Nokia možná uvede na trh hodinky s LTE a WearOS

V posledních dnech prosakují informace, že se i Nokia po několika letech chystá uvést na trh model chytrých hodinek, který vybaví LTE (eSIM) a operačním systémem WearOS, aby kompatibilita s Androidy byla na vysoké úrovni. Možná, že oficiálně představí jeden ze dvou připravovaných modelů na svém eventu 23. února. Chystá se i na MWC 2020.

Zatím je venku jen velmi málo informací. Že Nokia použije Wear OS, to nepřímo potvrdil Google na Twitteru. 2020 Mobile World Congress v Barceloně možná bude místem k uvedení dvou modelů chytrých hodinek od Nokia. Tahle začka se sice na trhu s chytrými hodinkami zatím moc nechytla, ale pokud přijde s modelem za rozumnou cenu, s LTE a s WearOS, jistě má velké šance vyrovnat se i větším hráčům.

Jak totiž ukazují vývoje preferencí mezi spotřebiteli, o hodinky s možností samostatného telefonování a používání mobilních dat, které navíc hlasově spolupracují s telefonem, je stále větší zájem. Zda však nové Nokia modely všechny tyto požadavky splní, to se teprve ukáže.

Informaci jsme našli na webu Wareable.com

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Profilový obrázek
Smartwatch a fitness trackery testuji už několik let. A stále mě dokáží překvapit. Zkoušíme je doma s manželem, kombinujeme tak mužský i ženský pohled na věc. Mé postřehy ze světa chytré elektroniky najdete i v techmagazínu Geeklife.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here