Chytré hodinky za 55 dolarů a s e-inkoustem, to jsou Watchy

Ne každé chytré hodinky musejí stát okolo tří set dolarů a mít AMOLED displej. Výrobci jdoui jinými cestami. Třeba chytré hodinky Watchy od SQFMI. Jsou jednoduché, levné a dokonce na ně dostanete hardwarový i softwarový návod, abyste si je sestavili sami. Mají čtvercový displej s e-inkoustem, system-on-a-chip s názvem ESP32-S, dále akcelerometr, 4 tlačítka a také vibrační motorek.

Watchy od SQFMI jsou programovatelné třeba skrz Python a Arduino, stojí jen 55 dolarů. Pokud si chcete sestavit své vlastní, tak si jen stáhněte hardwarovou i softwarovou dokumentaci z GitHub. Jestliže chcete koupit hodinky již sestavené, zkuste to přes PayPal na GitHub stránce Watchy. V oficiálním obchodě značky SQFMI zatím ještě nejsou.

Watchy od SQFMI mají obrazovku s rozlišením 200 x 200 px, ESP32-S system-on-a-chip, který spotřebuje jen minimum energie. Nechybí ovšem ani Wi-Fi nebo Bluetooth. Baterie by měla na jedno nabití vydržet až dva týdny, čas sleduje chronometr typu DS3231, takže přesnost hodinek je zaručena.

Akcelerometr tu výrobce používá ve verzi BMA423 MEMS, který nejen počítá kroky, ale měl by i rozeznat gesta rukou, tedy nenechat se ošálit pouhými pohyby rukou bez samotné chůze.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Informace jsme našli na webu Lilipitung.com

Profilový obrázek
Smartwatch a fitness trackery testuji už několik let. A stále mě dokáží překvapit. Zkoušíme je doma s manželem, kombinujeme tak mužský i ženský pohled na věc. Mé postřehy ze světa chytré elektroniky najdete i v techmagazínu Geeklife.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here