Dámské Huawei Watch GT 2 už mají českou cenovku

Koncem loňského léta uvedla značka Huawei na světový trh nový model chytrých hodinek Watch GT 2. Nejprve jen pánskou variantu se sportovnějším vzhledem a s průměrem ciferníku 46 mm. Dámská edice má pozdější datum uvedení na trh, českou cenovku získala až v nedávných dnech. Průměr ciferníku je 42 mm a celkově je dámský model elegantnější. Holt, nadesignovat hezčí zařízení asi trvá déle…

Co v článku najdete:

U nás koupíte Classic a Elegant

Při český trh jsou určeny modely Huawei Watch GT 2 Classic a Huawei Watch GT 2 Elegant. První jmenovaný má nasazenu cenovku na 5 990 Kč, v nabídce je se stříbrným tělem a hnědým koženým řemínkem. Elegantnější prémiový model koupíte za 6 990 Kč, nabídne tělo i nerezový řemínek v růžově zlaté barvě, která trhu vévodila zejména loňský rok, ale v oblibě zůstává evidentně i nadále.

V čem ještě je dámský model jiný?

Vedle toho, že je dámský model hodinek Huawei Watch GT 2 jemnější a s méně sportovním vzhledem, je také poháněn menší baterií. Vzhledem k tomu, že funkce a ostatní vnitřní prvky hodinek se shodují s těmi pánskými, budou muset majitelky těchto modelů dobíjet o dost častěji než pánové, podle výrobce cirka jednou týdně.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Obrazovka má menší rozlišení

Návrháři u Huawei asi předpokládají, že dámy vidí výrazně lépe než pánové. Asi proto vybavili dámské modely Huawei Watch GT 2 obrazovkami s menším rozlišením. Bohužel si s dámským modelem ani nevyřídíte hovor, postrádá totiž mikrofon. Můžete hovor jen přijmout a odbavit na spárovaném telefonu.

Virtuálních ciferníků je spousta

Jestli se soustředíte převážně na design, potěší velké množství předinstalovaných ciferníků. Nechybí ani senzor tepu, monitorování je možné i během spánku. Huawei Watch GT 2 běhají na operačním systému LiteOS, který je uzavřenou platformou. Takže doinstalovat si další aplikace zatím nepůjde.

Výrobce však ujišťuje, že předinstalovaných aplikací je tolik, že by to mělo k použití hodinek jako fitness tracker i smartwatch rozhodně stačit. Nahrát sem hudbu a pak ji poslouchat v bezdrátových sluchátkách však můžete, jsou tu pro ni 4 GB prostoru.

Informace jsme našli na webu Mobilmania.cz

Profilový obrázek
Smartwatch a fitness trackery testuji už několik let. A stále mě dokáží překvapit. Zkoušíme je doma s manželem, kombinujeme tak mužský i ženský pohled na věc. Mé postřehy ze světa chytré elektroniky najdete i v techmagazínu Geeklife.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here