Na světovém trhu jsou sice již delší dobu, ale stále na sebe dokáží upoutat dost pozornosti. Jde o stylové, moderně vyhlížející a vzhledově velmi flexibilní hodinky, které uspokojí každou z vašich nálad. Navíc jde o první hodinky s operačním systémem Android Wear 2.0, který toho v kombinaci se zabudovanou Wi-Fi zvládne již poměrně hodně. A stále se rozvíjí. Jmenujme například všestranného Google asistenta nebo stahování aplikací přímo do hodinek. Čím ještě mohou hodinky zaujmout? A je něco, co bychom na nich označili za zklamání?

Obsah recenze

Balení

Hodinky jsou zabaleny do velmi elegantní, bílé, obdélníkové a ploché papírové krabičky a velkou fotkou hodinek a nápisem LG Watch Style na horním víku. Po boku se vyjímá nápis „androidwear“. Po sundání víka hodinek najdete samozřejmě hodinky, vedle nich adaptér do zásuvky a bezdrátovou nabíječku. Vše precizně a pečlivě zabaleno, v ochraně papírových obálek či výztuží.

Konstrukce a design

Hodinky zcela právem nesou označení Style. Jde o designově povedený kousek, který neurazí při žádné společenské příležitosti, ať už je více nebo méně formální. LG Style mají klasický kulatý tvar a na první pohled i připomínají klasické hodinky.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Dojem klasických hodinek z nich budete mít i díky otočné a zmáčknutelné kovové korunce umístěné na pravém boku těla hodinek. Korunka slouží k základnímu ovládání hodinek a také ke spuštění hlasového asistenta Google Now. Luneta hodinek je pevně zasazená, otočná není.

Samotné tělo hodinek je ze spodní části plastové, zbytek je však vyroben z kovu, konkrétně z oceli. Hodinky jsou chráněny odolným sklem Gorilla Glass 3 a v základním balení najdete kožený pásek, který se opravdu dobře nosí. Je široký 18 mm a snadno vyměnitelný. V nabídce LG je několik barevných variant, včetně pásků silikonových. Originální kožený pásek má zapínání na přezku.

Hodinky jsou nezvykle lehké a tenké. Díky tomu se hodí na pánskou i dámskou ruku a díky neutrálnímu designu nikde nevypadají nepatřičně. Velikostní charakteristiky jsou tyto:

 • velikost (š x v x h): 42,3 × 45,7 × 10,8 mm
 • hmotnost: 46 g
 • odolnost: IP67

Sami vidíte, že hodinky jsou poměrně malé, tenké a hlavně lehoučké. Na zápěstí se velmi rychle zabydlí a rozhodně vás nebudou obtěžovat. Hodinky zaujmou i dostatečným podsvícením, zajímavými tapetami. Samozřejmostí je dotykový displej.

Pod obrazovkou je zabudovaný i snímač okolního světla (ALS). Odolnost hodinek je nadprůměrná, zvládnou ponoření do jednoho metru na půl hodiny, takže sprcha není problém. Hodinky jsou k dispozici v několika barevných provedeních: ve stříbrném, titanovém a v růžové zlaté.

Cena na Alze Cena na Heuréka.cz

Specifikace a nabíjení

Nutno zdůraznit, že rozhodně nejde ani o sporttester a ani o náhradu mobilního telefonu. Jde prostě o chytré hodinky s připojením na internet, ze kterých navíc můžete díky spárování s telefonem odpovídat na textové zprávy. Základní sportovní funkce v podobě krokoměru tu samozřejmě je.

Hodinkám však zcela chybí senzor srdečního tepu, chybí jim LTE, reproduktor, ovšem bohužel chybí také NFC technologie, takže nepůjde využít přímé Android Pay platby, které jsou podporované operačním systémem Android Wear 2.0. Ten v hodinkách je.

Hodinky ve verzi Style postrádají reproduktor, ale mají mikrofon. Ten je tu pro službu hlasového asistenta Google Now.

Nabíjení a hlavně výdrž baterie také nepotěší. Dalo by se říct, že výdrž baterie je doslova zklamáním. Na jedno nabití nezvládne totiž ani jeden den. A aby toho nebylo málo, nabijete hodinky pouze originální bezdrátovou nabíječkou, která alespoň tedy slouží jako jednoduchý podstavec pod tělo hodinek.

Kapacita baterie je malá hlavně pro dosažení kýžených miniaturních rozměrů hodinek. Baterie je   Li-Ion a pojme 240 mAh. Krátká výdrž baterie je daná jednak kapacitním dotykovým POLED displejem, jednak poměrně silným podsvícením hodinek. A samozřejmě Wi-Fi.

Displej

Už jsme zmínili, že displej je kulatý. Jde o dotykový kapacitní POLED displej s následujícími parametry:

 • úhlopříčka: 1,2 palce
 • rozlišení: 360 × 360 px
 • jemnost: 299 PPI
 • počet barev: 16 mil.

V základní nabídce hodinek je několik tapet, které se od sebe stylově dost liší, takže si můžete vybrat tapetu pro mnoho příležitostí i outfitů. Samozřejmostí je doplnění o další tapety přímo samotnými hodinkami, nepotřebujete k tomuto kroku prostředníka v podobě mobilu či tabletu.

Díky značnému podsvícení uvidíte na hodinky i za plného jasu slunečného dne.

Ovládání a operační systém

Začněme operačním systémem, který patří k tomu nejnovějšímu, co na trhu je. Jde o dlouho očekávaný Android Wear 2.0, který se oproti svému předchůdci posunul o hodně vpřed. Hodinky navíc běží na čtyřjádrovém procesoru s taktem 1,1 GHz, přičemž LG sáhlo po chipsetu Qualcomm Snapdragon Wear 2100.

Velká je i RAM, takže díky její kapacitě 512 MB pracují hodinky rychle a přechod mezi jednotlivými aplikacemi a prostředími je opravdu svižný. Na nic prostě nečekáte. Můžete využít i zabudovanou 4 GB vnitřní paměť. Paměťové karty dodávat nelze.

Displej probudíte jak dotykem, tak korunkou, ale samozřejmě i pouhým otočením zápěstí nahoru, pokud máte hodiny zrovna na ruce. Hodinky se ovládají i dotykově (pomocí poklepů i gest), i kovovou korunkou, kterou lze stlačit anebo s ní otáčet.

Otáčení korunkou je velmi snadné. Vůbec se nemusíte obávat, že byste korunkou museli točit pomocí palce a ukazováku, jak tomu bylo na klasických hodinkách, když jste na nich chtěli něco naštelovat. Pro otočení LG Watch Style korunky stačí jen položit na korunku prst a posouvat jím. Korunka se točí velmi lehce, ale přitom přesně. V tomto případě si Google vzal od Applu dobrý příklad.

Otáčením korunky rolujete v menu v různých úrovních nabídky. Do konkrétní nabídky se dostanete poklepem na ikonu. Předem nastavené obrazovky můžete jednoduše „stáhnout“ z okrajových částí obrazovky a zase je tam hned „zasunout“.

Systému Android Wear 2.0 lze vytknout ještě mnoho nedostatků, zejména malé množství prakticky použitelných aplikací. To je však všechno jenom otázkou času. Aplikace se doplňují a přizpůsobují. Důležité je, že hodinky LG Watch Style jsou na tuto výzvu připraveny a aplikace budou schopné pojmout. Výhodou je jejich přímé stahování a instalace samotnými hodinkami.

Cena na Alze Cena na Heuréka.cz

Funkce

V oblasti funkcí zapomeňte na výraznější podporu sportování. Hodinky sice mají:

 • pohybový senzor
 • gyroskop a
 • světelný senzor,

ale tím jejich senzorová výbava končí. Srdeční tep si nezměříte, GPS nevyužijete a na ostatní sportovní vychytávky také zapomeňte. Jsou to prostě chytré hodinky, ne sporttester. Hodinky jsou tedy určeny v oblasti sportu jen pro základní využití jako krokoměr na:

 • Běh
 • Cyklistiku
 • Outdoor
 • Turistiku a
 • Fitness (s využitím aplikace Google Fit)

Co se ostatních funkcí týká, můžete využít následující:

 • Kalendář
 • Stopky
 • Wi-Fi 11b/g/n
 • Bluetooth 4.2

Gró využití hodinek spočívá zejména v jejich připojení k síti, možnosti stahovat aplikace přímo hodinkami. A dále je tu i již zmiňovaný hlasový asistent nebo Google Maps, ke kterým se ale dostanete jen prostřednictví GPS na svém spárovaném telefonu. Hodinky GPS nemají.

Hodinky ovšem nabídnou jak notifikace ze spárovaného telefonu, tak samotné chatovací aplikace, které můžete rovnou do hodinek stáhnout a naistalovat. V hodinkách využijete softwarovou klávesnici a rovnou odpovídáte na obdržené textovky. I upomínky do Google kalendáře lze zadávat přímo z hodinek.

Hodinky můžete použít i pro ovládání hovorů. Hodinky samy sice telefonovat nezvládnout, ale dokáží hovor ve spárovaném telefonu třeba zamítnout. Do hodinek je možné přetáhnout seznam kontaktů a synchronizovat jej. Přímo v hodinkách však kontakty neupravíte.

Hodinky mají zabudovaný hudební přehrávač a také dokáží ovládat hudební přehrávač ve spárovaném zařízení.

Konektivita a komunikace

Hodinky jsou poměrně komunikativní, mají v sobě Wi-Fi 802.11b/g/n a také Bluetooth 4.2. Zcela jim ale chybí infraport, anebo do budoucna dost nadějné NFC. Hodinky spolehlivě spárujete jak s Androidem (od úrovně 4.3), tak s iOS (od úrovně 8.2).

Android Wear 2.0 při párování a během připojení na Wi-Fi zkopíruje do hodinek váš Google účet, takže s sebou vezme mimo jiné i stažené aplikace, hudbu, historii textovek anebo preference z hlasového asistenta.

Bluetooth nepadá, drží i na větší vzdálenosti, Wi-Fi připojení je také spolehlivé.

Fotogalerie

Video

Hodnocení

Chytré hodinky na pomezí minulosti a budoucnosti. V minulosti zůstaly absencí NFC, GPS a také dnes již dost vyžadovaného LTE vybavení. S baterií a její výdrží také nevykročily zrovna kupředu. Do budoucnosti mají však nakročeno povedeným designem hodícím se ke všemu, kompaktností, snadným ovládáním, Wi-Fi připojením a kvalitním displejem. Samozřejmě též zvoleným chipsetem, poměrně velkou RAM a hlavně operačním systémem Android Wear 2.0.

Cena na Alze Cena na Heuréka.cz

LG Watch Style
Líbí se nám
Nelíbí se nám

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here