K mytí rukou bychom měli přidat i mytí hodinek, s výjimkou těch zlatých

Ještěže je spousta chytrých hodinek vodotěsná nebo alespoň voděodolná. Vědci si totiž vzali na mušku povrch náramkových hodinek, včetně hodinek chytrých. Zaměřili se na mikroskopické obyvatele, kteří by se tam mohli vyskytovat. A co zjistili? Rozhodně se nejedná o neobydlený prostor!

Stěry z povrchů náramkových hodinek zkoumali vědci z Florida Atlantic University a vyslali do světa nikoliv překvapivou zprávu, že na všech površích objevili různé bakterie. Poměrně hodně byly zastoupeny E-coli nebo stafylokok. Pod mikroskopy se dostaly vzorky ze dvaceti různých náramkových hodinek, přičemž vědci zjistili, že silikonové pásky nebo plastové povrchy hodinek jsou bakteriemi zaneseny nejvíce.

Čtvery hodinky byly na svém povrchu nositeli E-coli, na dalších šesti modelech byly stopové pozůstatky po E-coli. Devatery hodinky hostily stafylokoky a sedmery měly na povrchu kombinaci obou typů bakterií nebo jejich stop. V podstatě bez jakéhokoliv mikroskopického života byly jen hodinky zlaté.

Co z toho plyne? Pokud chcete mít čistotu bez práce, berte zlato. V ostatních případech si hodinky čas od času omyjte mýdlem a vodou, přičemž se snažte použít vodu pouze vlažnou, protože proud příliš teplé vody ohrožuje  voděodolnost hodinek. A hlavně: bakterie jsou všude v nás i okolo nás, tak to s panikou z jejich přítomnosti nepřehánějme.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Informace jsme našli na webu News965.com

Profilový obrázek
Smartwatch a fitness trackery testuji už několik let. A stále mě dokáží překvapit. Zkoušíme je doma s manželem, kombinujeme tak mužský i ženský pohled na věc. Mé postřehy ze světa chytré elektroniky najdete i v techmagazínu Geeklife.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here