Omrkněte dánské Skagen Falster 3

Vedle asijských a vedle v Číně vyráběných amerických modelů chytrých hodinek můžeme na trhu narazit i na pár kousků z evropských hodinářství. Ta se postupně poddávají trendu chytrých zařízení a do své nabídky klasických hodinek na úrovni chronometru představují i tzv. chytré modely. Dánská značka Skagen se na trh se smartwatch vydala v roce 2018 se Skagen Falster, které nyní představila v jejich již třetí generaci. Pojďme se na ně podívat blíže.

Co v článku najdete:

Jednoduchý, ale přesto módní design

Výrobce hodinek Skagen Falster 3 ujišťuje zájemce o tento model, že mají jednoduchý, ale přesto módní design, že jsou propracovány do posledních detailů. Hodinářství má cirka třicetiletou tradici. A za tu dobu zde již vědí, po jakém designu lidé u hodinek prahnou.

AMOLED na 1,3 palce

Skagen Falster 3 mají průměr ciferníku 42 mm, takže je lze považovat za unisex model, neb nejsou ani moc velké, ale ani příliš malé. Obrazovka nabídne 1,3 palce v podobě AMOLED displeje, který zaručuje dokonalou černou a také sníženou spotřebu energie.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Operačním systémem je WearOS od Google, takže skvělá spolupráce s Android telefony je zajištěna. Hodinky však spárujete i s iOS. Nechybí samozřejmě senzor srdečního tepu, Skagen Falster 3 však nabídnou i GPS, NFC nebo wi-fi.

Vodotěsnost do 30 metrů

Plavce potěší vodotěsnost hodinek až do 30 metrů, vyznavače hodinek coby módního doplňku pro změnu vyměnitelné řemínky. Po praktické stránce je nutno se podívat na výdrž baterie, která je slibována na 24 hodin plného provozu, přičemž podpora rychlonabíjení umožní tyto smartwatch nabít na 80 % za cca 50 minut.

Omrkněte dánské Skagen Falster 3
Omrkněte dánské Skagen Falster 3

Velká paměť RAM i ROM

Skagen Falster 3 nabídnou velkou vnitřní paměť pro ukládání skladeb, dokonce 8 GB. Operační paměť má celé 1 GB. K tomu připočítejme ještě i čipset Snapdragon Wear 3100 – a je jasné, že jejich výkon bude opravdu skvělý.

Vedle základních funkcí běžných chytrých hodinek se jejich uživatelé mohou těšit na vestavěné reproduktory a mikrofon pro realizaci hovorů (přes Bluetooth spojení s telefonem), na přehrávání hudby přímo z hodinek (ale to žádná sláva samozřejmě nebude, nicméně coby nouzovka dobré), možnost vyvolání hlasového asistenta Google Assistant přímo v hodinkách nebo na možnost překládat texty pomocí Google překladače.

Co je v hodinkách předinstalováno?

Výrobce myslel i na různé aplikace, které si uživatelé do hodinek stejně stahují, takže za ně již předinstaloval například Spotify a Noonlight. Na trhu se objeví tři varianty modelu Skagen Falster 3 plus jeden v limitované edici. Na té výrobce spolupracoval se značkou X by KYGO.

A jaká bude cena? Okolo 306 dolarů.

Informace jsme našli na webu Gizchina.com.

Profilový obrázek
Smartwatch a fitness trackery testuji už několik let. A stále mě dokáží překvapit. Zkoušíme je doma s manželem, kombinujeme tak mužský i ženský pohled na věc. Mé postřehy ze světa chytré elektroniky najdete i v techmagazínu Geeklife.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here