Jižní Korea je centrem inovací v tech byznysu. A právě odtamtud pochází hodinky pro lidi, kteří nevidí. Stojí za nimi společnost Dot.

Hodinky na pohled okouzlí minimalistický designem. Pro nevidomé uživatele je ale nejdůležitější, že tam, kde obvykle bývá displej, se nachází mechanická klávesnice, která zobrazuje informace v Braillově písmu.

Hlavní funkce jsou pochopitelně hodinkové, tedy ukazovat čas a datum.

Jaké každé chytré hodinky jsou ale i Dot Watch spojené s chytrým telefonem. Zde díky aplikaci Dot Watch App, která umí zobrazovat třeba navigační informace, notifikace k počasí, informace o hovorech, textové zprávy i upozornění ze sociálních sítí. Jak už to bývá, aplikace je dostupná pro iOS a Android.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Klávesnice je citlivá na dotyk, takže jakmile nevidomý přečte informaci na displeji a prst oddělá, naskočí další část textu. K dalšímu ovládní slouží tlačítka na boční části hodinek.

Ovládací prvky hodinek Dot Watch
Ovládací prvky hodinek Dot Watch

Konstrukce je z hliníku a k dispozici jsou i různé barevné kombinace pásků. Nabíječka je speciální a dostanete ji pochopitelně v balení.

Mrkněte na ten zázrak na videu sami!

Profilový obrázek
Chytrým hodinkám se věnuji od roku 2015, kdy jsem otestoval první kousek. Jako fandu všeho elektronického mě tento segment stále zajímá a držím mu palce. Píši také pro techmag GeekLife.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here