Huawei Watch 2

Huawei už mají za sebou premiéru v podobě první řady hodinek, u kterých se nevídaně zdařil zejména design. Proto byli všichni příznivci chytrých hodinek zvědaví, jak se Huawei k designu a také k funkcím druhé řady postaví. Počátkem tohoto roku se všichni dočkali, když světlo světa spatřily tři základní verze chytrých hodinek od Huawei, konkrétně elegantní Classic a dvě sportovní verze, jedna pouze s Bluetooth, druhá s přidanou LTE i NFC konektivitou a dalšími, pro někoho možná, překvapivými doplňky.

My se tentokrát zaměříme na základní sportovní verzi Huawei Watch 2, která je vybavena pouze Bluetooth a podle názvu i sportovnějším designem.

Obsah recenze:

Balení

Po objednání Huawei Watch 2 vám domů dorazí bílá hranatá krabička s hodinkami vloženými ve svislé poloze. Součástí balení je samozřejmě i nabíječka, včetně přípojného kabelu.

Konstrukce a design

Tady se názory fanoušků chytrých hodinek neskutečně rozcházejí. Mnohým se design druhé generace vůbec nezamlouvá a s nostalgií vzpomínají na generaci první. Pravdou je, že hodinky ztratily velkou část své elegance (což u sportovnější verze až tolik nevadí), ale hlavně ztratily kousek displeje, a to výměnou za robustnější lunetu, která jednak nese čísla ciferníku a jednak lépe chrání sklíčko před poškozením.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Díky tomuto kroku se i zvýšila odolnost na IP68, takže hodinky odolají potu, dešti, umývání rukou, ale i prachu cest, po kterých se s nimi vydáte. Jen s nimi nechoďte plavat, na to opravdu určeny nejsou (a je to škoda).

Konstrukce hodinek je robustní, ale odlehčená. Díky použití většího množství plastu snížil výrobce váhu hodinek. Velikostní charakteristika hodinek je tedy:

 • rozměry displeje – 45 x 48,2 mm;
 • výška ciferníku – 12,6 mm;
 • váha hodinek – 40 g.

Ciferník u hodinek je opravdu vysoký, nad úroveň zápěstí vystupuje hodně, více než u mnoha modelů jiných výrobců. Při běžných činnostech to snad ani nevadí (jen na drobné ženské ruce vypadají dost nepatřičně). Jakmile se ochladí a začnete nosit mikiny a bundy, bude výzvou hodinky z rukávu vylovit.

Je to však pochopitelné, když vezmeme v úvahu, co všechno je v hodinkách zabudováno, včetně senzorů tepu, ale i měření kyslíkové aktivity (VO2 Max), GPS, gyroskopu, akcelerometru, barometru, kompasu nebo dvou reproduktorů a mikrofonu. Hudbu si ale raději pusťte do sluchátek, kvalita reprodukce není zrovna ideální.

Po bocích ciferníku najdete dvě tlačítka, kdy horním spouštíte základní menu, pro dolní tlačítko si dosadíte vlastní funkci. Řemínek sportovní verze je silikonový, ale snadno snímatelný a vyměnitelný za jiný. V nabídce je několik barev, včetně melírované černé či velmi výrazné oranžové.

Specifikace a nabíjení

Hodinky se snaží tvářit jako udělátko, které je na mobilním telefonu závislé zase o něco méně. Dokáží totiž například měřit srdeční tep dlouhodobě a vytvářet statistiky, které si prohlédnete přímo v hodinkách. Notifikace jsou také dovedeny do detailů, včetně možností odpovídat na příchozí textovky.

Potěší ale hlavně operační systém, který je mezi konkurenčními modely ten nejvíce namakaný. Hodinky jsou totiž osazeny speciálně navrženým čipem pro nositelnosti Snapdragon Wear 2100 od Qualcommu. Operační paměť disponuje 768 MB a vnitřní paměť nabízí 4 GB. Paměťovou kartu do nich však nestrčíte.

Hodinky jsou kompatibilní s telefony a ostatními zařízeními běžícími na systémech Android a iOS.

Výdrž baterie moc nepotěší. Výrobce uvádí 48 hodin, ale prakticky lez při běžném použití, včetně sportování a dlouhodobějšího měření tepu, dosáhnout na den a půl. Pokud si k tomu všemu zapnete i GPS, nedostanete se s baterií nad 10 hodin. Takže ukládání hodinek do nabíječky každý večer by se pro vás mělo stát samozřejmostí.

Kapacita baterie je 420 mAh a nabíjí se asi hodinu. Nabití však vyžaduje originální nabíječku, bez které se z domu na více než jeden a půl dne nevzdalujte. Nabíječka má USB konektor, takže dát ji do PC nebude problém.

Displej

Kruhový AMOLED displej o velikosti 1,2 palce je vyroben s rozlišením 390 x 390 pixelů. Je dobře přehledný a dobře viditelný i na přímém slunci, a to díky hodnotě maximálního jasu. Tu si můžete nastavit manuálně anebo se spolehnout na senzor světla a automatické nastavování, které má ale tendenci jasem spíše šetřit (ve prospěch baterie).

Displej je osazen bezpečnostním sklem Corning Gorilla Glass. Na displeji si můžete nastavit funkci „Alwas-on“, kdy hodinky budou neustále ukazovat čas, aniž byste je museli „budit“. Funkce je vymyšlena docela úsporně, o mnoho výdrž baterie nezkracuje.

Displej je dotykový, takže reaguje nejen na poklepání, dotyk, ale i na gesta. Ta však využijete až od druhé úrovně menu, v té první vyžadují hodinky horní tlačítko.

Samozřejmostí je nastavení podoby displeje, tzv. Watch face. Můžete zvolit některou od výrobce, ale také dodat svou vlastní. Jen vám to dá trošku zabrat, intuitivní tento krok rozhodně není.

Ovládání a operační systém

Hodinky, ať chcete nebo ne, musíte spárovat s mobilním telefonem alespoň pro první spuštění. Android Wear se totiž nedokáže sám aktivovat. Jde také o prvotní načtení Google účtu do hodinek a základu několika apliklací, k nimž jsou k dispozici právě i hodinkové verze.

Základní ovládání bohužel moc intuitivní není. Například k vypnutí hodinek se musíte dopracovat přes otevření položky „Systém“, do které se dostanete z „Nastavení“. Laik by očekával, že bude stačit dlouhý stisk horního tlačítka. Ale nestačí, tímto krokem si totiž vyvoláte hlasového asistenta.

A i jiné funkce budete dlouho hledat, než si zapamatujete jejich umístění. V tomto programátoři na své zákazníky moc nemysleli.

Problémy budou mít i lidé, kteří nejsou kovaní v angličtině používané k ovládání těchto systémů. Něco českého se vám sice natáhne ze smartphonu, pokud jej máte nastaven v češtině, ale mnoho funkcí zůstane anglicky. Tady počítejte s tím, že bude škola hrou.

Operační systém Android Wear 2.0 pokulhává za svými konkurenty v podobě watchOS a Tizen. To samozřejmě není chyba Huawei, ale zákazník vnímá, co má k dispozici, nikoliv co výrobce mohl či nemohl ovlivnit. Celkově operační systém běhá dobře, jen u některých aplikací jsou patrné prodlevy při spouštění.

Funkce

Hodinky ve sportovnější verzi jsou určeny ke všem běžným funkcím, které očekáváte. Tedy

 • měření tepové frekvence;
 • výpočet spálených kalorií;
 • barometr;
 • měření rychlosti;
 • měření vzdálenosti;
 • krokoměr;
 • hudební přehrávač;
 • kalendář;
 • budík;
 • stopky;
 • Wi-Fi;
 • GPS;
 • Bluetooth 4;
 • vzdálené ovládání telefonu.

Bez přítomnosti mobilu můžete na hodinkách klasicky nejlépe využít měření času a sportovních aktivit. Je to možné díky:

 • vestavěné GPS (a ruské GLONASS);
 • akcelerometru;
 • senzoru tepu a funkcí pro zaznamenávání uběhnuté trasy;
 • funkce hlídání tempa.

Bez mobilu si užijete i přehrávání hudby (díky aplikaci Google Play Music, která nefunguje jen jako vzdálené ovládání přehrávače v mobilu, ale přehrává i v hodinkách – sluchátka doporučujeme).

Co se týká rozlišení sledovaných tělesných aktivit, můžete si hodinky přednastavit na:

 • běh;
 • cyklistiku;
 • turistiku anebo
 • fitness.

Po napojení na mobil jsou možnosti samozřejmě značně rozšířeny, často ale jen jako vzdálené ovládání telefonu. Pokud chcete hodinky obohatit o samostatné funkce, půjdete na to přímo v Google Play, bez připojení přes mobil.

Konektivita a komunikace

Konektivita těchto hodinek je široká standardně, takže napojit se můžete pomocí Bluetooh 4.1 nebo Wi-Fi (a samozřejmě na GPS a GLONASS). Napojíte se na telefony s Androidem či iOS. Rozšířenější model Sport LTE nabízí i napojení NFC a LTE pomocí nano SIM karty. To ale není případ tohoto základního modelu.

Hodinkám nechybí možnost notifikací a komunikace přes WhatsApp. S notifikacemi lze aktivně pracovat. Právě na notifikacích udělal výrobce kus práce. Ve srovnání s předchozí verzí jsou zobrazovány menšími ikonami, proto jich v základním přehledu na displeji vidíte více. Na druhou stranu, pokud máte notifikaci naprogramovánu dopředu (úkol), není její zobrazení automatické. Uvidíte ji až pomocí gesta anebo tak, že nahlédne přímo ve vteřině, kdy hodinky zavibrují.

Video představení hodinek

Hodnocení

Hodinky nabídnou mnohé zejména těm, kdo se hýbou a chtějí svůj pohyb a srdeční tep nepřetržitě či dlouhodobě monitorovat. Již méně je v nabídce pro ty, kdo chtějí hodinky používat i jinak než jen fitness náramek. Tady dost omezuje zmenšený displej (ve srovnání s předchozí řadou) a nepohodlný pohyb v menu, který je vše, jen ne intuitivní.

Cena na Alze Cena na Smarty.cz Kup na Kasa.cz Cena na Heuréka.cz

Huawei Watch 2
Líbí se nám
Nelíbí se nám

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here