Ve Vegas na veletrhu CES 2020 byly chytré hodinky vidět opravdu hodně. Snažily se zaujmout účastníky nejen barvami, materiály, parametry, ale také netradičním příslušenstvím. A jak si všimli na webu TechTheLead.com, bylytu dokonce i značky, které se snažily získat pozornost uživatelů prostě tím, že vytvářejí ty nejlepší ciferníky (watch faces) zákazníkům na míru.

Amazit opět výjimečný

Mezi všemi těmi hodinkami opět vyčníval Amazfit. Jejich Amazfit T-Rex jsou totiž, pokud se to tak dá říct, nerozbitné. Ale to není vše. Podle Mary Anton, autorky této zprávy, jsou Amazfit T-Rex dostatečně vybaveny chytrými funkcemi a k tomu nabízeny za skvělou cenu. Díky tomu přitahují spoustu zájemců.

Nakonec redakci webu TechTheLead.com zaujaly hodinky Amazfit T-Rex natolik, že je učili jako vítěze jimi vyhlášeného hodnocení „To nejlepší z CES2020 v kategorii nositelností“. Více uvidíte v přiloženém videu.

Vydrží nečekané

Nejprve zmiňme vojenskou certifikaci odolnosti. Jedna věc je vytvořit drsně vyhlížející chytré hodinky, druhá věc však je zabalit je do materiálu, který vydrží kde co. Zkoušky potvrdily, že Amazfit T-Rex jsou odolné od -40 do +70 stupňů celsia, přičemž z tepla do zimy byly přeneseny rychle. A zvládly to bez problému.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Bez obav je můžete vzít z túry po Death Valley na lezení po skalách v Denali National Park. Zvládnou 240 hodin ve vlhku a 96 hodin v soli, v kyselém i v zásaditém prostředí. Takže je můžete vzít i na ta nejteplejší a nejvlhčí místa na Zeměkouli.

Výdrž baterie je skvělá

Amazfit hodinky jsou známé svou dlouhou výdrží na jedno nabití. A ani Amazfit T-Rex není výjimkou. Na GPS s nimi můžete být napojeni až 20 hodin v kuse. A při běžném provozu vydrží až 20 dní. A pokud je ponecháte jen v pohotovostním režimu, abyste prodloužili výdrž v místech, kde se k elektřině jen tak nedostanete, budou fungovat neuvěřitelných 66 dní!


Amazfit T-Rex

14 aktivit

Amazfit T-Rex jsou naprogramovány ke sledování 14 sportovních aktivit, odolné jsou do 5 atmosfér (50 m), celodenně monitorují tep, a přestože jsou hodinkami vyloženě pro sportovce a vyznavače outdoor, i v nich je upozornění na dlouhé sezení.

Notifikace jedou

Hodinky Amazfit T-Rex se neomezují jen na sportovní funkce, zvládnou všechny notifikace z telefonu, zobrazují je na AMOLED displeji s úhlopříčkou 1,3 palce. Obrazovka se umí rozsvítit po otočení zápěstí, použít můžete i dvě kovová ovládací tlačítka po stranách.

Pásek propustí pot

Co je pro sportovní nadšence skvělou zprávou, je propustnost pásku, takže pot samovolně a stále odchází pryč. S hmotností pouhých 58 g, vybaveny kompasem, GPS a GLONASS prostě nenašly konkurenci a staly se vítězi již zmíněného hodnocení „To nejlepší z CES2020 v kategorii nositelností“ podle webu TechTheLead.com

„To nejlepší z CES2020 v kategorii nositelností“ podle webu TechTheLead.com
Profilový obrázek
Smartwatch a fitness trackery testuji už několik let. A stále mě dokáží překvapit. Zkoušíme je doma s manželem, kombinujeme tak mužský i ženský pohled na věc. Mé postřehy ze světa chytré elektroniky najdete i v techmagazínu Geeklife.cz.

5 KOMENTÁŘE

  1. Mohu se optat a co finská sauna, když zvládnou teplotu až +70 C. A pak šup do ochlazovacího bazénku pač jim i voda nevadí. Zajímal by mě váš názor, zda by toto měly přežít?

    • Vlastimile, tenhle extrém hodinky asi nepřežijí. Ne kvůli samotné vodě, ale primárně kvůli obrovskému teplotnímu šoku. Rychlá změna teploty je pro elektroniku to nejhorší….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here