa to na Slovensku tak i v Čechách. Je to smutné!!! Ináč velmi pekne ďakujem za odpoveď

 4. Dobrý den, může mi prosím někdo poradit jak nastavit to automatické měření kroků, spánku, kalorií a tak? Po načtení qr kodu mi to hází něco čínsky 😔😔😔😔 předem mooc děkuji

 5. Perfektní, moc děkuji. U recenze je psáno toto: Hodinky vám nabídnou sledování vašich aktivit a také připomenutí, že se máte hýbat. Také pokud se vzdálíte od telefonu příliš daleko, hodinky vás o tom informují. Aktivity, při kterých vás hodinky dokáží sledovat, jsou:

  Běh;
  Outdoor;
  Turistika;
  Fitness.

  Podobně to píše každý prodejce. Nedocilila jsem ani těch viditelných kroků viz. úvodní obrázek. Prosím pěkně jak tedy na to ? Koupila jsem si je hlavně kvůli tomu fitness 😔

  • Ano, citujete správně, „hodinky vám nabídnou sledování vašich aktivit“. Ale nikoliv automaticky, musíte to ručně zapnout. Takže najedete v hodinkách na ikonu krokoměru, aplikaci otevřete a spustíte start. To je vše. Musíte to ale udělat ručně.

 6. To jsem udělala, ale nespárovalo se mi to s tel. tudíž nikde nevidím ty spálené kalorie + abych kroky viděla musím stále do menu hodinek. Na obrázku je, že by to mělo být vidět i tam kde je čas a datum. Dle youtube to tak jde ale nikde nevidím jak nastavit 😔😔😔

  • Tyhle konkrétní Immax teď nemáme k dispozici, proto stěží odpovíme na tak konkrétní dotaz. Nicméně, aby se spárovalo, zkuste v telefonu i v hodinkách restartovat Bluetooth (vypnout a zapnout). Aplikace BT Notifications ale ke změně zobrazování údajů na ciferníku neslouží. To budete muset najít buď přímo v hodinkách anebo v nějaké sofistikovanější aplikaci, případně v doplňku k BT Notifications. Ale například SW7 mění zobrazení ciferníku poté, co je probudíte hlavním tlačítkem a klepnete na displej (respektive na digitální hodiny). Střídají se tři různé ciferníky. Nicméně mám pocit, že bylo potřeba to nejdříve nastavit ve standby nabídce. Třeba to tady bude podobné. V návodu zmínka není?

   • V návodu jsem našla následující pokyn: „Pokud se chcete vrátit do hlavního menu, ale nechat zapnutý
    krokoměr na pozadí, stiskněte tlačítko napájení.“ Takže zkuste zapnout krokoměr a hned potom zmáčkněte hlavní tlačítko. Třeba to půjde. Dejte vědět, jak na tento krok hodinky zareagují.

 7. Moc děkuji, bohužel o tom zmíňka nikde není 😔 Moc Vám děkuji za pomoc. Hodinky bohužel velké zklamání

  • Četla jste tento můj pokyn? „V návodu jsem našla následující pokyn: „Pokud se chcete vrátit do hlavního menu, ale nechat zapnutý
   krokoměr na pozadí, stiskněte tlačítko napájení.“ Takže zkuste zapnout krokoměr a hned potom zmáčkněte hlavní tlačítko. Třeba to půjde. Dejte vědět, jak na tento krok hodinky zareagují.“

 8. Dobrý den,
  dostal jsem tyto hodinky.Nevím ale jak se spouští nebo používá monitor spánku a výpočet spotřeby kalorií.A zobrazují se hodnoty kroků a kalorií na displeji.Děkuji za radu

  • Dobrý den, Josefe, monitor spánku spustíte po ulehnutí do postele tak, že v hodinkách otevřete aplikaci s monitoringem spaní a dáte start. Ráno po probuzení ji zase vypnete. Je to tedy čistě manuální záležitost. Stejné je to s krokoměrem, také je potřeba ho ručně spustit přímo v aplikaci krokoměru v hodinkách.

   • Chápu ale ja se vyjádří kvalita spínku a jak zobrazím počet kalorií?Dále mám problém s párováním telefonu a sw4.

 9. Při spouštění některých aplikací mi hlásí nainstalujte BT notifier na ovládaném zařízení

  • Kvalita spánku se vyjádří pouze jako dobrá anebo špatná. Víc toho tyto hodinky se spánkem bohužel neumějí. Kalorie vypočítá aplikace v telefonu. A co se párování týká, je potřeba nejdříve mít v telefonu nainstalovanou aplikace pro ovládání hodinek. Například BT Notification. Pak teprve hodinky s telefonem párovat. Pokud jste pároval bez aplikace, nejdříve vypněte Bleutooth v obou zařízeních, nainstalujte aplikaci do telefonu a pak teprve Bluetooth zase zapněte. Je potřeba v hodinkách také zapnout viditelnost pro ostatní zařízení. Teprve tehdy se telefon s hodinkami správně spárují.

 10. Už mám spárováno.Vše celkem chodí.Počet kroků jde zobraziz na dispeji?A ještě jeden dotaz jaká aplikace je vhodná pro tyto hodinky??
  Děkuji

  • K těmto hodinkám je výrobcem doporučovaná aplikace BT Notification se zobrazeným tmavým analogovým ciferníkem (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ruanan.bt), uživatelé ale doporučují i jiné, které najdete v Google Play po zadání „BT Notification“. Chce to vyzkoušet a pak si vybrat tu, která vám nejlépe sedne. Počet kroků se nám na displej hlavní obrazovky zatím dostat nepodařilo.

 11. BT notification mám nainstalováno.Já myslel,jestli jde nainstalovat do telefonu aplikace,kam by se nechali data k většímu sledování,např. kroky za určité období

  • Josefe, jestli taková aplikace k těmto hodinkám bude, to je potřeba vyzkoušet. Našla jsem doporučení k aplikaci Mediatek SmartDevice. Ale zda zvládne sledovat kroky za delší období, to nevím. Hodinky SW4 jsou primárně určeny jako náramkový telefon, případně handsfree. A také k ovládání fotoaparátu a hudby v telefonu. Takže fitness funkce u nich moc čekat nelze – pouze ten základ – počítání kroků tak dlouho, dokud počítačku nevypnete. Pokud chcete podrobně sledovat svou fyzickou aktivitu, chce to raději fitness náramek /nakoukněte na Geeklife.cz/ anebo jiné hodinky, v nižší cenové kategorii třeba od Xiaomi (Amazfit Bip).

  • Ano, většina funkcí a povelů je v češtině, něco málo zůstalo anglicky. Ale je to opravdu jen minimum, několik slov, která snadno najdete v překladači. A jsou to spíše informace typu: „nainstalujte aplikaci BT Notification“. Ale tento pokyn najdete česky i v návodu. V samotném ovládání hodinek je vše česky.

 12. Může mě někdo poradit:
  po 1/2 roce přestalo fungovat dobíjení, vyměnil jsem baterii a pořád nic. V čem je problém ?
  Vzhledem k ceně to asi nemá cenu opravovat, pokud to není nějaká prkotina.
  Díky
  Honza Kafka

  • Opravovat asi fakt ne, hodinky patří do skupiny těch, co je levnější pořídit nové. Čím může být ztráta schopnosti dobíjet, to netuším, zkušenost s tím zatím nemám. Ale pokud to nebylo baterií, zbývá konektor nebo samotná nabíječka, případně jiné součásti ovlivňující nabíjeni (HW, SW?). Předpokládám, že nabíječku jste si testoval i na něčem jiném. Pokud ne, zkuste nabít jinou nabíječkou. Používáte pomalé nabíjení, jak je doporučeno od výrobce? Nebo jste dával hodinky na adaptér s výstupem více než 1 A? Možná mohl vyzkratovat konektor, možností jsou spousty. Hodinky jedou, když jsou připojeny na nabíječku? Nebo se k nim energie nedostane vůbec?

 13. Dobrý den ,chci se zeptat jestli hodinky IMMAX SW4 mají při vyzvánění vibrace jestli ne prosím doporučte mi nějaké cca do 1500kč.
  Děkuji za odpověd

  • Jaroslave, hodinky lze nastavit na vibrace. Ale pokud máte finanční limit 1 500 Kč, rozhodně by stálo za to koupit vymakanější model, alespoň co se baterie týká. Tahle vydrží opravdu jen pár hodin, ani ne celou jednu pracovní dobu. Máte zájem vyloženě o hodinky?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here