Sprint ukázal chytré hodinky pro děti

Kdo se zajímá o trh s chytrými hodinkami pro děti, jistě mu neunikl infantilní design těchto modelů. Když připočteme ještě i minimální výdrž baterie a téměř žádnou odolnost proti vodě – při mytí rukou, je dobrou zprávou, že výrobcům (nebo alespoň jednomu z nich) konečně došlo, že i děti chtějí nosit normální hodinky a že je potřeba, aby jejich modely něco vydržely. Podívejme se na parametry nedávno odhalených dětských hodinek od Sprintu s označením WatchMeGo.

 Co v článku najdete:

Vypadají jako normální dětské hodinky

Zatímco dosavadní modely chytrých hodinek určených pro děti na první pohled prozrazovaly, že jde o smartwatch pro nejmenší, nový model Sprint WatchMeGo vypadá jako hodinky běžné. Umějí totiž i klasický ciferník, pro větší děti dokonce bez číslic. Tělo je kulaté a s páskem tvoří komplexní a designově dobře zpracovaný celek.

Za takový model se rozhodně nebudou stydět ani třeba slečny v páté třídě. Výrobce doporučuje hodinky pro děti od 4 do 13 let, rodičům vzkazuje, že jde o model pro všechny ratolesti, které ještě nejsou připraveny na zodpovědnost za svůj první telefon.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Zůstávají funkce typické pro dětské hodinky

U hodinek pro děti nejvíce oceňujeme možnost posílání hlasových (i textových) zpráv, využití SOS tlačítka a samozřejmě GPS lokaci v reálném čase v aplikaci smartphonu rodiče. I geofence je oceňovaným nástrojem pro přehled o bezpečnosti dítěte, kdy hodinky pošlou do telefonu rodiče notifikaci o tom, že překročily na mapě vyznačený bezpečný prostor.

Všechny tyto funkce najdeme i v hodinkách Sprint WatchMeGo. Bezpečnost dat přenášených mezi hodinkami a telefonem rodičů není výrobcem zatím nijak zmiňována.

Parametry na dobré úrovni

Parametry hodinek rozhodně potěší. Vnitřní paměť je totiž 4 GB, RAM nabídne 512 MB prostoru, a coby procesor byl pro tento model zvolen Arm Cortex A7. Baterie má kapacitu 400mAh. Co se odolnosti týká, byly Sprint WatchMeGo vybaveny ochranným Gorilla Glass a jsou voděodolné.

Informaci jsme našli na webu Mobileworldlive.com.

Profilový obrázek
Smartwatch a fitness trackery testuji už několik let. A stále mě dokáží překvapit. Zkoušíme je doma s manželem, kombinujeme tak mužský i ženský pohled na věc. Mé postřehy ze světa chytré elektroniky najdete i v techmagazínu Geeklife.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here